Press "Enter" to skip to content

Pavasarinis tvarkymas (II dalis)

Foto iš modecodesign.com

Tęsiu toliau pavasarinio tvarkymosi įrašų ciklą. Jau rašiau apie tvarkymosi planavimą ir spintas, dabar pasidairykime po konkrečius kambarius. Pradėsiu nuo vaikų kambarių, nes juose visada yra ką veikti. Net, jei tvarkote tris sykius per dieną, vis tiek … yra ką veikti. Apie vaikų spintos tvarkymą jau rašiau, bet priminsiu, kad būtent šiose spintose visada yra ką veikti. Vaikai greitai auga, taigi nuolat tenka rūšiuoti nebetinkamus jų ūgiui drabužius, išrinkti tuos, kurių negalima pataisyti ar atiduoti.  Vaikų rūbams, galioja tos pačios taisyklės kaip ir suaugusiųjų – labai patogu naudotis keturių dėžių metodu – TINKAMI VASARAI, TINKAMI_PAKUOJAMI, TINKAMI_TVARKYTINI, ATIDUODAMI. Likę, keliauja į šiukšlių maišą.

Beje, supakavę daiktus – nepamirškite sužymėti, kas yra dėžėse

Aš kaip minėjau, spintas tvarkau vienu ypu. O dabar apie tai, kas liko.

Pirmiausia nuimkite užuolaidas, jas išskalbkite ir išlyginkite pagal instrukciją. Jei ant langų vietoj užuolaidų kiti langų dangalai – tai išvalykite ir juos – roletus, žaliuzes nuplaukite šiltu, muiluotu vandeniu, nublizginkite langus. Atidžiai nuvalykite palanges.

Išskalbkite visas lovų čiužinių apsaugas, patalynes. Išvėdinkite antklodes, pagalves. Sutvarkykite pledus ir užklotus. Pasirūpinkite paloviu – čia dažnai galima rasti įvairiausių lobių – pradedant plaukų segtukais ir piešiniais – baigiant tėčio kojinėmis.

Pradėkite tvarkytis nuo lentynų. Perrinkite žaislus – išmeskite visus sulūžusius, įskilusius, be visų sudedamųjų dalių. Jie ne tik, kad kambaryje balastas, bet ir gali pakenkti vaikų saugumui – vaikai su tokiais žaisdami gali susižeisti. Atskirkite žaislus, kurie netinka pagal amžių ir pomėgius. Kalbu labai rimtai – jeigu žaislas per paprastas, jis vaikui nuobodus, o jei per sudėtingas – vaikas dar nemoka juo žaisti ir kol supranta, atsibosta. Ta taisykle reiktų vadovautis ne tik tvarkantis, bet ir perkant žaislus vaikams, tada nereiks skųstis, kad žaislai vaikams neįdomūs. Tinkamus sudėliokite į lentynas, netinkamus išmeskite arba atiduokite. Peržiūrėkite vaikiškas knygutes. Tos, kurios suplėšytos – sutvarkykite arba išmeskite, o kurios netinka pagal amžių – kam nors atiduokite. Likusias tvarkingai sudėkite į lentynas, prie tai išvalę dulkes.

Sutvarkykite stalčius. Surūšiuokite piešinius ir popierius, pieštukus, priemones. Visus sulūžusius, sugadintus, nebeveikiančius – išmeskite.

Nuvalykite duris, elektros jungiklius, šviestuvus.

Nuvalykite dulkes nuo visų paviršių, nušveiskite grindjuostes, išsiurbkite ir išplaukite grindis.

Na, kaip ir viskas.

Beje, nepamirškite į pavasarinį tvarkymą įtraukti ir vaikų – jų jėgoms  nuvalyti dulkes, surinkti žaislus, sudėlioti juos į lentynas. Žinoma, nesakau, kad dvimetis jums nušveis grindjuostes, bet talka – suartina šeimą, o ne ją ardo.

Švarių namų!

 

 

2 komentarai

Comments are closed.