Press "Enter" to skip to content

Velykų stalo tendencijos


Didžiausia pavasario šventė – Velykos. Vieniems jos šventos, kitiems – tiesiog džiaugsmingos, besisiejančios su pavasariu, sugrįžtančia žaluma, vis ilgiau danguje išbūnančia ir aukščiau pakylančia saule, su paukščių giesmėm ir artėjančiu sodų žydėjimu, kuris pranašauja šiltąjį sezoną juose.
Kokios šių metų Velykų stalo tendencijos? Jei labai stengiamės būti išmintingi, tausojantys gamtą, besirūpinantys pasauliu – tai ir Velykų stalo tendencijos labai artimos tam siekiui – vyrauja žemės, augalų, pavasario spalvos. Niekas neapsiriks pasirinkę rusvų, žalsvų, geltonų spalvų indus ar stalo tekstilę. Nes tai atkartoja žemę, žolę ir pirmuosius pavasario forzitijų žiedus. O tie, kas norėtų būti ne tik stilingi bet ir madingi, šiemet rinksis mėlyną spalvą. Nuo švelniai melsvos, iki sodriai mėlynos, kurią gali praturtinti ir „prigesinti“ auksas. Jei ant Velykų stalo įkurdinsite ALICE serijos mėlynas lėkštes, ant jų sudėsite priderintas margų melsvų kolekcijų lėkštes, parinksite desertines lėkštutes, puodelius, melsvo stiklo stiklines, taures, žaismingai sulankstysite servetėles, nepamiršite kiaušinių indelių ir į juos pamerksite pirmąsias žibuokles, scyles ar puškinijas – Jūsų stalas bus ir atspindintis tendencijas, ir iškilmingas, ir suteikiantis vilties, kad žydros svajonės niekur nedingsta.
Jei mėgstate stalą puošti ne tik smulkiomis gėlytėmis, bet ir puokštėmis – pasistenkite, kad jos nebūtų labai aukštos. Merkite puokšteles į puodelius, ledaines, mažus ąsotėlius, o dideles puokštes pamerkite į aukštesnes vazas ar didelius ąsočius ir pastatykite atokiau. Žemos gėlių kompozicijos ant stalo netrukdys bendrauti – matysite visus sėdinčius aplink stalą. Aukštesnės gali būti tik žvakės. Bet ir jas pabandykite įstatyti į žemas žvakides, kad šventė spindėtų akyse ir žvilgsniai plazdentų virš stalo.
Linksmai šventei nereikia daugybės patiekalų. Velykos labai dėkinga šventė šeimininkėms, nes kiaušinis – labai geras produktas. Jei juos numarginsite pagal šeimos tradicijas ir įpročius – visi susirinkusieji daug greičiau pasiners į vaikystės prisiminimus, o jei kuriate naujas šeimos tradicijas arba mėgstate naujienas – tai visad galite daryti eksperimentus su margučiais. Svarbiausia, kad susirinkusieji jaustųsi gerai.
Didelis dubuo salotų, graži lėkštė su vaisiais, spalvingas tortas ant neaukštos tortinės – ir šventė bus pavykusi. Nepamirškite pasirinkti derančių spalvoto stiklo taurių arba išlikite ištikimi raižyto stiklo klasikai.
Beje, jei turite kviestinių svečių – tai labai smagu, kai ant lėkštės jie randa ne tik kortelę su savo vardu, bet ir mažą siurprizą. Tarkim, porcelianinis šaukštelis su šilko kaspinėliu kilpelėje ir putpelės kiaušinuku jame – gali būti puiki ir nuotaikinga dovanėlė.
Arba pastatykite kiekvienam svečiui mini latte puodelį su mažyte pirmųjų gėlių puokštele – pamatysite, kokios yra džiaugsmo šypsenos atvykusiųjų veiduose.
Jei šeimoje yra vaikų – tai įvairiausios dekoratyvios servetėlės, indeliai su zuikučiais, Velykų medis, apkabinėtas stikliniais raibuliuojančiais kiaušiniais padarys šventę įdomesnę ir linksmesnę.
Tegul šypsena ir saulė būna pagrindiniai gražaus Velykų stalo palydovai!
Jei dar kažko trūksta iš www.grazunetmelyna.lt – drąsiai reikalaukite.

Mintimis pasidalijo Kristina Macelytė