Press "Enter" to skip to content

Štrudelis iš lavašo

Šiandien pagaliau prisiruošiau iškept dar vieną obuolių pyragą – Žaidžiame virtuvę tinklaraštyje senokai užtikau receptą, paskui pasikabinau jį kaip gyvą priekaištą prieš akis.

Taigi, lavašas, šeši obuoliai, šaukštas sviesto, porą šaukštelių cinamono, šaukštas cukraus,  kiaušinis, 100 g grietinės.

Smulki instrukcija pateikta tinklalapyje, galiu pasakyti, kad skonio ir kvapo sūkurys įsupo jau troškinant obuolius su cukrumi ir cinamonu.

Taigi, supjaustome obuolius kubeliais, suberiame į įkaitintą sviestą, pabarstome cukrumi ir cinamonu. Juos patroškiname.

Grietinę sumaišome su kiaušiniu, ištepame lavašą. Tada supilame ant vieno krašto troškintus obuolius ir suvyniojame į volelį. Sujungiame į žiedą ir kepame iki 200 laipsnių įkaitintoje orkaitėje. Ai, dar reiktų nepamiršti aptepti mišiniu ir viršaus bei pabarstyti cukrumi. Tai ir viskas.

Paskui, prie orkaitės durelių susirinko visi keturi šeimynykščiai. Reikėjo tik pamatyti visų išraiškas. Deja, fotografijų nebus, nes kol kas mano fotoaparatas dar „gydosi“.

Gerų potyrių gaminant!