Press "Enter" to skip to content

Dekoruojame namus: tapetai, lipdukai ir kitos stilingos detalės

Praėjus šventėms, nuėmus žėrinčias kalėdines ir naujametines dekoracijas, namai tarsi ištuštėja. Dar nėra tiek gėlių ir žalumos, kaip vasarą, spalvingų lapų – kaip rudenį. Žiema turi savo dekorą ir privilegijas būti balta, minkšta ir pūkuota. O grįžus po darbo iš lauko, norisi įsisupti į minkštą languotą pledą ir užsiplikyti puodelį arbatos su cinamonu. Ir va čia, šmėkšteli mintis, kad ir tas puodelis, ir tas pledas ir apskritai visi namai, turėtų būti jaukūs, „tik jūsų”. Taigi, kol laukiame šiltesnių dienų, įdomu pasidairyti, kokias naujoves siūlo dizaineriai namų jaukumui ir stiliui.Taigi pakalbėkime apie pačias pagrindines tendencijas, tokias kaip: lipdukai sienoms, spalvos, tapetų raštai ir namų tekstilė. Žinoma, galima vardinti be galo ir dar penkiasdešimt pačių įvairiausių, bet šį sykį plačiau apie jas.

Viena dažniausiai sutinkamų tendencijų, kurios įgyvendinimas daug nekainuoja – sienų lipdukai:

burbulai

 

Jų būna pačių įvairiausių – nuo sentencijų apie meilę ir maistą iki pačių abstrakčiausių vaizdų, kuriems perprasti reikia įgudusios akies. Galite rasti ir drugelių, ir paukščių, netgi pasaulio žemėlapių:

54eb026a25e34_-_with-flying-colors-world-map-kids-room-1111-lgn

Dar vienas, ne pats brangiausias būdas pakeisti namų veidą – tapetai. Šiemet madingos keturios kryptys – natūralusis stilius, retro (jie labai primena 1970 metus), metalikas ir pastelė.  Keletas pavyzdžių:

Naturalsurface

GeometricPattern

Metalic

Pastel

Nepamirškite, kad jais nesiūloma tapetuoti viso kambario – pasirinkite vieną sieną, kuri taps ryškiu namų akcentu, o kitas sienas nudažykite derančiomis spalvomis, kurios dar labiau pabrėš raštų grožį.

Dar vienas nebrangus būdas pakeisti namus – tai tekstilė. Parinkę madingų raštų, atspalvių pagalvėles, patalynes, užtiesalus ir kilimus – tikrai neprašausite pro šalį – ir namai pagyvės, ir jaukumo padaugės. Be to, pagalvės pagalvėlės ne tik dekoratyvu, bet ir labai patogu:

arnold-master-bedroom-0515_1 54eb53b91f934_-_04-classic-palette-bedroom-0814-xln 54eb53bd65119_-_clx090114wellhoty-08-lgn-99355864 54eb53cb95ef3_-_a-cozy-log-cabin-custom-cherry-wood-master-bedroom-0112-lgn

Jeigu nenorite tapetuoti ir jūsų nedomina lipdukai ant sienų – dekoratyvius akcentus galima ir tiesiog pakabinti ant sienų. Įrėminti galite viską, kas Jums miela. Tiks ir nuotraukos ir žodžiai ant drobės, netgi vaikiška abėcėlė (jei puošite vaiko kambarį) ar tapetų atraižos:

54eb53cc4695a_-_calm-cool-and-collected-kids-room-wall-decorations-1111-lgn

Beje, šiemet kaip niekada anksčiau, kai vėl prabilta apie ekologiją ir atsakingą vartojimą, madinga viską perdarinėti, perdažyti ir prikelti naujam gyvenimui. Tiks vaizdą praradusios spintelės, sekcijos ar net sena tabutretė:

 

027_sovitebal 020_sovitebal 003_sovitebal 001_sovitebal

Nepamirškite ir augalų. Šiuo metų laiku nelabai džiugina skintos gėlės – jas sudėtinga parsinešti į namus, bet puikiai gali pasitarnauti sukulentai ar vazonėliai su narcizais ar hiacintais:

gelems-dar-ne-laikas-6274-1 indoor-plants

Jei jau nuspręsite, kad norite namus perdažyti, juos pakeisti iš esmės, namų stilistai rekomenduoja šiuos penkis spalvų derinius. Vieną ar dvi pasirinkite labiau dominuojančias, kitas panaudokite dekoro detalėms – tekstilei, paveikslams, indams ir pan.:

color-trends-2016

Kad ir kaip nuspręstrumėte, siūlau pergalvoti viską ir susikurti namus tokius, kad į juos būtų miela sugrįžti.

Gražių namų ir smagios likusios žiemos!

Pagal purewow.com, countryliving.com bei lipdukai.eu.