Press "Enter" to skip to content

Sekmadienis. Avižiniai sausainiai su konservuotais ananasais

Sekmadieniai būna tingūs ir ramūs. Tada noris ir lovoje ilgiau pagulėti, ir šeimyną palepinti. Sekmadienių patiekalai irgi kvepia ramumu ir ne per greiti – juk yra laiko pasimėgavimui, to-ano-kito pauostymui, pasmulkinimui ir pamąstymams. Juk ne darbo dienos vakaras, kai grįžus namo septintą vakare, dar reikia kažką valgomo ir greitai pagaminti.

Pavasarį norisi ir lengvesnių, sveikesnių saldumynų. Mūsų vaikams pabėgiojus, tvoromis palaipiojus, reikia ko nors į rankas prigriebti. Avižiniai sausainiai – skanus ir galbūt kiek sveikesnis kepinys:

300 g avižinių dribsnių
4 šaukštai cukraus
2 maži kiaušiniai (tokius buvom parsivežę iš mamos – vieno kaip ir mažai, du kaip ir per daug – tai dar pridėjau 2 šaukštus miltų)
100 g ištirpinto sviesto
4 riekės konservuoto ananaso
truputis vanilino

Pagaminti paprasta ir greita – išsukam kiaušinius su cukrumi, lėtai supilam pravėsusį lydytą sviestą, vaniliną ir suberiame avižinius dribsnius. Kaip sakiau, dar įbėriau porą šaukštų miltų, kad nebūtų per skysta tešla.

Ananasą susmulkiname razinos dydžio gabaliukais ir suberiame į tešlą. Jei būčiau turėjus razinų, tai jas būčiau ir sudėjus, bet šiuomi kart neturėjau – tai sausainius priartinom prie spintelių ir šaldytuvo turinio.

Skardą išklojame kepimo popieriumi. Sausainių formelę naudojame suformuoti kepinukams. Mes su vaikais pasirinkome širdelės formą.

Kepame 180 laipsnių temperatūroje apie pusvalandį.

Skanaus!

Negaliu papsakoti, kokie būna pastovėję, nes pas mus taip nebūna, nebent užkonservuočiau ir pakabinčiau ant lubų.

Dar vieni žavingi sausainiai, tik šiuokart iš tinklapio redcouchrecipes.blogspot.com, kepti Žemės dienai:

Ramaus sekmadienio ir gerų minčių!