Truputis apie bausmes

PhotobucketNuotrauka iš dykai.lt

Tikriausiai, beveik visi mūsų kartos žmonės prisimena tokį vaizdelį  – stovi kampe, kol supranti, ką padarei. Kai kuris, ir rimčiau buvę nubausti – diržu ar vytele. O stovėdamas kampe rezgi keršto planus ir sau mintyse prisieki, kad „savo vaikams taip niekada nedarysi“.

Mes su vaikais jau elgiamės kitaip. Namuose yra tam tikros taisyklės ir pareigos. Aišku, neišvengiame ir audringų reakcijų – riksmų, verksmo. Susipykus, sodiname ant lovos ir reikia tyloj išbūti penkias minutes. Patylėti ir pagalvoti. O paskui susitaikyti. Stengiamės vaikams viską paaiškinti – paaiškinti savo elgesio priežastis, sukurti taisykles, kurios būtų joms aiškios.

Labai gerai prisimenu atveją, kai merginos išvertė visus rūbus iš spintos ant grindų savo kambaryje. Vyras liepė surinkti, nes, nesutvarkius kambario, nevakarieniaus. Aišku, Milda galvojo, kad tėtis juokauja. Tačiau, kai vyras pradėjo dengti stalą dviems – sunerimo, o paskui surinko visus daiktus. Dabar panelės jau žino, kad nesutvarkius daiktų – jokios vakarienės ir skanumynų.

Vilma Mažeikienė, teigia, kad priimtini bausmės būdai gali būti :

privilegijų atėmimas;

pašalinimas iš situacijos;

sugadintų objektų atstatymas.

Svarbiausia nepersistengti – pradėjus su vaiku elgtis despotiškai, jis jausis nesaugus, o į suaugusiuosius žiūrės kaip į baudėjus, su baime. Tyrimų duomenimis, 98 proc. nusikaltėlių, nuteistų už smurtinius nusikaltimus, vaikystėje sistemingai patirdavo tėvų smurtą. Tikriausiai būtent apie tai reiktų susimąstyti prieš griebiantis diržo.

Daug naudingų patarimų yra augink.lt tinklalapyje.

Ramių dienų namie!

Written by Ilona-Eitnė

Eitnė – viena iš portalo eitne.lt autorių ir pagrindinė redaktorė. Dar ji – nuostabi mama ir sėkminga verslininkė su kalnu idėjų. Jai trūksta tik vieno – kokių 3 papildomų valandų paroje.

Leave a Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *