Press "Enter" to skip to content

Antikvariniai baldai ir balta spalva, arba 10 būdų pakeisti interjerą

Taigi, senokai nerašiau, bet tam turiu labai aiškią, pateisinamą priežastį – kraustėmės į namą, lankstėm rūbus, nešiojom baldus, derinom zonas. Vėliau, kai baigsim parodysiu, kas gavosi. O tuomkart – pasidalinsiu, ką perskaičiau apie namų įrengimą, planavimą ir spalvinę gamą.

Man labai patinka antikvariniai baldai. Taigi, pradėsiu nuo jų, nes ir mūsų valgomąjį puošia komoda ir indauja.

1. Antikvariniai baldai ir daiktai, prikelti naujam gyvenimui. Ne taip sudėtinga, į namus įnešti dvasios, pasitelkus senus baldus ir daiktus. Gal būt, tai bus skrynia, lempa ar stalelis. Galima pasirausti močiutės podėliuose, blusų turguje mažose antikvariato parduotuvėlėse ar Rumšiškių baldai interneto svetainėje. Jei galvojate, kad baldas vis tik tai Jums per brangu – galite įrėminti senas prosenelių fotografijas, kino afišą ar seną žemėlapį. Kainuos nedaug, o stilinga namų detalė – garantuota.

2. Balta spalva. Perskaitėte teisingai. Jei nesugalvojate, kokios spalvos turėtų būti sienos – nudažykite jas baltai. Balta spalva – puikus fonas paveikslams, be to optiškai padidina erdvę. Taigi, šio pigaus interjero atnaujinimo patarimo tikrai neverta pamiršti.

3. Pridėkite aksesuarus, turinčius skirtingas tekstūras. Patieskite dryžuotą kilimą, pastatykite skirtingos tekstūros sofą. Keičiant detales, namai visad atrodys naujai. Svarbiausia – nepersistengti ir nenaudoti daugiau trijų skirtingų tekstūrų – nes darosi sunku jas visas tinkamai suvaldyti.

4. Panaikinkite netvarką. Atrodo, kad patarimas visai ne vietoje, nes juk nei vienas negyvename netvarkinguose namuose. Bet… šį sykį kalbama apie spalvinę, tekstūrinę ir daug detalių turinčią netvarką. Gal būt, nederančius tarpusavyje, bet jums mielus suvenyrus neverta išdėlioti lentynose ir ant komodų paviršių – juos priglaus dėžutės ir stalčiai. Margumynams paslėpti, taip pat tinka spintos su durelėmis. O jei jau norite visus juos pademonstruoti – pasirinkite vieną lentyną, spintą-vitriną ar etažerę.

5. Stilingi lovų galvūgaliai. Juos pagaminti gali ir neįgudęs meistras, o kambarys pasikeis labai stipriai. Nepatingėkite pasidairyti įdomesnių audinių – tada tereiks išpjautą faneros formą aptraukti medžiaga.

6. Naujos spalvos interjere. Kartais, kad namai pasikeistų – užtenka galinę spintelių sienelę papuošti stilingu vyniojamuoju popieriumi. Netikėta spalva, gražus akcentas.

7. Nudažykite sienas minkštų baldų spalva. Norite ko nors skoningo ir netikėto? Tada čiupkit dažus ir išdažykite kambarį. Būsite tikrai nustebinti ekstravagantišku rezultatu.

8. Pasiūkite užvalkalus baldams. Kėdės, sofa ar lova – uždengti naujais užvalkalais ar lovatiesėmis – atrodys stilingai ir naujai. Taigi, gal vietoj naujo miegamojo komplekto – užteks nupirkti naują lovatiesę?

9. Gamtos tekstūros interjere. Pintas krėslas, natūralaus medžio aksesuarai – vazos, krepšiai – labiausiai dera kaimiškame interjere, bet tinkamai parinkus – papuoš bet kokio stiliaus namus.

10. Žaluma. Tikriausia, čia pasakoti labai daug nereikia – bet kurį kambarį puošia tinkamai parinkti, dekoratyviniai augalai ir gėlės. Gal būt norėsite ko nors neįprasto – medžio vazone ar kaip tik kasdieniško. Be kokiu atveju, namai su žaluma gyvesni ir gražesni.

Tiek patarimų šiam kartui. Taigi, kaip manote, kas gali būti Jūsų namų išskirtinis akcentas – spalvos, antikvariniai baldai ar vazone auganti eglė?

5 Comments

 1. Ingrida Pilka Ingrida Pilka 2012 01 17

  Darbštuolė šaunuolė:) Aš svajoju antikvarinį sekreterą pasistatyt darbo kampe, gal kada pavyks. Sostinėj kainos tiems dalykams nežmoniškos.

 2. Giedrė Giedrė 2012 01 19

  Antikvarinius daiktus interjere labai mėgsta švedai. Apie jų pomėgį prekintis blusų turguose, ten vadinamuose loppis, esu rašiusi. Beje, nemažai žmonių antikvarinių gėrybių ieško ir Panevėžio automobilių turguje. Jei kada vyksite į šį miestą, pasistenkite laiko rasti aplankyti ir šią įžymybę. :)

  • Ilona-Eitnė Ilona-Eitnė Post author | 2012 01 19

   Ačiū :) Kai jau pagaliau sulanstysiu visus rūbus ir bus ne gėda fotografuot – parodysiu lobius :)

Comments are closed.