Press "Enter" to skip to content

Mamos, išmokite saikingai naudotis facebook…

Dažnai facebook socialiniame tinkle pastebiu keistą, dažnai pasikartojantį „mamų sindromą“. Kai kurios mamos beveik kasdien kelia visiškai beprasmiškas savo mažamečių vaikų nuotraukas į facebook nuotraukų albumus. „Štai mano vaikutis ant kairiojo šono, o štai ant dešinio“… „Mano mažylis šypsosi“… „Mano vaikas užsimerkęs – atsimerkęs“… Gal pradėkime saikingai naudotis facebook teikiamomis galimybėmis? Pagalvokite logiškai: ar jūsų draugams tikrai, nuoširdžiai įdomu, kaip jūsų vaikas atrodo 360 laipsniu kampu skirtingomis pozomis, skirtingu paros metu? Dabar tikriausiai sukilo pyktis ir panašios mintys: ką noriu, tą ir keliu… juk noriu su visais pasidžiaugti savo vaiku… mano vaikas pats gražiausias… ne tau aiškinti, kaip man elgtis su savo vaiko nuotraukomis… kam nepatinka, gali nežiūrėti… tikriems draugams tikrai įdomios mano mažylio nuotraukos…

Kai pyktis šiek tiek aprimo ir vėl įsijungė logiškas mąstymas, galite skaityti toliau:

Tai gal pradėkime džiaugtis saikingai (žinau, keistai nuskambėjo)? Juk galima kelti nors ir kasdien savo vaiko nuotraukas, bet jos turėtų būti prasmingos: kažkur buvote išvykę, kažką naujo išmoko, kažkokie nauji rūbeliai… Kam teršti savo sieną banaliomis nuotraukomis, kurių jūsų draugai dažniausiai net nežiūri ir tik iš mandagumo paspaudžia patinka ar pakomentuoja. Be to, nepamirškite, kad ištrynus iš facebook nuotraukas, jos vistiek lieka facebook serveriuose (tik jums jų nerodo). Taip pat pagalvokite, kaip jaustis jūsų vaikas, kai jis užaugęs taip pat norės naudotis facebook soc. tinklu, o jūsų profilyje bus daugybė kažkadaise prikeltų beprasmiškų jo nuotraukų?

Dar didesnis absurdas, kai motinos sukuria fiktyvius savo mažamečių vaikų profilius ir į jas kelia vaiko nuotraukas. Nepamirškime, kad į facebook socialinį tinklą galima registruotis tik nuo 13 metų ir vienam asmeniui galima turėti tik vieną paskyrą. Tokių atvejų pasitaiko jau mažiau, tačiau vistiek tenka pastebėti. Kokia prasmė? Tas pačias nuotraukas saikingai galima talpinti ir savo profilio sienoje. Kodėl reikia pažeidžiant net kelias facebook taisykles kurti savo vaikui anketą? Žinoma, jei vaikas (iki 13 metų) pats pareiškia norą turėti savo paskyrą, ją galima sukurti… jei pats vaikas valdys anketą… bet tai vistiek bus facebook taisyklių pažeidimas.

Facebook covers – dar viena vieta, kur reikėtų kelti tinkamas nuotraukas.

Tikriausiai sukėliau didelį pyktį mamyčių tarpe, bet yra posakis „tiesa akis bado“, tad laukiu piktų komentarų…

9 komentarai

 1. simona simona 2011 12 04

  Labai saunus straipsnis. Esu pati mama ir sutinku, jog facebook ne wieta waikuciams ar ju foto.

 2. Akfak Akfak 2011 12 04

  Aš užstrigau ties pykčio vieta :D Nors perskaičiau ir toliau.
  Manęs FB nėra, ir aš išvis gailiu savo vaikų foto, nesvarbu kam.
  Tai čia aš iškart save pasiteisinau.
  O toliau – ko čia dabar ant tų mamyčių puoli? Kiek spamo išvis tiek FB tiek G+, siaubas. Ir kam tai ydomu? Niekam. (Kažkam matyt vistiek įdomu, jei tai yra).
  Geriausiai tavo straipsnį iliustruoja sakinys – „Kokia prasmė?“ Taip, prasmės nėra. Todėl pamirškit savo FB ir eikit į platųjį pasaulį laimės ieškot, dalinkitės vaikais gyvai, ir visi išloš ir bus laimingi.

  • Tomas Morkūnas Tomas Post author | 2011 12 05

   „Dalinkitės vaikais gyvai“ keistai nuskambėjo, nors supratau, ką norėjai pasakyti :)

 3. Marius Marius 2011 12 04

  Kuo toliau, tuo labiau įsitikinu, kad internetinis sąmoningumas yra kokio 10% internautų privilegija. 90% vis dar mano, kad jų niekas neras, nepamatys ir niekam nesvarbu, ką rašai ar darai…

  • Akfak Akfak 2011 12 04

   Užtenka vieną kartelį pabandyt su google :D

 4. Rasa Andriušienė Rasa Andriušienė 2011 12 04

  jei tai būtų Jūsų socialinis tinklapis "Mamos Ir Vaikai" tikrai nekelčiau…ir kažin ar tokioje daugybėje puslapių atrasčiau jus…
  pvz:. kai man įkyrėja koks puslapis, aš jį papraščiausiai šalinu iš draugų, ir aš nesupyksiu, jei, kai įkyrėsiu su savo foto, jūs mane pašalinsit:)) geros kloties… Būkite tolerantiškesni savo draugams….

  • Rasa, straipsniuose visad dažnai hiperbolizuojama, tam, kad atkreiptumėte dėmesį į problemą. Esu trijų vaikų mama ir tikrai manau, kad nėra negražių vaikų – juk mes visos pelėdos. Ir kiekvienai mamai brangi kiekviena šypsena, piešinys, darbelis, muzikos kūrinys, šokis. ir jie visi labai svarbūs. Ypač mums patiems. tik tai kartais tenka apginti vaikus, kol jie to patys padaryti negali. Turėjau paprastą pavyzdį – mano vyresnioji dukra be leidimo buvo nufotografuota darželyje uždarbiaujančio fotografo. Paskui tos nuotraukos naudojamos kaip pavyzdžiai, kokias "meniškas nuotraukas" jis sugebąs padaryti. Man nepatiko, kad mano vaiko nuotrauką nešiojo po visus Gargždus. Lygiai taip gali pasinaudoti nuotraukomis sukeltomis į internetą. Juolab, straipsnio autorius – studentas, vadinas, matome, kaip mūsų vaikų nuotraukos atrodo tiems, kurie vaikų neaugina.

 5. Asta Asta 2011 12 05

  Visiškai sutinku su straipsnio autoriumi – FB vaikams iki 13 metų ne vieta. Pati turiu FB – bet jame nuotraukų minimaliai, o vaiko vos kelios. O tai kad mamytės deda nuotraukas į FB – daro meškos paslaugą vaikams. Reikia visada prisiminti, kad tos nuotraukos plaukios labai ilgą laiką internete, jomis galima pasinaudoti ir pan.

  • Tomas Morkūnas Tomas Post author | 2011 12 05

   Šiuo metu facebook socialiniame tinkle jau yra gana neblogos privatumo nuostatos, dėka kurių nuotraukomis galima pasidalinti tik siaurame žmonių rate. Deja, niekas nežino ir nenori apie jas žinoti. Skelbia nuotraukas tiesiog ant sienos visiems „draugų“ sąraše esantiems žmonėms ir nesuka sau galvos…

Comments are closed.