Press "Enter" to skip to content

Tinklaraščio naujagimiai: Joris – dešimtasis mėnuo

Liko kelios dienos iki Joriuko dešimtojo mėnesiadienio, švęsime jį Briuselyje. Todėl ir rašau dabar, nes paskui pasiklys augimas ir vystymasis kelionės įspūdžių jūroj.
Photobucket
Augam normaliai, šįkart netgi buvau pavyzdinga mama ir nunešiau pasverti bei pamatuoti. Dešimties mėnesių derlius 9100 g ir 71 cm. Auga vaikinas neskubėdamas, vis prie mažesniųjų, nors gimė dičkis.

Valgo puikiai – jau ragauja labai įvairų maistą. Cepelinais ir kugeliu nemaitinam, bet daržovių troškinį ar sriubą jau su visais prie bendro stalo valgo. Jau matau pagrūmojančius pirštu, kad Joriui anksti valgyti šeimos maistą. Turiu pasiteisinimą – pas mus auga trys vaikai, jos irgi dar mažos, tai ir maistą gaminam tinkamą vaikams. Vis dar mėgsta mamos pieną, kai tik progą ištaikęs – vis prisistato. Už tai buteliukas vis dar liaudies priešas – jei išgeria 40 ml, tai vos ne rankom plojam. Šį mėnesį jau teko ir auklei palikt. Bet vaikinukas ramus, tai bėdos niekam nepridaro.

Naujieji metai nuPhotobucketdžiugino fejerverkų spalvom, tai net atsikėlė apsižiūrėt, kas darosi. Labai patiko, žybsinčiomis akimis sekė šviesų žaismą. Nebijojo nei trupučio. Pirmąją dieną važiavom pagal mūsų šeimos tradiciją paglostyti kaminkrėčio sagos – miela buvo matyti dar vieną delniuką.

Šiemet žiema kaip reta – net pas mus pajūryje paspaudžia taip, kad tvoros pyška. Tokias žiemas atsimenu iš mokyklinių laikų – laukdavom tų 25 laipsnių šalčio, kad nereiktų eiti į mokyklą. O patys, įraudę nuo gnaibančio šaltuko, ant kalnelių žaisti.Na, bet nukrypau nuo Jorio istorijos.

Šaltis netrukdo į lauką iškišt nosį. Aišku, kai šąla labiau nei -10 – tupim namuose. O jei ne – tada susipakuojam ir į lauką.

Namai tapo visur prieinama zona – jei tik nėra apsaugos – tai visi stalčiai atidaromi, visos spintelės patikrinamos, visi daiktai iščiupinėjami. Tai dabar dar labiau tenka viską saugoti. Joris tiesiog įsimylėjęs savo atvaizdą blizgančiame puodo paviršiuje. Vis taikosi pareguliuot muzikinį centrą, kur buvęs, kur nebuvęs nučiumpa telefoną ar kompiuterį. Šiandien sužinojau, kad kažkokiu mistiniu būdu sugeba pakeisti net ekrano rezoliuciją. Toli man jau iki jo mokėjimų .

Šliaužia, stojasi, ropoja, mėgina net užlipt ant neaukštų horizontalių paviršių – jau ne sykį radau ant žaislų dėžės. Dabar treniruojasi įveikti sofą.

Miega savo lovelėj, visą naktį. Paryčiui parsinešu pamaitinti, tai ir lieka pas mus.

Photobucket

Sesės labai myli brolį. Užmylėtų, jeigu jų valia būtų. Gerai, kad klauso susitarimo, kad brolį gali maitinti tik tėtis arba mama, o jos gali tik žaist. Galėtų viską atiduot – ir saldainius, ir obuolius, gal net sukneles. Kad ir trise, puikiai sutelpa ant mamos kelių, ką puikiai iliustruoja ir aukščiau esanti nuotrauka.

Vis dar yra maudynių fanas – dabar atrado ir vonios žaislus. Tai namuos visiems trims besimaudant, prasideda potvynis.

Tai va tiek, tam kartui – vėliau jau pasistengsiu parašyti kaip sekėsi kelionėje.

11 Comments

 1. Eglė Eglė 2010 01 27

  Šaunuolis tas Joris – gražiai auga , o greitai žiūrėk tuoj ir metukai bus… Na ir skuba:) Joriukui geros ir ramios kelionės (tėveliams irgi)!

 2. Eitnė Eitnė 2010 01 27

  Ačiū. Su tais vaikais jau taip, kol pilvely mūsų, o paskui atsiskiria su pirmu riksmu ir … nebepavysi.

 3. Gintarė Gintarė 2010 01 27

  Sveikinimai Joriukui.Saunuolis vaikinas! Vis pasiskaitau ir nusistebiu,kad taip laikas bega….pasiziuriu i savo vaika, dar labiau issigastu laiko tekmes….kazkada laikas buvo iki gimimo skaiciuojamas, veliau po gimimo jau menesiais, dabar jau mokomes skaiciuoti metais…..

 4. eglesias eglesias 2010 01 27

  Kaip greitai auga svetimi vaikai :)Atrodo tik vasarą dar tokį mažą kilnojau, o va jau pats po namus ropinėja ir tvarką daro :)

 5. Eitnė Eitnė 2010 01 27

  Dėkui už gerus žodžius. Aš irgi pasižiūriu kaip eina netvirtom kojom į sienas įsikabinęs – gražu. Juk vaikų tokia dalis augti, o mūsų bręsti ;)

 6. raimondyte raimondyte 2010 01 27

  grazi istorija, tiesiog megaujuos skaitydama :)

 7. agnulka agnulka 2010 01 27

  Kaip puikiai auga pavasarinukas Joris :) Ir pasiekimai jau kokie smagūs …Geros pirmos kelionės visiems ;)

 8. Eitnė Eitnė 2010 01 27

  Ačiū agnulka, na kelionė ne pirma į užsienius, tik pirma tokia ilga, kai važiuojam dirbt ir vaikiuką imam ;)

 9. Eitnė Eitnė 2010 01 27

  Dėkui, raimondyte, smagu, kad užsukot į mūsų kompaniją.

 10. shamka shamka 2010 01 27

  kaip skaniai sitoj nuotraukoj miega :) labai grazia turit tradicija su sita sage :)

 11. Eitnė Eitnė 2010 01 27

  Dėkui, shamka, kažkaip taip įpratom – pramoga pirmą dieną.

Comments are closed.