Press "Enter" to skip to content

Beveik tobulos kojinės

Mėgstu megzti kojines. Nesvarbu, kad kol kas ne pensijoje, bet vis tiek smagu. Smagu, ir dėl proceso, ir dėl švytinčių dėvinčiojo akių. Ir dar dėl to, kad net ir vasarą miegant palapinėje be vilnonių kojinių – ne kas. Tikrai tikrai, patikėkit manim.

Žinoma, protingos ir išmintingos mamos vilnones kojines mezga žiemos vakarais. Tiesa, šiemet ir aš nemažai jų numezgiau – net 24 mažytes:

t_kojine5

Nekalbu apie kelias poras, kurias numezgiau mažyliams, nes tokį darbą padaryt vakarą du užtrunka tik.

Raštuotos kojinės daugumai atrodo panašios į iššūkį. Man irgi anksčiau taip atrodydavo – pirma nusipieši schemą, paskui  derini spalvas ir siūlų storius. Tačiau šiemet išmėginau Regia siūlus kojinėms. Niekas manęs neprašė jų reklamuoti, nebūtinai ir turite iš jų megzt, bet labai smagu žaisti spalvų deriniais ir spėlioti koks raštas gausis. Nes raštas be kita ko priklauso ir nuo tankumo, kuriuo mezgate ir kiek akių uždėjote mezginyje.

2013-05-10 17.46.26

Taigi, apie 32 dydžio kojines, trupučiuką smulkiau. Joms numegzti prireikia vieno matkelio – 50 g (210 m), 2 numerio virbalų ir šiek tiek laisvo laiko. Sunaudojau visus, liko koks 20 cm siūlo. Idealiai. Labai nemėgstu, kai lieka keliolika metrų, nes išmesti gaila, o kažin ko ypatingo nebepadarysi, paskui ir kaupiasi dėžutėse. Kaip priekaištai. Suaugusiųjų kojinėms reikia dviejų matkelių.

32 dydžio kojinėms užmetame 40 akių (suaugusios moters – 48 akys, vyriškoms – nelygu dydis – 52 – 56 akių). Pirmiausia mezgame atnarą – pačiu paprasčiausiu raštu – viena gera, viena bloga. Numezgame 8 cm (24 eiles), toliau 12 eilučių numezgame gerosiomis akimis. Visai nesibaiminkite, kad mezgate lygiuoju mezgimu – siūlų atspalvis kaitaliojasi – nenusibos tikrai.

Mezgame kulną. Va čia, daugumai pradedančiųjų pati sunkiausia vieta. Kulno mezgimo yra labai daug būdų ir variantų.

Mezgame dviejų virbalų akis (mūsų atveju, tai 20 akių). kad užkulnis būtų tvirtesnis, gerojoje pusėje megzkite kas antrą akį, o kitą tiesiog perkelkite. Išvirkščiojoje pusėje visas akis megzkite blogosiomis. Taip numegzkite 20 eilučių. Beje, eilių skaičius p-riklauso nuo to, kiek akių yra ant jūsų dveijų virbalų – jei 24 akys – tada ir eilutės 24-ios. Paprasta.

Dabar pasidalinkite akis į tris dalis – 5 akys- 10 akių – 5 akys. megzkite tik vidurines 10 ir iš kiekvienos pusės sumezginėkite, kol liks tik 10 akių. Čia sudėtingiau aprašyti, negu mezti. Kelių minučių reikalas. matot, visai neskaudėjo.

Dabar surinkite akis ant keturių virbalų vėl. Pado akių gaunasi – 5 plius 10 akių, surinktų nuo užkulnio krašto, ir taip ant dviejų virbalų. Viršuj lieka kaip buvę – po 10. dabar Jūsų keturi virbalai atrodo taip: 10 akių; 10 akių, 15 akių, 15 akių. Taigi ant virbalų turite viso 50 akių. Iš abiejų pado pusių, sumezginėkite po dvi akis kiekvienoje eilėje, kol liks ant visų virbalų po 10.

Toliau vėl viskas paprasta – mezgame lygiuoju mezgimu, kiek reikia ilgio – iki mažojo pirštelio, dukros kojinių yra 12 cm. Tada pradedame sumezginėt – kiekvieno virbalo pradžio sumezgame po dvi akis. Kol sumezgame visas. Nepatingėkite pabaigę, palikti truputį siūlo, įverti į adatą ir gerai užtvirtinti kojinės pirštinę dalį. Jei patingėsite – pirštukai gali greitai prasikalti.

Štai ir viskas.

936436_629998140361657_269474824_n

Smagių mezginių!

 

2 Comments

  1. Mikaela Mikaela 2015 04 27

    Na tikrai tokios kojinės tobulai atrodo. :) Tik man tai vis dar rimtas iššūkis.

  2. Vilnonės kojinės Vilnonės kojinės 2015 06 11

    Na labai gražios kojinės. Tokias nešiok ir nešiok :)

Comments are closed.