Press "Enter" to skip to content

Biuro įrengimas namie – nuo kėdės iki lentynėlių

Kad jau Dainius pradėjo dalintis apie darbo kambario įrenginėjimą, tai prisidėsiu ir aš. Daugelis darbo kambarį įsivaizduoja šitaip: biuro kėdės, rašomieji stalai, kiti biuro baldai (kokia nuobodi spinta knygoms ar dokumentams). Na gerai gerai – nenuobodi, nes tuoj koks nors solidus darbuotojas ims man prieštaraut.  Maždaug ten kur darbas, ne vieta visokiems niekučiams, nerimtoms formoms ir užuolaidėlėms. Tačiau juk dirba ne tik vyrai, bet ir moterys. Ir darbai tikrai ne vienodi. Labai svarbu, kad darbo vieta padėtų, o ne trukdytų kurti. Aš labiau domiuosi tokiomis darbo vietomis, kur galima ne tik tuksenti kompiuterio klavišais, bet ir laisvai kurti – nerti, megzti, karpyti. Šie darbai turi savo specifiką – reikia lentynų, dėžių dėželių medžiagoms susidėti, įvairiausių dėklų įrankiams. Namie esu „okupavusi” tris spintas. Kol kas tai mano hobis ir jam laiko daug neturiu, bet labai tikiuosi atrasti. Netgi vieną punktą į metų planą įrašiau apie tai.

Keli biuro namie kūrimo principai, kurie padės organizuoti darbą kiekvienam dirbančiam namie:

1. Jeigu jūs dirbate namie, svarbiausia darbo vietą atskirti nuo gyvenamosios šeimos zonos. Perskaitėte teisingai. Juk kai dirbate ne namie, jūs neskalbiate, neverdate pietų, nežiūrite televizoriaus. Vadinasi, jei netyčia yra galimybė darbui panaudoti atskirą kambarį – net neabejodami paskirkite jį darbo erdvei. Jei nėra kambario – gal darbo vieta gali tapti balkonas, garažas, paliepė ar galų gale spinta.

2. Numatykite vietą visiems daiktams. Ir nepamirškite plano laikytis. Jeigu daiktų reikia kasdien – tai juos turite pasiekti atsisėdę savo darbo vietoje. Susidėliokite būtiniausius daiktus akių lygyje, mažiau reikalingus – aukščiau arba truputį tolėliau. Beje, šiek tiek padirbėjus prioritetai gali keistis.


3. Labai daug erdvės Jūsų darbams – sienos. Pavyzdžiui pati, rašydama straipsnį prisisegu įkvėpimo šaltinį prieš akis. Taigi „skelbimų lenta” ant kurios patogu prisegti pastabas, priminimus – lygiai toks pats svarbus aksesuaras kaip ir kėdė. Kokia jinai bus – labai priklauso nuo Jūsų fantazijos – gal metalinė, prie kurios viskas kabinama magnetukais, gal kamštinė, o gal medžiaginė su kišenėlėmis pieštukams ir smulkiai kancelerijai.

4. Susikurkite savo sistemą. Tam labai padeda dėžės, lentynos, dėklai. Tik nepamirškite pasidaryti etikečių – jos taupo laiką ir padeda greičiau surasti reikiamą daiktą ar dokumentą. Šios taisyklės pravers ne tik rankdarbininkėms, kurioms labai svarbu žinoti, kur sudėti kokios nors rūšies siūlai ar adatos, bet ir rimtiems rašytojams, kuriems reikia statistikų, straipsnių.

5. Po darbo visada susitvarkykite darbo vietą. Patarimas paprastas, nesunkiai įgyvendinamas, bet labai šauniai taupo laiką ir rytais pakelia nuotaiką. Įsivaizduokite, kad dar ne visai atsimerkę ateinate prie savo darbo stalo, o ten … vakarykštis kavos puodelis, prikarpyta, priversta popierių – ir norint ko nors imtis – pirma reikia kuoptis.

6. Išmeskite iš darbo kambario visus nereikalingus daiktus. Dažnai namų biuras priglaudžia viską, kas netinka namie, ką reikia pataisyti, pasenę. Švari erdvė – daugiau vietos mintims. Taigi, užuot krovę nereikalingus daiktus – gal būt vieną dieną padarykite mini reorganizaciją – nereikalingus daiktus išrūšiuokite ir su jais atsisveikinkite, reikalingus – bet sulūžusius – suremontuokite, o atsibodusius ir nederančius prie interjero – atnaujinkite. Tada ir namai bus tvarkingi, ir jūsų darbo vieta neužgriozta visokiu laužu.

7. Planuokite darbo laiką. 15 minučių, kurias praleidžiate gerdami kavą atrodo labai nedaug. Bet… valandoje tik 4 kartus po 15 minučių. Pasirašykite dienos, savaitės, mėnesio, metų darbo planą. Jo laikykitės. Netgi galima ant durų pasikabinti darbo grafiką – tai drausmins jus ir jūsų šeiminykščius.

Vis dar galvojate, kad užteks prisėst ant biuro kėdės ir padėti kompiuterį ant stalo?

Sėkmės įsirenginėjant ir kuriant!

16 Comments

 1. Egle Egle 2012 01 06

  Šauni idėja, kad tai būtų atskiras kambarys, bet kai netelpi erdvėje tada jau susimaišo ir darbo, ir namų popieriai :D

  • Ilona-Eitnė Ilona-Eitnė Post author | 2012 01 06

   Ačiū. Šiaip visur sistema svarbu.

 2. niu pas meninyyykus darbo stalas visada sujauktas.. nes mintis veja mintį.. ;) tvarkytis nespėjame :P

  • Ilona-Eitnė Ilona-Eitnė Post author | 2012 01 06

   Aš nuo to laiko, kai mažiukai, rytą atsikėlę pirmiau už mane, „pamezgė” suknelę – viską susitvarkau :)

  • Atsakysiu ir FB :) Aš nuo to laiko, kai mažiukai "pamezgė" suknelę, kol aš nusprendžiau ryte ilgiau pamiegoti – dabar bent aukštai padedu kur nebaigtus darbus :)

  • Priklausomai, kaip sutvarkai – juk jei atsiranda sistema – tada randama :)

  • as irgi per tvarka nieko nerandu. bet visada labai noriu tokios studijos ir tokio tvarkingo ir mielo kampucio, kaip tam grziam bloge.. neiseina.. ;P

 3. Agne Maroziene Agne Maroziene 2012 01 07

  Labai patiko! Svajoju apie tokį savą darbo kampelį!

  • Smagu, kad patinka – o nuo svajonės iki išpildymo – vienas žingsnis – pradėti :)

  • Agne Maroziene Agne Maroziene 2012 01 07

   Taip, tereikia daug lentynų lentynėlių bei stalčių – stalčiukų :)

 4. […] darbo erdvė, kai viskas patogiai sudėta po ranka. Kaip sukurti namų biurą jau esu rašiusi čia. Dabar tik keli esminiai akcentai, kaip palaikyti tvarką darbo […]

 5. […] rašiau apie namų biuro įrengimą, planavimą ir darbo organizavimą. Šiuokart, nusprendžiau pasidairyti po įvairias dirbtuves. […]

Comments are closed.