Press "Enter" to skip to content

Širdies ligos ir mūsų požiūris

Skirtingi požiūriai į ligas

Šiuolaikinė medicina yra pakankamai pažengusi širdies ligų diagnozavimo ir „gydymo” srityje. Nevarginsiu skaitytojų širdies ligų aprašymais ir jų analize. Norėčiau tik priminti, kad tai, kas prasideda lengva aritmija – dažniausiai baigiasi tiesiog infarktu. Pagrindinė problema, su kuria susiduria vakarų medicina – požiūris į širdies ligas. Sąmoningai žodį „gydymas” patalpinau kabutėse, nes praktiškai visi, vakarų medicinos, širdies ligų gydymo ar prevenciniai vaistai pagrinde dirba su simptomais ir visiškai nedirba su problemos priežastimis. Rytų medicinoje požiūris kardinaliai skiriasi. Ar tai būtų adatų terapija, ar kitos priemonės, visų pirma stengiamasi gražinti sergantį žmogaus organizmą į subalansuota būsena. Simptomai, rytų medicinoje, parodo tik problemos gilumą. Rytų medicinos metodas irgi turi savo trūkumu. Pagrindinis trūkumas yra tas, kad atstačius organizmo balansą pacientas vėl grįžta prie tų pačių įpročių – kurie ir atvedė pas gydytoja prieš tai. Priežastis – nepasikeitęs charakteris, kuris ir tapo ligos priežastimi.

Panagrinėkime širdies ligų atsiradimo procesą detaliau.

Kada žmogus pasiekia savo galimybių ribą kasdieniuose reikaluose pas jį vis dažniau juntamas padažnėjęs širdies pulsavimas. Netgi jauni žmonės, po intensyvaus sportavimo, pakankamai aiškiai junta širdies pulsavimą kūne. Bėgant metams, širdies pulsas vis aiškiau juntamas kūno paviršiuje. Tai pat sumažėja fiziniu ir psichinių apkrovų dydis kuris iššaukia padidintą širdies pulsavimą. Daugelis tai įvardina kaip natūralų senėjimo procesą. Nereaguojant į problemą, ir toliau didinant organizmo ir psichikos apkrovas, sekantis simptomas bus širdies permušimai, aritmija, o finale gresia ir infarktas. Mūsų psichika ir kūnas yra tampriai susiję.

Pateiksiu pavyzdį:daugelis tikriausiai matėte populiarių filmų scenose kuriuose herojus, išgirdęs blogą naujieną, griebiasi už širdies? Tai akivaizdžiausiai parodo, kad konkretaus žmogaus tiesiog išnaudojo visus savo vidinius adaptacinius rezervus. Esant mažiausiam širdies sutrikimui daugelis panikuoja ir išeities ieško lankydamasis pas širdies ligų daktarus. Kurie, priklausomai nuo situacijos, išrašo daugybę vaistų nuo širdies ligų. Apie jų „naudą” ir poveikį jau minėjau anksčiau.

Širdis gali išgydyti save pati!

O ką jeigu į padažnėjusį širdies pulsavimą pasižiūrėti kaip į simptomą? Simptomą, kad pasiekta galimybių riba – išnaudotas, konkretaus žmogaus, vidinis potencialas. Kalbant apie vidinį potencialą verta paminėti, kad rytų medicinos atstovai laikosi nuomonės, jog žmogaus vidinis pasaulis toks pats didelis kaip ir išorinis pasaulis – kurį mes visi matome ir puikiausiai suvokiame. Kai vakarų medicina, tuo metu, žmogaus organizmą įvardina tik kaip atitinkamą organų sąrašą.

Rytuose, taip pat vyrauja nuomonė, kad žmogaus išorinis potencialas yra tiesiogiai susijęs su jo vidiniu potencialu ir kaip jau minėjau – padažnėjęs širdies pulsavimas tik simptomas, kad išnaudotas vidinis potencialas. Mūsų pačių širdies pulsas turi gydomųjų savybių.Visiems tikriausiai teko įsipjauti pirštą. Kas pirmiausia nutinka įsipjovus? Daugelis, labai aiškiai, jaučia intensyvų širdies pulsavimą įpjovimo vietoje. Gamtoje nieko nėra be reikalo. Širdies pulsavimas jaučiamas tol kol vyksta ląstelių regeneracija sužeidimo vietoje. O ką jeigu šią nuostabią širdies savybę išnaudoti viso organizmo sveikatos atstatymui ir vidinio potencialo didinimui? Vienintelė sąlyga, rezultatui pasiekti – širdies pulsavimas turi patekti į jūsų sąmone. Tik sąmoningas pulsavimas gali atstatyti ir padidinti jūsų organizmo vidinį potencialą. Tik sąmoningo širdies pulso dėka atsikratysite visų širdies ligų. Tiesa problema ne pačioje širdyje. Širdies ligos – tik simptomas, kad perlenkta lazda jūsų kūne ir psichikoje.

Rinktis Jums!

O rinktis teks iš dviejų – arba geriate vaistus ir taip pratempiate dar kažkurį laiką, arba širdies pulsą padarote sąmoningu ir atgimstate iš naujo ir gyvenate pilnavertį gyvenimą. Plačiau, apie pačią širdies jogos metodika, sužinosite mano dienoraštyje.

 

One Comment

Comments are closed.