Press "Enter" to skip to content

Migdymo ritualai

A_child_sleepingPaveikslėlis iš Wikimedia.

Pagalvojau, kad turim tris vaikus ir jie visi labai skirtingi – Joris užmiega pats susiradęs tinkamą vietą ir pozą. Tinkama vieta nebūtinai lova – būna kartais ir ant grindų, ir manieže tarp žaislų. Ateina laikas jam, pradeda dainuoti: „Mma mmma mmmma” ir žiūrėk jau „trūkęs”. Tada tereikia pernešti į tinkamą vietą (lovelę) ir miega.

Visai kitokie kiti vaikai. Mildutė nuo mažumės mėgdavo, kad iki užmiegant jai ką nors monotonišku balsu skaitytume.Taip ji užmigdavo nuo ketvirto mėnesio. Migdukas į rankas, perrengi į pižamą ir kokį pusvalandį skaitai. Tarp kitko ir dabar jai reikia perskaityti tris pasakas ir padainuoti dainelę. Dabar tai tėčio ir dukros ritualai.

Vaiva vėl kitokia -ją  reikdavo panešioti. O paskui irgi išmiegodavo visą naktį. Dabar užmiega atėjus pas mus su vyru į lovą, tada nešam atgal į jos lovelę, o apie ketvirtą parpėdina atgal. Tai taip ir tebenešiojam. Tikiuos išaugs, nes panašu, kad jai dabar „maminukės amžius”. Be to patys kalti – priėmėm į savo lovą.

Taigi trys vaikai ir trys skirtingi migdymo ritualai. Juolab, kad ir amžius skirtingas, nors ir nedideli skirtumai. Pagalvojau, kad visi susirandame sau ir savo vaikams geriausius: vieniems vaikams labai padeda po maudynių aprengta pižama, knygelių skaitymas, ramios muzikos klausymas, miego žaislas. Visada reiktų atsižvelgti į du dalykus – ar sukurtą ritualą galėsite vykdyti kas vakarą (pvz. jeigu nuspręsite, kad migdymui naudojama lopšinių kasetė) ir ar tai netrukdys kitiems namuose gyvenantiems.

Dar nereikėtų užsiciklinti. Vaikas skirtingo amžiaus ir užmiega skirtingai.

Tik ką parsivežę iš ligoninės vaikutį juk nepulsime mokyti įvairiausių ritualų. Jis gali užmigti valgydamas arba supamas, bet jau trečiąjį mėnesį galima pradėti mokyti užmigti savarankiškai. Leisdami žindomam vaikui užmigti, galime sukurti žindymo sąsają su miegu. To padarinys – vėliau nubusdamas jis gali riksmu reikalauti toliau žindyti. Vyresni vaikai jau ir patys sugeba išmiegoti visą naktį (pasak skirtingų šaltinių iki 10-12 valandų), reiktų įpratinti, kad pabudus reikia vėl užmigti. Nebūtina nubėgti prie vaiko, jam išleidus menkiausią garselį. Tačiau, jei vaikas nori valgyti ar jaučia diskomfortą, reiktų pamaitinti, pakeisti sauskelnes ir… vėl paguldyti. Svarbu įpratinti, kad naktis yra ne laikas žaidimams, ryškioms šviesoms. Čia labiausiai gali padėti mamų ir tėčių kantrybė, glostymas, parodymas, kad esate šalia.

Tikriausiai vienas sunkiausių tarpsnių miegojimo prasme yra 7-12 mėnesių. Vaikutis labai daug mokosi – sėstis, stotis, vaikščioti – taigi reiktų susitaikyti, kad naktį gali atsikelti pasibandyti ar nepamiršo, ko išmoko ir patikrinti ar niekur nepradingot. Taip pat dažniau gali keltis krūtimi maitinami vaikai, nes pieno jau mažėja, o dažnas maitinimas naktimis gali padėti jį išsaugoti. Ypač, jei rečiau maitinate dieną.

Keliaujam toliau. Vyresnis vaikutis, maždaug iki pusantrų metų, jau geba išmiegoti visą naktį. Vienas iš patarimų: Pažadink jį, kol jis Tavęs nepažadino.

„Prieš eidama gulti, sakykim, 11 valandą vakaro, pažadink vaiką, nuramink ir net pamaitink. Pasakyk jam: „Jei pabustum, tai jau pats susitvarkysi”. Paskui paguldyk, nuramink ir nebekelk iš lovytės. Galimas dalykas, kad vėliau jis neturės priežasčių pabusti. Daugeliu atvejų iš vakarinio miego žadinamas vaikas nebunda naktimis”.

Na va, o dabar apie mūsų vidurinėlę ir kitus dvimečius-trimečius. Dabar toks laikas, kai labai svarbu jaustis saugiai šalia tėvų. Skirtingi šaltiniai pateikia daug rekomendacijų – viena iš jų paruošti vaikui guolį miegamajame šalia tėvų lovos ir pasakyti, kad jis bet kada gali ateiti ir čia atsigulti. Dar galima kaskart parlydėti vaiką į jo lovą ir nuraminus paguldyti. Svarbiausia nenusileisti ir neleisti miegot savo lovoje, kitaip visad turėsite dar vieną miego kaimyną.

Vyresniam vaikui paskata miegoti savo lovelėje yra patinkanti patalynė su žaismingais herojais, mielas žaislas, prie kurio galima prisiglausti, pižama, pačio išsirinkta parduotuvėje ir dar begalės gerų dalykų.

Daug naudingų patarimų galite rasti sauskelnių gamintojo puslapyje, forume vaikui, mamos portale.

Sėkmės migdant vaikučius!

4 Comments

 1. neringa neringa 2009 12 17

  įdomus straipsnis

 2. Eitnė Eitnė 2009 12 17

  Ačiū, tikiuos bus naudingas ;)

 3. Gupija Gupija 2009 12 17

  Pritariu, kad naktį nereikia jokių šviesų. Mes kambary niekada nedegdavom net stalinės lempos, kad vaikiukas nuo pat pirmų dienų pajustų dienos-nakties skirtumą.

  Tačiau nesutinku su ta mintim, kad MP padarinys bus naktinis vaiko rėksmas reikalaujant būtent pavalgyti. Lygiai taip pat naktim pyksta ir nežindomi kūdikiai. Žindomi kūdikiai jaučia mamos šilumą ir būna dažnai ramesni už nežindomus. Mano nuomone, naktinis žindymas yra vienas iš gero nakties miego faktorių. Be to, ateina laikas ir vaikas pats nebesikelia žįsti krūties. Tik reikia mamai labai didelės kantrybės ir ištvermės tos akimirkos sulaukti :)

 4. Eitnė Eitnė 2009 12 17

  Gal yra kokių nors sėkmingo migdymo ritualų – pasidalinkit su mumis – juk tik diskusijose gimsta tiesa. Ačiū už nuomonę ;)

Comments are closed.