Press "Enter" to skip to content

Biuro baldai: į ką reiktų atkreipti dėmesį juos renkantis

Apie namų biuro įrengimą jau esu rašiusi. Tada kilo daug diskusijų, apie tvarką, ergonomiką. Rašydama, daugiau dėmesio skyriau pačiam daiktų išdėstymui, biuro organizavimui. Šį sykį pakalbėsiu apie labiau konkrečius dalykus – biuro baldai, jų pasirinkimo kriterijai.  Juk ne kiekvienuose namuose rasi stalą, tinkamas lentynas, kėdes namų biurui, kartais tenka rinktis nuo nulio. Pirmiausia, reiktų nuspręsti, kokio tipo biuro jūs norėsite – labai oficialaus, ar romantiško, su lengvu moteriškos netvarkos prieskoniu, nes nuo to labiausiai priklauso baldų stilius. Svarbu net, vyras Jūs ar moteris. Dar prieš pirkdami baldus, kritiškai apžvelkite sienas, bendrą namų vaizdą. Galbūt namuose turite kokį nors kampelį ar daiktą, kuris jus įkvepia dirbti – senų fotografijų sieną, spintelę, lentyną. Drąsiai perkelkite jo stilių į darbo kambarį. Tegul pasikartoja linijos, formos, tekstūros.  Vis tik, renkantis baldus namų biurui reiktų vadovautis tais pačiais kriterijais, kaip ir renkantis baldus įstaigai.

Tikriausiai nesuklysiu sakydama, kad pats pagrindinis kriterijus yra žmonėms – kaina. Žmonės rinkdamiesi baldus, daiktus – linkę taupyti. Ir vis dar gajus mąstymas, kad kuo pigiau ir daugiau – tuo geriau. Siūlyčiau pernelyg nesižavėti labai pigiais sprendimais, nebent tas pigumas turi kokią nors realią priežastį. Esame pirkę pietų stalą, kuris stovėjo vitrinoje ir buvo įbrėžtas. Dėl tos priežasties, jo kaina buvo 50 proc. mažesnė už pradinę. Bet patikėkit, tvirtumas ir kitos funkcinės savybės tikrai nepablogėjo. Kiekvienoje kainoje yra savikaina (gamybos kaštai, medžiagos iš kurių pagaminta, modelio funkcionalumas). Jei baldas kainuoja itin mažai, reiktų stipriai suabejoti, nes gobšus moka du sykius ir neužilgo rinksite varžtus nuo grindų.

Tikriausiai, didžiausią dėmesį reiktų teikti patvarumui ir ilgamžiškumui. Biuro baldai yra naudojami kasdien – durelės nuolat darinėjamos, stalčiai juda, ant kėdės – sėdima. Taigi, atidžiai apžiūrėkite plokštes, baldų furnitūrą. Išmėginkite kėdes, jų mechanizmus.  Biuro kėdės turi būti pagamintos iš tvirtų medžiagų, turėti stiprius rėmus, valdymo mechanizmai privalo veikti sklandžiai, fiksuoti reikiamą aukštį ir padėtį. Patikrinkite, kad medžiagos, kuriomis aptrauktos biuro kėdės nedažytų, nesiveltų, negadintų rūbų.

Labai madinga kalbėti apie ergonomiškumą ir ekologiją. Pirmasis apibrėžia naudojimosi komfortą, patogumą, antrasis – daikto draugiškumą vartotojui ir aplinkai. Ergonomiški biuro baldai padės jums dirbti žymiai našiau, patogiau, negadinant savo sveikatos: baldą nesunku prisitaikyti savo ūgiui, porankiai patogūs, lengvai galite pasiekti visus dokumentus ir priemones. Taigi, pasidomėkite, iš kokių medžiagų baldas pagamintas

O jeigu dar pagaminti iš natūralių medžiagų – dar teiks ir moralinį pasitenkinimą savo namų biuru.

Geros kūrybos ir smagaus įsirenginėjimo. Biuro baldai – kelias į sėkmingą karjerą.

Tiesa, šie patarimai manau, kad pravers ir tiems, kas įsirenginėja ir labiau oficialius biurus – tik tada be dirbančiojo komforto, tenka pasirūpinti ir lankytojais – patogiomis svečių kėdėmis, suolu ar rūbų kabykla.

One Comment

Comments are closed.