Press "Enter" to skip to content

Kalėdinė namų puošyba

Kai vaikštinėjau Vokietijos gatvelėmis, jau visur vitrinose buvo pilna kalėdinių dekoracijų, stiklinių angeliukų, šiaudinių briedžių ir zuikių. Viešbutis vakare irgi priminė kalėdinę pasaką – jaukus židinys, raudonai-žaliai languotos pagalvėlės, krepšys su malkomis ir užtupdytu šiaudiniu zuikiu. Suprantu, kad tai, ką kalbu skamba truputį banalokai, bet… juk visos tos kalėdinės šventės sentimentalios ir paremtos emocijomis.

Dažniausiai, namai pradedami puošti lapkričio viduryje  ir tai tęsiasi iki pat gruodžio pabaigos, kai kuriuose namuose dar ir iki sausio vidurio. Namams dekoruoti naudojami patys įvairiausi dalykai – gamtinės medžiagos, žaislai, siuvininiai, saldainiai. Svarbu, pasitelkti vaizduotę ir kūrybinius sugebėjimus.

Vienas paprastų patarimų – puošdami namus, pirmiausia susigalvokite vieningą temą ir jos laikykitės. Jeigu esate labiau tradicinių papuošimų mėgejai – tiks raudona, žalia, sidabro, aukso spalvos. Jei labiau mėgstate šokiruoti – gal būt metalo, neoniniai atspalviai. Svarbu temą išlaikyti visuose namuose – pietų kambaryje, virtuvėje, miegamajame ir vaikų kambariuose – turėtų būti vieninjančių spalvų ir detalių.

Šiuo atveju visas dekoras trys spalvos – balta, raudona ir sidabras:

Mėlyna variacija:

Nuotraukos iš borodener.com.

Beje, namus papuošti galite ir neeikvodami šeimos biudžeto – juk ne ką prasčiau ant stalo atrodys cukruoti vaisiai, spanguolės, nudažyti konkorėžiai, rankų darbo eglutės papuošalai. tai padaryti nesudėtinga, bet galite nustebinti svečius. Labai daug įvairių žaisliukų galite pagaminti iš filco (neįranti medžiaga, tikras neįgudusių siuvėjų draugas), popieriaus, folijos arba … nuspalvintų makaronų.

Labai daug puošybos elementų jau esame pateikę ir savo tinklapyje – Kalėdos.

Nepamirškite žvakių – jų gyva šviesa vienija dekoro detales. Išradingai panaudokite žvakių grupes, veidrodžius už jų.

Kvapų . Nežinau, kaip Jums, bet man Kalėdos kvepia meduoliais, cinamonu, imbierine arbata.

Ir pasakų. Raskite laiko paskaityti. Juk vakarai dabar labai ilgi.

Jaukaus pasiruošimo!

Reklama: http://www.razidiniai.lt/zidiniu-apdaila/