Press "Enter" to skip to content

Kelionių patarimai: kur keliauti su šeima?

Keliauti norisi visiems, o ypač šeimoms su vaikais. O kaip padaryti, kad visiems atostogos būtų vienodai smagios ir kupinos įspūdžių? Kur keliauti su šeima? Štai keletas kelionės vietų, kurios ilgam įsimins ir jums, ir kitiems šeimos nariams.

Kelionės į pramogų parkus

Prancūzija: Disneilendas ir Asteriksas

Disneilendas – tai magiška pasakų herojų karalystė, įkūnyta Volto Disnėjaus svajonė. Vaikų rojus žemėje, kur viskas galima, skamba juokas, švyti šypsenos, daug žaidimų, karuselių, spalvingų grožybių… Ir visa tai skirta visai šeimai! Ženkite pro vartus ir pažiūrėkite, kuo virto suaugusio žmogaus svajonė grįžti vaikystėn ir patobulinti pasaulį. Pagrindinėje gatvėje puikuojasi Disnėjaus laikų ledainė, malūnininko užeiga, atvira saldumynų kepėjo virtuvė. Tik žingsnis į šoną – ir tu jau kitoje pasakų šalyje. Čia įsikūrę net penkios nepakartojamos pasakų šalys. Keliautojai tvirtina, kad Disneilendas – pasakų šalis.

Asteriksas – prancūzų mėgiamiausias parkas, pasakojantis linksmą Asterikso ir karingųjų galų istoriją. Romėnai vis bando nugalėti galus, bet jie kaskart išsisuka. Pasinerkite į nuotykius!

Italija: Gardalendas

Gardalendas – Italijos parkas šeimoms Nr. 1! Parkas įsikūręs prie išvaizdaus Gardos ežero. Kelionėje po svajonių pasaulį Jūs patirsite nepaprastus įspūdžius plaukdami džiunglių upe, aplankysite paslaptingas šventoves ir mįslių kupiną laukinių gyvūnų pasaulį. Jus pakerės akrobatiniai delfinų pasirodymai. Ekspedicijoje po Egiptą atrasite faraonų lobį, o juodojo kontinento sengirėje atskleisite safario paslaptis. Čia smagu ir dideliems ir mažiems. Įspūdžių milijonas!

Vokietija: Europos parkas, Heidės parkas

Europos parkas – didžiausias ir labiausiai lankomas (4 mln. lankytojų per metus) Vokietijos parkas, įsikūręs pačiame Vokietijos, Prancūzijos ir Šveicarijos pasienyje. „Pažink Europą žaisdamas!” – skelbia 14 parko šalių. Kiekviena šalis – miniatiūrinė Europos valstybė su jai būdinga architektūra, atrakcijomis, šou, valgiais ir suvenyrais. Per vieną dieną aplėksite visą Europą: pabuvosite Italijoje, Ispanijoje, Šveicarijoje, Prancūzijoje, Skandinavijoje…! Jei staiga pliūptelėjęs adrenalinas nėra jūsų mėgiamiausias pojūtis, Europos parke visą dieną galėsite maloniai praleisti lankydami pažintinius ir mokomuosius atrakcionus, grožėdamiesi šou pasirodymais: pabuvosite gladiatorių arenoje, Venecijos karnavale, Globuso teatre, sužavės ledo šokėjai ir spalvinga smagi varjetė programa.

Heidės parkas – didžiausias Šiaurės Vokietijos pramogų parkas. Tai tikras rojus greičio ir stiprių pojūčių mėgėjams: „Amerikietiški kalneliai“, kartingų trasa. Atrakcionai vandens mėgėjams: dvi „pašėlusio vandens“ trasos su kriokliais, kruizas sraunia Bavarijos kalnų upe, senoviniai garlaiviai, plaukiojantys Zoltau ežere. Romantikams – pirmykščių žmonių pasaulis, pasakų karalystė, pasivažinėjimas mašinėlėmis ir traukinukais. Delfinų, aligatorių, jūros liūtų šou… Įspūdingiausias atrakcionas – didžiausias Europoje medinis geležinkelis „Milžinas“, kuriuo traukinys skrieja 120 km/val. greičiu nuo 60 m aukščio kalnelių. Pašėlusiame „Dykumų ralyje“ starto metu per 2,4 sek. pasiekiantis 102 km/val. greitį.

Kitos kelionių su šeima krypčių idėjos

Danija: draugiška Kopenhaga ir Legolendas
„Nuostabi, nuostabi Kopenhaga!“ – susižavėjęs sakė Hansas Kristijanas Andersenas. Ir jis neklydo – šis Danijos miestas yra puiki vieta trumpam atokvėpiui su šeima. Pradėkite kelionę nuo lengvo pasivaikščiojimo po miestą, aplankydami Anderseno Mažosios Undinėlės statulą, didžiuosius Tivoli sodus, kuriuose įsikūrę atrakcionai džiugina vaikus jau nuo 1843 m. Būsimieji architektai ir jų tėvai galės smagiai praleisti dieną Legolende tarp daugybės įvairaus dydžio ir spalvų konstrukcijų.

Laplandija: Kalėdų senelis ir 1001 Šiaurės elnias
Kalėdos nebūtų Kalėdomis be sniego, Kalėdų senelio ir gausybės šiaurinių elnių, tad nėra geresnės vietos pasidžiaugti visu tuo vienoje vietoje kaip  Laplandijoje, Suomijoje. Gerokai virš Šiaurės poliarinio rato keliaujama rogėmis, aplankoma Kalėdų Senelio būstinė ir paštas, aplink pušys, ledo viešbučiai ir Šiaurės pašvaistė. Apsistokite Rovaniemi – pavargę nuo kalėdinio šurmulio galėsite paslidinėti po apylinkes ar atsipūsti saunoje. Tik neleiskite vaikams vartyti meniu restoranuose – jiems tikrai nepatiktų, jei sužinotų, kad valgo elniuką Rudolfą….

Austrija: žiema Alpių trasose
Net 55 proc. kalnų kurortų lankytojų – šeimos su nepilnamečiais vaikais. Todėl kurortai visokeriopai rūpinasi šeimų poilsiu. Jei nusprendėte slidinėti su šeima – Austrija puikiai tiks. Dauguma slidinėjimo kurortų turi net kelių lygių trasas, pritaikytas įvairaus lygio slidžių ir snieglenčių mėgėjams. Čia rasite daugybę mokyklėlių, kuriose dirbantys visada pasirengę Jums pagelbėti profesionalai ant slidžių pastatys visus: ir mažuosius, ir suaugusius. Austrijoje labai palankus kainos ir kokybės santykis. Be to, jauniesiems keliautojams taikomos nuolaidos.

Egiptas: ant kupranugario kupros
Apsilankymas Egipte garantuos, kad net ir triukšmingiausi riksmai paskęs miesto šurmulyje, o maištingi paaugliai apsvaigs nuo naujų potyrių. Pradėkite nuo išvykų po muziejus, kur būsite pritrenkti faraonų lobių prabangos (mažiesiems ypač patiks mumijų kambarys), tuomet pasivaikščiokite po miesto gatveles ir paragaukite vietinių skanėstų. Jei nejaučiate uždarų patalpų baimės, aplankykite Gizos piramidę ir jos ankštus koridorius, o vakarop leiskitės į išvyką po dykumos kopas. Apsistokite viename iš daugybės viešbučių, kur jūsų mažieji galės pliuškentis baseine pačiame istorijos šešėlyje.

Latvija: Ventspilis – draugiškas šeimoms miestas
Iš tiesų, kaimyninės Latvijos kurortas labai laukia poilsiautojų su šeimomis. Čia daugybė interaktyvių muziejų, vaikų miesteliai, pasivaikščiojimo takai. Lankytojų laukia du akvaparkai (uždaras ir atviras), nuotykių parkas, riedlenčių aikštelė, du puikūs sodai. Nereikėtų pamiršti, jog kurortinis miestas įsikūręs prie jūros, tad čia taip pat galėsite pasimėgauti pliažo malonumais.

Nauji draugai ir įgūdžiai vaikų vasaros stovyklose Lietuvoje arba užsienyje
Vasaros stovykla yra puikus ir laiko patikrintas būdas vaikams susirasti naujų draugų, pasikrauti geros energijos, sužinoti ką nors naujo ir įgyti savarankiškumo.

Vasaros stovyklos užsienyje – tai galimybė pažinti kitą šalį, jos kultūrą, susipažinti su bendraamžiais iš kitų šalių, pagilinti užsienio kalbos žinias ir puikiai pasiruošti rudeniui. Kiekvieną sezoną stovyklų pasirinkimas vis didėja, tad jei vis gi keliauti visiems kartu nepavyktų, verta pasvarstyti apie naudingą vasaros stovyklą.

Na o jei mėgstate pasyvų šeimos poilsį, nepamirškite, kad daugumoje populiariausių kurortų didelis dėmesys skiriamas vaikams. Gausu viešbučių, kurių teritorijose yra įrengti specialūs pramogų parkai vaikams, organizuojami mini klubai, vaikų diskotekos, sudaromi net specialūs meniu. Padėti išsirinkti tinkamą viešbutį jums visada padės jūsų kelionių agentas.
Jei dvejojate ar laukti paskutinės minutės kelionės, ar pirkti kelionę su šeima anksčiau, prisiminkite ankstesnį  straipsnį apie kelionės pkanavimą.

 

3 Comments

  1. mama mama 2012 02 22

    ilgai laukta tema

Comments are closed.