Ruduo visad atneša labai daug pokyčių – vaikai keliauja į darželius, visi reikalai įsibėgėja, o diena – trumpėja. Žinoma, dar gera pasidžiaugti puikiais orais, skraidančiais voratinkliais, bet rugsėjo pirmoji visiškai čia pat ir tenka susimąstyti apie rudenį. Jo privalumus ir trūkumus.
Keletas pastebėjimų apie tvarką ir organizuotumą.
1. Rūbai.
Ruduo labai geras laikas susitvarkyti spintas. kaip tai padaryti – tiek savo, tiek vaikų spintose jau rašiau ne vieną sykį. Prisiminkite, kad vaikams tikrai reikia kažkokių naujų rūbelių mokyklai/darželiui, o naujų mokslo metų proga visad mielai atsiras, kas priims jūsų atžalų išaugtus.
Be to, kai kuriuos rūbelius galite perdirbti – pagaminti krepšį ar kilimėlį ir taip papuošti kambarį naujam metų laikui.
2. Ugdymo reikmenys.
Pirmiausia, nepatingėkite peržiūrėti tas mokymosi priemones, kurias turite – gal turite pakankamai pieštukų, drožtukų iš praėjusių metų. Gal dar visai geras dėklas parkeriams? Tada pasidarykite sąrašą tų daiktų, kurių neturite. Jei patys nežinote, ko reikia – paprašykite sąrašo iš pedagogo – tada teliks susižymėti tuos daiktus, kuriuos turite ir nusipirkti trūkstamus.
Siūlyčiau nesigundyti rinkiniais – jei Jums reikia 1 markerio, vadinasi ir pirkite vieną, nes kiti paprasčiausiai išsimėtys namų erdvėje.
3. Ruduo geras laikas ir pasirūpinti pakraunamais elementais ir pakrovėju jiems. Rudeniop, naudojama daugiau elektros prietaisų – taigi ir energijos prireikia daugiau.
4. Maistas
Pats laikas pasirūpinti papildomu maistu, keliaujančiu į šaldiklį. Jeigu Jūsų šeima, lygiai taip užsiėmusi, kaip ir mūsiškė – tėvai dirba, vaikai būreliuose – tai tikrai nebloga mintis paruošti maisto ir jį užšaldyti.
Aš irgi ne itin mėgstu konservuoti, bet… kai žinai, ką valgai ir ką duodi savo vaikams – žymiai smagiau. Taip per vasarą šaldiklin nugula prieskoniai, daržovės, į spintelės lentynas – uogienės, mišrainės (beje, jas dažniausiai sunaudoju į sriubą), pomidorų padažas.
Be to, jei pasigaminame per didelį kiekį virtinių, koldūnų – jie irgi keliauja į šaldiklį. Tai labai taupo laiką, nes jokio skirtumo minkyti tešlą vienam ar dviems kartams, o antrąjį sykį žymiai sutrumpėja gaminimo laikas.
O jei dar nepatingėtume pasidaryti savaitės meniu – tai gaminimo laikas dar sutrumpėtų.
5. Na ir, žinoma… PLANAVIMAS.
Nenuostabu, kad rudens tvarkaraštis visad būna labiau įtemptas negu vasaros. Labai svarbu pasirūpinti, kad visa svarbiausia informacija būtų vienoje vietoje. Ir visai nesvarbu, kokį būdą pasirinksite – naudosite Google.com užrašinę ar sieninį kalendorių. Svarbiausia, kad jame būtų sužymėti visi svarbiausi Jūsų ir Jūsų šeimos narių įvykiai. Kad būtų paprasčiau ir kiekvienas šeimos narys prisimintų būtent savo planus – įvykius surašykite kiekvienam šeimos nariui skirtinga spalva.
Gero pasiruošimo rudeniui!