Sara iš GoGingham dalijasi patarimais, kaip sutaupyti perkant maisto produktus, tačiau neaukojant kokybės. Nors tinklaraščio autorė gyvena JAV, tačiau patarimai tinka ir Lietuviams. Taigi patarimai.
1. Apsipirkinėti parduotuvėse, kur mažiausios produktų kainos.
Tačiau atminkite – mažiausios kainos – tai nereiškia, kad reikia pirkti pigiausius produktus, kurių kaina maža dėl kokybės, arba todėl, kad tam tikriems produktams taikomos nuolaidos. Žinoma, nuolaidos ne visuomet blogai – kartais produkto pristatymo metu tiekėjai taiko pakankamai dideles (iki 30-50%) nuolaidas – tad, kodėl gi nepasinaudojus galimybe. Gerai paanalizavus, tai mažiausių kainų parduotuvė, ko gero, bus ne ta, kur skirta „praktiškiems”, o Cash&Carry (pasirodo jie yra ir JAV). Mūsų šeima planuoja pirkinius ir apsipirkinėja būtent šio tinklo parduotuvėje. 5 asmenų šeimai, perkant pagrindinius maisto produktus mėnesiui, išleidžiame iki 500 litų. Tuomet „einamiesiems produktams” išleidžiame nedaug, kadangi perkame tik greitai gendančius produktus.
Aišku, apsipirkinėjant Cash&Carry parduotuvėse yra tam tikrų niuansų, norint sutaupyti. Geriausiai tai galime padaryti, jei turime kliento kortelę, kadangi nemažai nuolaidų galioja tik su ja.
2. Pirkti „grynus” produktus.
Pavyzdžiui miltai. Jei mėgstate ir naudojate miltus su sėlenomis ar kitais priedais – sėlenas pirkite atskirai ir maišykite tik tiek kiek reikia. Mūsų šeima šiuos dalykus naudoja kepant duoną.
3. Pirkti sveriamus produktus.
Tai nereiškia, kad reikia pirkti būtinai milžiniškas pakuotes, tačiau sveriamų produktų skyriuose produktų „apyvarta” gana greita, todėl jie yra šviežesni, negu fasuoti. Turint omeny antrąjį patarimą – prisipirkus sveriamų riešutų, datulių, razinų ir panašiai, galima pasidaryti kur kas geresnių mišinių, negu „Studentų maistas”.
4. Pirkite daržoves.
5. Auginkite daržoves (jei tik turite galimybę).
Sodininkauti galima netgi gyvenant daugiabučiame name, ar turint ribotai vietos.
6. Savaitės meniu.
Kaip ir darant kiekvieną kitą darbą, taip ir apsiperkant – svarbu planas. Turėdami savaitės meniu ne tik sutaupysite pirkdami, tačiau d, dažniausiai, liks pakankamai maisto sekančios dienos priešpiečiams ar pietums, o tai tikrai pigiau, negu pietauti kavinėje. Ir, dažniausiai, skaniau.
Kokia jūsų patirtis taupant? Ar naudojatės panašiais patarimais, o galbūt turite kuo papildyti sąrašą?
Taip pat norint sutaupyti svarbu ne tik produktai, bet ir pats apsipirkinėjimo procesas… Štai verta pagalvoti, kad gal kartais nereikia imti didelio vežimo, kuris psichologiškai tik ir traukia jį pripildyti kupiną :) Taip pat stengtis, jei yra laiko, sudaryti sąrašiuką, su savimi turėti, nebėgti į parduotuvę aklai, „aj, pakeliui ką nors sugalvosiu”. Internetas – puiki priemonė pasisemti idėjų,kad ramiai apsipirkti nekliūdomam gražių reklamų… Jau eidama link kasų visada peržiūriu vežimą ir jei kas – klausiu mintyse, ar man tikrai šito reikia? :)
Puikus įrašas, ačiū :)
Edita, tikra tiesa, be sąrašo – nė žingsnio į parduotuvę, ypač, jei „gręsia” didysis apsipirkimas. Bet kai perki 5 asmenų šeimynai, nelabai išeina to vežimėlio pilno neprikrauti :) Tik gerumas, kad Cash&Carry tas vežimėlis žymiai pigesnis nei toj parduotuvėj kur „apie viską pagalvota” ar kuri skirta „praktiškiems”. Žinoma, reikia pripažinti, kad vienam asmeniui, ko gero, tokiuose megacentruose apsipirkinėti gal ir nepraktiška. Čia gaunasi kaip su maitinimusi: už 5 litus prasimaitinti dieną labai sunku, bet jei šeima 5 asmenų ir kiekvienam skiri po 5 Lt, tai jau išeina 25 litai ir prasimaitinti nėra labai sudėtinga, ypač jei nemažai gamini namie.