Parduotuvės pilnos įvairiausių produktų – nuo įprastų kasdieninių iki egzotiškų, net sunkiai suvokiamų. Jie sudėlioti lentynose, masina spalvomis ir įdomiais pavadinimais. Lyg užhipnotizuoti, dedame juos į krepšį, paskui parsinešame namo ir… išmetame. Tai rodo net statistika – lietuviai išmeta trečdalį maisto. “Maisto banko” dar 2009-aisiais, ekonominio sunkmečio metais, vykdytos apklausos duomenimis, maistą kartą per savaitę išmesdavo net 32 proc. apklaustų respondentų.
Žmonių neatidumu labai dažnai naudojasi ir prekybos centrai – pagal marketingines taisykles sudėlioti produktai, ryškios šviesos, vis dar magiškas žodis „akcija” – priverčia žmones užsimerkti ir prarasti budrumą. Tada ranka tiesiasi prie pakuotės, įmeta į krepšelį. O paskui – produktas keliauja į šiukšlių dėžę. Dažniausiai – dėl pasibaigusios galiojimo datos. Arba todėl, kad nupirkus produktą, kurio neplanavote – paprasčiausiai pritrūksta laiko jį suvartoti.
Nežinau, kaip Jūs, bet visada tikrinu prekės galiojimo laiką. Tam sugaišti ne itin daug – 5 sekundes. Jei blaiviai įsivertini, kad iki kol baigsis galiojimas spėsi jį sunaudoti – drąsiai dedi į krepšį, jei ne – geriau lai lieka lentynose. Ir visai nesvarbu, kad jo kaina mažesnė. Žinoma, yra siūloma keletas būdų, kaip pratęsti galiojimą: pagaminti patiekalą ir jį sušaldyti, paruošti pusfabrikačius.
Niekada neperku perfasuotų produktų – sūrio, mėsos, tik originaliose gamintojų pakuotėse. Pati esu mačiusi parduotuvės salėje, kad pardavėja plėšė pakuotes, o paskui viską iš naujo pakavo. Tai buvo prieš penkis metus – gal dabar nebedaro – negaliu pasakyti. O gal nusineša į sandėlį. Bet vaizdas įstrigo atmintin ilgam. Nes iš naujo atspausdintose etiketėse produktas „atgimsta” ir jo galiojimo laikas prasitęsia.
Ai, dar vos nepamiršau – kartais kyšteliu nosį į nukainuotų produktų lentyną. Sąžiningesni pardavėjai, prekes, kurių galiojimo laikas baigsis rytoj – gaminius stipriai nukainoja. Išmokau to, gyvendama Belgijoje, prieš parduotuvės darbo pabaigą visos tos dienos bandelės – būdavo už pusę kainos. Tik vėl – reikia labai atidžiai apžiūrėti pakuotes.
Kokie apsipirkinėjimo įpročiai taupo Jūsų pinigus?
Reklama: Statinio statybos techninė priežiūra
Eitne.lt: 5 sekundžių įprotis, taupantis pinigus http://t.co/CBJ3dn5m #patarimai #įgūdžiai #pinigai #taupymas
O kokius taupymo įpročius turite Jūs? http://t.co/JcAUoFTA
Teisingai parašyta apie pirkimą vardan pirkimo, apie gundymą(si) akcijomis, kuo prekybininkai itin sėkmingai naudojasi. Tiesa, apie perpakuotas prekes nesusimąsčiau anksčiau. Bet gal jūsų pastebėjimas išties teisingas? Juk be reikalo pakuočių neplėšys.
Na, tada aš girdėjau ir komentarą. Konkrečiai buvo fermentinis sūris – sako ryt galiojimas baigias, reik perfasuoti – nes vedėja pyks.
Aš atkreipiau dėmesį, kad kartasi net nesivarginama perpakuoti – ant senosios viršaus užlipinama nauja „etiketė” su galiojimo data ar sudėtimi.
Tiesa, nesiaiškinau, „kokiu tikslu” :))))))
Tada lengviau „atšviežinti” :)
perkant internetu galiojimo datos nepatikrinsi :)
pow, tačiau daugumai internetu perkamų daiktų galiojimo data nėra svarbi, na, nebent esi vilnietis ir apsiperki e-maximoje.
būtent, kad tai, ką aš perku, tam yra svarbi ta data :)
Tai dažnai būna perkant?
ne, nebūna senų, bet jei eičiau į parduotuvę, tai kaikurių nepirkčiau dėl tokios galiojimo datos. Na aš bandau ne vienai dienai, o kartais kelioms dienoms, savaitėms į priekį apsipirkti :)
Kartais internetas nėra geriausias būdas vadinasi. Mes ilgesniam laikui apsipirkinėjam Sanitex’e.
internetas yra geras būdas, kai turi didelę šeimą kaip jūs turite :) kai esi vienas, tuomet nelabai, nebent planuoji per tris dienas suvalgyti :))
Na, net ir turint didelę šeimą – tenka skaityti etiketes ir galiojimo laiką. Ne kiekvienas viską valgo.
[…] apie maistą. Jau esu rašiusi, kad penkios sekundės sugaištos prie lentynų parduotuvėje, gali sutaupyti labai daug pinigų. Tai vien dėl galiojimo laiko. O kiek į šiukšliadėžę nukeliauja spontaniškai nupirktų, per […]