Žaidimai ir užsiėmimai pradedantiems vaikščioti ir jau vaikštantiems

Photobucket
Nuotrauka iš timetobudget.com

Apie metukus-pusantrų visi vaikučiai pradeda vaikščioti. Atrodo, kad pradėję niekada ir nesustoja – suska ir suka ratus savo mažomis kojytėmis. Kartais, skubiame mūsų amžiuje, jo ėjimas maišo tėvams – juk vaikutis nespės su jumis. Taigi, treniruokime jų sugebėjimą.

Pats paprasčiausias žaidimas – rinkti daiktus. Tereikės nedidelio krepšelio ir kelių išmėtytų daiktų. Ši veikla skatina gebėjimą sustoti, pasilenkti, surinkti nedidelius daiktus. Tie daiktai gali būti netgi akmenukai pievelėje, trintukai kambaryje ir pan.

Mažiukai nemoka šokinėti. Bet už tai moka puikiai trepsėti. Išnaudokite šį sugebėjimą treniruotėms – leiskite guminiais batais apautam vaikui patrepsėti baloje.

Šitokio amžiaus vaikams labai patinka ir tuneliai. Nebūtinai tai turi būti pirktinis žaislas – tunelį galima sukonstruoti iš paklodės ir skalbinių virvės ar tvoros ir paklodės. Tai tik jūsų fantazijos reikalas, o vaikas, patikėkit manimi, patirs tikrai nemažai smagių įspūdžių.

Metų-pusantrų vaikus pradeda dominti ir karstynės. Tik pasižiūrėkite, kad jos būtų pakankamai saugios. Karstymaisi, čiuožynės lavina vaiko pasitikėjimą savimi, lavina jo judesius ir stiprina motoriką bei pusiausvyrą.

Tikriausiai, auginatys tokio amžiaus vaiką, dažniausiai išgirsta žodžių junginį: „Aš pats“. Jau sunku nulaikyti vaiką vežimėlyje, jis nori eiti šalia. Yra keli būdai – vienas iš jų leisti vaikui nueiti kartu paskutinį kvartalą. Be to, galite pakeisti vežimėlį į kitą, įdomesnę priemonę – dviratuką, karutį.

Atkreipkite dėmesį į žaislus, su kuriais žaidžia pradedantys vaikščioti vaikai: šių žaislų pagrindas turėtų būti masyvus, mašinos ant kurių atsisėdama – tvirtos ir nevirstančios.

Sėkmės žaidžiant!

Written by Ilona-Eitnė

Eitnė – viena iš portalo eitne.lt autorių ir pagrindinė redaktorė. Dar ji – nuostabi mama ir sėkminga verslininkė su kalnu idėjų. Jai trūksta tik vieno – kokių 3 papildomų valandų paroje.