Kartais pasitaiko, kad maitos produktuose, ypač ryžiuose, pupelėse, rečiau duonoje, užsiveisia mažų vabaliukų – tai maistiniai straubliukai. Patys jie nenuodingi ir nekenksmingi, ypač termiškai apdorotuose produktuose, tačiau kam gi malonu valgyti maistą su vabalais? Jei, vis dėlto, aptikote nepageidaujamus įnamius, besikėsinančius į jūsų maisto atsargas, tuomet skaitykite toliau ir sužinokite, kaip iškrapštyti nepageidaujamus „svečius“ lauk.

Visų pirma, kad ir kaip bebūtų gaila, sugadintas atsargas teks išmesti, nebent jūs esate gurmanas-ekstremalas, kuriam patinka valgyti vabaliukus. Po to kruopščiai išvalyti maisto saugojimo vietą ir kuriam laikui (savaitei-dviem) čia nelaikyti maisto produktų. Taip pat reikia imtis profilaktinių priemonių. Jau esame rašę, kad nuo ropojančių vabzdžių padeda apsisaugoti diatomitų žemėkava.

Neprisileisti šių nepageidaujamų įnamių, besikėsinančių į jūsų maisto atsargas labai paprasta. Pirmiausiai spintoje ar podėlyje, kur laikote maisto produktus pakabinkite maišelį, kuriame būtų lauro lapų, rozmarino ir gvazdikėlių – šių prieskonių kvapas nepageidaujamus svečius vys tolyn. Prieš saugojimą produktus galite šaldyti šaldytuve pora dienų, arba valandą pakaitinti 50 laipsnių orkaitėje – šios procedūros nužudo produktuose esančius vabaliukus ar jų kiaušinėlius. Dar vienas būdas – tiesiog pirkti mažiau maisto.