Press "Enter" to skip to content

Keli patarimai, kurie padės sumažinti švenčių biudžetą

Praeitas įrašas apie pinigus ir šventes, sukėlė dvejopas reakcijas – vieniems pasirodė naudinga, kitiems – per mažai praktinių patarimų, trūko konkretumo, nes patarimai turi būti neabstraktūs. Kaip sakoma, visiems neįtiksi, bet keliais konkrečiais patarimais pasidalinsiu – jei tai pasirodys žinoma, tai pagalvokite, ar naudojatės jais. Nes žinoti, dar nereiškia naudoti.

1. Pasigaminkite dekoracijų namams patys. Galite nusinerti snaiges, išsikarpyti iš popieriaus girliandas. Žaislams gaminti naudokite priemones, kurias turite namuose – popierių, veltinį, konkorėžius. Puikiai atrodo sidabriniais ar auksiniais dažais nupurkšti konkorėžiai, amalų šakelės. Beje, galite atnaujinti ir turimus eglučių žaislus – juos dekoruoti, dekupuoti, apnerti. Atrodys naujai, o išlaidos tikrai bus mažesnės nei pirkti naujus žaislus.

Gražių dekoracijų galite pasigaminti ir iš džiovintų vaisių, prieskonių – iš apelsino riekelių suverti girliandas, pakabinti cinamono lazdelių – ne tik dailiai atrodys, bet ir gardžiai kvepės.

Galima papuošti ir vaisiais, prismaigstytais gvaizdikėlių:

Daug idėjų, kaip pasigaminti kalėdines dekoracijas galite rasti ir mūsų archyvuose.

2. Gaminkite sveikinimus namuose. Į šį darbą galite įtraukti ir vaikus – jie puikiai karpo snaiges, geba įdomiai dekoruoti sveikinimus. Taigi, drąsiai naudokite vaikų piešinius, darbelius – origami figūrėles, karpinius, siuvinėjimo fragmentus. Dailiai atrodo ir atvirutės iš spalvoto kartono, papuoštos nertomis detalėmis. Kuriant Jūsų niekas negali apriboti, nebent Jūs patys.

3. Iš anksto susidarykite pirkinių sąrašą. Juk tikrai žinote, kad gruodžio mėnesį visko reikės daugiau – tiek miltų, tiek įdomesnių prieskonių, tiek kitų negendančių produktų. Taigi pagrindinį ,“sausą“, pirkimą atlikite jau lapkritį. Taip pasidalins išlaidos ir mažiau teks stumdytis eilėse gruodį.

4. Iš anksto pasirūpinkite dovanomis. Patarimas šimtą sykių girdėtas, bet …  Susidarykite sąrašą ir nupirkite dovanas jau spalio-lapkričio mėnesiais. Kai turite daugiau laiko – galite aiškiau išsiaiškinti norus, be to nereikia sukti paskutinę minutę galvos, kur gauti būtent, tokią lėlę.

5. Būkite išradingi kurdami vaikų karnavalinius kostiumus. Žinoma, visada galima juos nupirkti, išnuomoti arba pagaminti. Tačiau pagalvokite dar apie vieną variantą – gal būt verta pasiskolinti iš draugų.  Pavyzdžiui, pas mus namuose yra voverės, kiškio, pelėdos kostiumai – jau mūsų vaikams per maži, bet kažkaip nesinorėjo išmesti.

6. Pagalvokite apie naudotas dovanas. Galima iš naujo padovanoti knygas, žaislus.  Kai kurie žaislai ir mūsų namuose yra beveik nežaisti, o kokiam mažajam sūnėnui ar dukterėčiai – gal būt bus pasaulio atradimas. Šis patarimas galioja ir vaikiškai technikai, rūbeliams.

7. Dalinkitės su draugais virtuviniais rakandais. Jau buvau paminėjusi kalėdinių meduolių formeles. Tačiau šis patarimas galioja visiems virtuviniams rakandams – specifinėms skardoms, įrankiams. Be to, prieš pirkdami kokią specialią formą, pamąstykite kiek sykių ją naudosite – jei kartą per metus, gal būt vertėtų pagalvoti, kaip pritaikyti namuose turimus rakandus -pavyzdžiui,  kepimo popieriumi paukštinti skardą, išlankstyti formeles iš skardos, siūlą panaudoti vietoj specialaus peilio biskvitui perpjauti, iš folijos padaryti mažesnę skardelę ir įdėti ją į turimą skardą. Kitu atveju galvą skaudės ne tik dėl išleistų pinigų, bet ir teks ją sukti – kur visą tą naują gėrį laikyti.

8. Pamąstykite, kuo galėtumėte pakeisti brangius produktus. Tarkim, naudoti rikotą pagamintą iš kefyro vietoj pirktos gatavos. Daug patarimų, kuo galima pakeisti produktus rasite čia.

Na va, dabar surašiau konkrečiai. O Jūs pasidalinkite savais atradimais/išradimais.