Piešimo žaidimai

Photobucket
Nuotrauka iš students.umf.maine.edu

Tikriausiai vieni iš dažniausių žaidimų su vaikais – piešimo žaidimai. Visi vaikai turi daugybę pieštukų, flomasterių, akrarelę ir guašą. Mūsų mergaitės irgi ne išimtis. Piešiame naudodami įvairias priemones. Negalvokite, kad piešimas tik vaikų užsiėmimas: visai smagu prisijungti ir su vaikais ką nors nuveikti. Mes žaidžiame piešimo žaidimus, gal jie pasirodys įdomūs ir jums:

  • Nupieškite nesudėtingą figūrą ir leiskite vaikui nupiešti sudėtingesnį piešinį – iš trikampio namuko stogą, iš apskritimo – automobilio ratą ar obuolį ir t.t.
  • Kiekvienas pasidalina lapelį ir bet kaip braižo pieštuku. Paskui lapeliais pasimaino ir … mėgina nupiešti kažką prasmingo. Laimi tas, kuris sugeba geriausiai tai padaryti.
  • Kai žaidžiate su vaiku, pasiimkite dvi vienodas pieštukų dėžutes. Imkite kokį nors pieštuką ir pradėkite piešti liniją. Vaikas turi savo dėžutėje rasti tokį patį ir pratęsti. Šitą žaidimą galima paįvairinti nesudėtingomis geometrinėmis figūromis. Su vyresniais vaikais galite piešti raides ir skaičius. Nepamirškite, kartais ir pasimainyti rolėmis!
  • Pasiimate popieriaus lapą ir dedate du taškus. Vaikas turi juos sujungti. Tada vėl dedate tašką. Vaikas vėl sujungia. Taip galima nupiešti nesudėtingas figūras – namelį, suoliuką, puodelį.
  • Panašus į buvusįjį, tik truputį sudėtingesnis, iš karto ant lapo sudedate taškus ir surašote prie kiekvieno iš jų skaičius. Tada vaikas sujungia visus taškus linijomis.
  • Kiekvienas nupiešia piešinį, o jį papasakoti turi kitas. Labai smagu klausytis istorijų ir interpretacijų.

Žinoma, galima naudoti ir gatavas galvosūkių knygeles, šablonus. Bet visai smagu ir patiems kurti su vaikais. Be to šie žaidimai lavina ranką, stiprina įgūdžius, ruošia vaiką rašymui. Be to, nupieštus piešinius atpasakodami, laviname ir vaikų kalbėjimo bei skaitymo įgūdžius.

Smagių akimirkų su vaikais!

Ilona-Eitnė
Ilona-Eitnė
Eitnė – viena iš portalo eitne.lt autorių ir pagrindinė redaktorė. Dar ji – nuostabi mama ir sėkminga verslininkė su kalnu idėjų. Jai trūksta tik vieno – kokių 3 papildomų valandų paroje.