Press "Enter" to skip to content

Tinklaraščio naujagimiai: Neda ir Joris, pirmasis mėnuo

Pradedame naują projektuką – Tinklaraščio naujagimiai. Kadangi mamos sako, kad mergytės ir berniukai skiriasi kaip diena nuo nakties, turėsite progą palyginti dviejų mamų pasakojimus. Rašo mamos: Neringa ir Ilona.

Ką turėtų daryti mėnesio kūdikis:

Energingai mojuoja rankytėmis ir kojytėmis. Gulėdamas ant pilvuko pasuka veidą į šoną, sugeba trumpam nulaikyti galvą. Rankytės vis dar sugniaužtos į kumštukus. Sugeba sugriebt barškutį, bet greitai pameta. Gyviau reaguoja į garsus. Pradeda tarti neaiškius gerklinius garsus. Stebi daiktus, bet jų nesiekia. Vis dažniau žiūri į įvairios spalvos, šviesumo, formos daiktus. Bando akimis sekti žaislą. Mėnesio gale akių judesiai tampa koordinuotesni.

Naujagimė Neda

Mūsų šeima augina 3 metų Viltę.Jau nuo pat nėštumo pradžios aiškinom, kad turėsim sesytę arba broliuką, ji visada sakė bus brolis.Todėl į echo važiavome visa šeima ir gydytoja Viltytei pasakė, kad bus sesytė, tai nuo tos dienos ji pilvelį glostydama sakydavo, kad gims sesytė. Mažylei dar tebebūnant pilvelyje, mes rinkome vardą. Su vyru buvome nusprendę, kad mūsų šeimoje rinksime
vardukus iš N arba V raidės, nes tokie mūsų vardai. Pirmąją dukrelę pavadinome Vilte, todėl šį kartą rinkome iš N raidės. Kartu nusprendėme, kad bus Neda. Šitaip vadinome ją ir pilvelyje. O ir dabar visada vadiname Nedute.


Gimdymo data buvo paskirta kovo 19 d., o vyro jubiliejus kovo 15d., todėl juokais nejuokais visą nėštumą juokavom, kad Nedutė gims per tėčio jubiliejų. Ir prisijuokavom. Nedutė gimė per tėčio jubiliejų kovo 15 d: labai didelė mergytė – 54 cm ir 4740 g. Ją du kartus svėrė, nes niekaip netikėjo, kad tokia didutė. Aš iškart sakau: „Kokia burbulytė!” – todėl dažnai dabar ją taip pavadiname. Iš ligoninės Nedutė sesei parvežė lėlė kūdikį ir didelę pasakų knygą, tai Viltė labai laiminga.
Pirmasis mėnesis praskriejo tiesiog labai greitai. Nedutė buvo rami mergytė valgė ir miegojo, kartais papūsdavo pilvelį. Daug praleidom laiko gryname ore. Tiesiog dievinam tas akimirkas, kai didžioji laksto po kalnelius, o aš su Nedute vaikštom parkutyje. Vakarais mėgsta būti nešiojama ant rankų.
Kai pamačiau pirmąją šypseną toks džiaugsmas užplūdo, tikriausiai pats gražiausias dalykas, kai vaikai šypsosi.
Maudynes pavertėm šeimos tradicija, nes maudom Nedutę visi: Viltė, tėtis ir aš. Mažoji pagalbininkė irgi labai prisideda – tai muiliuką paduoda, tai rankšluostį atneša. Po to, kai išmaudome mažiukę, maudosi vyresnioji. Tada aš rengiu mažąją, o tėtis didžiają. Kelis kartus maudžiau viena, bet šeimyninių maudynių akimirkos žymiai malonesnės.
Viltė labai myli sesę, saugo ir globoja. Labai tikiuosi, kad ir toliau šitaip mylės.
Lygiai mėnesio laiko lankėmės pas gydytoją. Nedutė priaugo nemažai dabar sveria 6 kg ir užaugom 3 cm -57 cm. .Gydytoja parašė siuntimą pas ortopedą, apsilankėme pas jį. Įtariama, kad reiks nešiot Freiko pagalvėlę, bet kol kas paskirtas echoskopijos tyrimas. Dar vienas neramumas – Nedutė labai išberta, vieni spuogučiai pranyksta, kiti atsiranda. Taip tęsiasi jau dvi savaites. Gydytoja pasakė, kad čia normalu, nors man taip neatrodo, todėl ją toliau stebėsiu. Labai ilgai jau nepraeina. Gydytoja pamokė kaip masažuoti, todėl truputėlį masažuojamės. Nedutei tas labai patinka.
Pienelį valgo mamos – daug ir dažnokai.
Nedutė atšventė prim1sias savo Velykas, buvo labai rami. Tai pirmosios mūsų šeimos Velykos, kada mes niekur nevažiavom, bet buvo labai smagu.
Nedute tik gimusi jau laikė savo galvelę, bet aš vistiek ją prilaikiau dėl saugumo, paguldyta ant pilvo ji kelia galvutę, ją palaiko ir pasuka į šoną. Labai stebi aplinką: seka mane, sesytę akimis, labai patinka būti vonioje, ten nurimsta iškart ir dairosi dairosi.

Naujagimis Joris

Mūsų šeimoje auga trise: ketverių Mildutė, 2,5 metų Vaivutė ir mažasis Joris, kuriam dabar mėnuo. Sesėms brolis buvo tikras atradimas. Pavyzdžiui, vyresnioji dukrelė filosofavo šitaip: „Leliukai būna dviejų rūšių – leliukai mergaitės ir leliukai berniukai. Leliukai mergaitės yra geresni, todėl iš pilvelio turi išlysti sesė.” Ilgokai su vyru aiškinom, kad šį kartą bus ne sesė, o brolis.

Gimė kovo 29 d. sekmadienį. Sūnus nemažas – 4030 g, ilgis – 55 cm.
Su šituo vaikiuku nusprendėme atsisakyti skiepų ir skiepyti, tik sulaukusį pusmečio. Taigi negaliu papasakoti apie reakcijas į skiepą. Mūsų apsisprendimą nulėmė labai daug faktorių, tačiau esu ne medikė ir niekam nenoriu piršti savo nuomonės – kiekvienas ją turi susidaryti pats.
Maitinu pati, savo pienu. Vaikutis miega, valgo. Naktį keliasi porą kartų. Vienas miegas naktį – keturios valandos.
Grįždamas iš ligoninės, sūnelis parvežė sesėms dovanų. Tai padeda truputį atitraukti dėmesį nuo naujagimio, be to, kas atveža dovanų – juk yra draugas, o ne priešas, norintis užimti ne savo teritoriją ;) Myli sesės broliuką – nubučiuoja visus pirštelius, visad grįžusios iš darželio klausia, kaip jis laikosi, ką veikė.

Pirmas mėnuo kaip ir pas visus – Joris labai nuostabus grimasų meistras – kai pamatai per kelias sekundes veidu prabėgančias įvairiausias emocijas negali nesišypsoti. Balandžio 20 d. nusišypsojo kalbinamas. Vis dažniau ir dažniau pradžiugina savo šypsena.
Dviejų savaičių turėjome pirmąją ilgą kelionę – važiavome pas senelius švęsti šv. Velykų. Ramiai išsėdėjo automobilinėje kėdutėje (važinėja autokėdutėje, kurioje beveik gulsčia padėtis), miegojo visą kelionę. Nuvažiavę susipažinome su giminaičiais ir nauja aplinka.
Labai mėgsta maudytis – supyksta, kai ištraukiam iš vandens. Pagal šiuolaikines rekomendacijas, naujagimį užtenka maudyti 2-3 kartus per savaitę vonelėje, o kitomis dienomis tik nuprausti virintu vandeniu akytes, veidelį ir raukšlytes. Dar vienas mūsų su sūneliu užsiėmimų – oro vonios ir glostymas. Kadangi masažuoti nemoku, tai tik pasitepu rankas vaikišku aliejumi ir glostau kiekvieną kūno lopinėlį, pirštukus. Matau, kad net prisimerkia iš malonumo. Vis daugiau domisi aplinka – dairosi aplink, įsistebeilija į kokį nors daiktą. Duodam kartais pasižiūrėt į juodai baltus piešinukus, kuriuos pritvirtiname prie lovelės šono.
Dabar atšilus orams labai daug laiko praleidžiame lauke. Aišku knygų skaityt ilgai atsisėdus negaliu – Joris mėgsta miegoti judėdamas, tai sukam ratus.
Kitą savaitę keliausim pas gydytoją, galėsiu papasakoti profesionalo nuomonę. Tada ir papildysiu, kaip paaugom.

Reklama: Maudymukai