Nepatikėsite, bet vaikų erotika internete yra visiškai legali – ją talpina ne kokie seni stori iškrypėliai, pedofilų klano atstovai, o patys tėvai, kartais apie tai net nežinodami ir nesusimąstydami. Vaikų erotika yra gana nekaltos nuotraukos ir video filmukai iš šeimos archyvo, kurie paprastai vaizduoja mažuosius visiškai nuogus.

Kada paskutinį kartą dalyvavote nuotraukų konkurse „Mano vaiko maudynės“ viename iš dešimties lietuviškų tėvelių bendruomenių? Manau, kad šią vasarą teko sudalyvauti ne viename tiek Facebook socialiniame tinkle, tiek mamyčių forume. Gerai pasižiūrėkite į dalyvių nuotraukas. Kai kuriose (tikrai ne visose!) vaizduojamas jau nebe kūdikis, o 1,5-3 metukų mažylis ar mažylė kažkur ežere ar vonioje visiškai nuogas.

Natūralu, kad tokio amžiaus vaikui nevelkame maudymosi kostiumėlio, nes jam tai dar neaktualu, nereikalinga. Tokio amžiaus vaikai dar neturi išvystę gėdos jausmo, tad maudymasis nuogam atrodo visiškai natūralus dalykas. Visiškai natūraliai tai atrodo ir prie to ežero buvusiems praeiviams, ar nuotraukas peržiūrintiems giminaičiams, draugams, bendradarbiams, internetinės bendruomenės nariams.

Dabar pabandykime padaryti tokį eksperimentą. Į savo kompiuterį išsisaugokite 10-20 tokių nuotraukų. Jas patalpinkite segtuve pavadintame „nuogi-vaikai“. Sveikinu, jūs ką tik įstojote į pedofilų klano gretas. Jei jūsų kompiuterį viruso pagalba užvaldytų tikri pedofilai, šios nuotraukos į jų kompiuterius iškeliautų pirmiausiai. Jei jūsų kompiuteris būtų paimtas tikrinti arba taisyti kokio nors meistro, nes sugedo kažkas, ar reikia perinstaliuoti operacinę sistemą, kur garantija, kad nuotraukos nebus išsaugotos ir patalpintos internete be jūsų žinios? Per daug dramatizuoju? Galbūt. Bet kartu noriu atkreipti dėmesį į įvairiuose internete vykstančius konkursus su maudynėmis, taip pat Youtube video, kuriuose užfiksuoti, kaip mažylis su savo tabaluojančiu „daikčiuku“ laksto paplūdimyje, kasa smėlį ir prieš saulytę šypsosi. Ar žinote, kas jį žiūri?..

Ką daryti, kad tokios asmeninės nuotraukos nepapultų į internetą ir netaptų lengvu grobiu pedofilams? Prieš dėdami nuotrauką į internetą, skirkite lygiai 1 minutę savo brangaus laiko (ragindami pabalsuoti už savo nuotrauką sugaištate visą valandą), per kurią Paint ar kokioje kitoje programoje ant savo vaiko lytinių organų galite uždėti juodą kvadratėlį, arba žvaigždutę taip „cenzūruodami“ savo fotografiją. Ji išliks erotiška, tačiau iškrypėliams nebeįdomi. Su video jau sunkiau, nes čia gali prireikti sugebėjimo vaizdus redaguoti, uždedant kvadratėlius arba padarant problematišką vietą neryškia (blur).

Nevadinkite tokių nuotraukų pornografinėmis, nes jos yra paprastos erotinės nuotraukos, kuriose siekiama atskleisti vaiko emociją ir aplinką, sukelti teigiamas kitų tėvų emocijas, o ne demonstruoti tik lytinius organus ir sukelti šlykščius geismus. Tiesiog su jomis elkitės atsargiai. Juk nenorite sulaukti vaiko priekaištų, kad patys juos atidavėme pedofilams. Nuotraukos dažnai platinamos kartu su autoriaus duomenimis (vardu, miestu), todėl pagal juos nesunku susirasti ne tik fotografą, bet ir fotografuotą vaiką pakeliui į darželį ar mokyklą… Internete saugumo vis mažiau ir mažiau, tad labai gerai pagalvokite ar dėl prizo interneto konkurse norite skatinti pedofilus ir iškrypėlius.