Press "Enter" to skip to content

Keliavimas tik su rankiniu bagažu. Ar tai įmanoma?

Aviakompanijos nuolat stengiasi rasti papildomų būdų užsidirbti. Papildomos pajamos dažniausiai gaunamos iš įvairiausių mokesčių, kuriuos privalo sumokėti keleiviai. Dažniausi iš jų – mokesčiai už viršytą leistino bagažo svorį arba užsakomą registruoto bagažo gabenimą.

Pigių skrydžių bendrovių (pvz., Ryanair) bagažo registracija internetu savarankiškai gali kainuoti gerokai mažiau nei oro uoste prieš pat skrydį. Tad besiruošiantiems keliauti su registruotu bagažu patartina jį užregistruoti iš anksto. Na, o visais kitais atvejais patariama pamėginti sutalpinti savo daiktus į rankinį bagažą.
Keliavimas su rankiniu bagažu yra įmanomas. Svarbiausia gudriai ir apgalvotai supakuoti savo mantą. Pirmiausia pasitikrinkite, ar jūsų turimas lagaminas ar rankinė neviršija leistinų išmatavimų (jie priklauso nuo avialinijų taisyklių). Rinkdamiesi lagaminą atkreipkite dėmesį į jo dydį bei svorį. Dažnai minkštos rankinės yra lengvesnės nei įprasti lagaminai, o rankinis bagažas paprastai gali siekti tik iki 10 kg. Būtent 10 kg rankinio bagažao gabenimas yra įskaičiuotas į aviakompanijų Ryanair ir Wizzair aviabilietų kainą. Rankinio bagažo išmatavimai negali viršyti 55x40x20 cm.

Pasitikrinkite, ar jūsų bagaže nėra draudžiamų vežti daiktų. Jau kurį laiką dauguma taisyklių reikalauja visus skysčius vežti ne didesniuose nei 100 ml talpos buteliukuose, įdėtus į peršviečiamus plastikinius maišelius (ne didesnius nei 1 l talpos). Pakuodami skysčius nepamirškite, jog higienos reikmenų galima įsigyti bet kur, tad nebūtina vežtis pusę vonios kambario.
Gyvybiškai svarbūs vaistai rankiniame bagaže gali būti gabenami ir didesniais kiekiais, tik būtina turėti pažymą iš gydytojo. Aštrūs daiktai draudžiami, todėl atsisakykite sulenkiamojo peiliuko ir atvykę į vietą įsigykite pigų virtuvinį peilį – jis puikiai tiks maistui ruošti, ką nors atidaryti. Beje, originaliai galima panaudoti bekvapį dantų siūlą – juo galite puikiai supjaustyti sūrį.

Atminkite, kad kūdikiams nepriskiriamas joks bagažas, išskyrus vežimėlį. Vežimėliai registruojami su kitu bagažu ir gabenami nemokamai, jei biliete nurodyta, kad lėktuvu keliauja kūdikis, tad tuo pasirūpinkite tuo iš anksto. Jei kūdikis nekeliauja, vežimėliai gabenami tik kaip specialusis bagažas už papildomą mokestį.

Maisto produktai ir „Duty Free“ prekės rankiniame bagaže

ES šalyse maistą vežti rankiniame bagaže galima. Tik nepamirškite, kad egzistuoja rankinio bagažo apribojimai, tad labai daug įsidėti tiesiog nepavyks. Kai kuriose šalyse, pvz., Prancūzijoje, sūris gali būti laikomas „geliu” ar „pasta”, o tai yra skysčiai, kuriems taikomi 100 ml apribojimai.
Ne ES šalyse, pvz., Australijoje, Naujojoje Zelandijoje, JAV, maisto produktai bagaže nepripažįstami, tad juos gali tekti arba suvalgyti, arba išmesti. Vaisiai ir daržovės laikomi greitai gendančiais produktais, o tokių produktų vežti negalima.
Svarbiausia taisyklė gabenant maistą lėktuvu – jis turi būti gerai supakuotas, kad nesugadintų kito bagažo. Jei abejojate dėl maisto produkto, tiesiog pasitikrinkite šalies, į kurią keliaujate, muitinės internetinį puslapį.

Skysčius, pirktus „Duty Free” prekyvietėse, į lėktuvo saloną galite įsinešti, tačiau skrendant su rankiniu bagažu jie turi tilpti į jūsų lagaminą/kuprinę ar kito tipo kelionės krepšį.

Daugiau informacijos apie maisto produktų gabenimą bagaže.

Kaip viską sutalpinti
Sudarykite visų būtiniausių daiktų sąrašą ir neimkite bet ko vien „dėl visa ko“. Šiuolaikiniame pasaulyje beveik viską galima įsigyti. Batai – griozdiškiausias daiktas, tad imkite tik vieną porą. Jei vis dėlto jums reikia dviejų porų, didesnius ir sunkesnius avėkite kelionės metu, o lengvesnius dėkite į bagažą. Taupydami vietą, į juos galite įdėti sulankstytus lengvus drabužėlius ar panaudoti kaip apsaugą trapesniems daiktams. Skrydžio metu dėvėkite ir sunkesnius drabužius – taip lagaminas bus lengvesnis.
Atminkite: universalūs ir įvairiai pritaikomi daiktai yra jūsų pagrindinis koziris. Nusegamos kelnės, kurias galima dėvėti kaip šortus; apklotas, kuris gali būti ir pagalvėlė, paplūdimio užtiesalas ir skara ar šalikas viename ir t.t. Patartina turėti kokią nors apsaugą nuo lietaus, pvz. lietpaltį, kuriuo galima uždengti kuprinę, pasitiesti ar kitaip panaudoti.

Rinkitės tuos drabužius, kurie yra lengvi, greit džiūva ir dera tarpusavyje.

Daiktų pakavimo gudrybės

Lankstyti drabužius į kvadratėlius yra blogiausias būdas – taip lieka tarpų ir rūbai glamžosi. Vietoj to visus drabužius kartu suvyniokite. Dėkite švarkelius, marškinius, kelnes ir marškinėlius vienus ant kitų ir susukite – taip nesusidarys nelygių storų vietų. Puskojinių ar kitų panašių daiktų maišelį dėkite į vidurį, o kiekvieną jų susukite ratuku.

2 Comments

Comments are closed.