Nebenoriu į darželį…

Photobucket
Esu už darželius – jokia auklė neišmokys bendravimo įgūdžių, dalytis su draugais, būti kolektyve. Aišku, mano trijulė jau ir vieni patys būdami – kolektyvas. Bet vis tiek. Va dabar, Milda ruošiasi koncertuoti, Vaivutė vaidins vainiksegę Kurmio vestuvėse. Tiek daug laisvės kūrybiškumui, lavinimui ir socialinei adaptacijai. Aišku, būna ir šaunių auklių, kurios visą dieną su vaiku piešia, žaidžia, moko, kurios per dieną neprisimena televizoriaus pultelio, nemoka mintinai televizijos programų tinklelio.

Skirtumas tarp vaikų, lankiusių ir nelankiusių vaikų darželio, pajaučiamas pradėjus eiti į mokyklą. Lankiusiems darželį vaikams adaptuotis mokykloje daug lengviau. Šiuo metu darželį (be to ir tą pačią grupę) lanko abi mergaitės.

Ir vis dažniau išgirstu, kad tai viena, tai kita nebenori eiti į darželį. Kas kart išgirdusi tokius žodžius susimąstau: Kas negerai darželyje? Kas nors įskaudino, pasijuokė, užgavo?Viena iš priežasčių, manau yra žinojimas, kad kas nors iš tėvų yra namie su jaunėliu. O su tėvais juk gerai: visos taisyklės žinomos, daiktai pažįstami, savos knygos ir savi žaidimai.

Vaikai daug ką papasakoja, sako, kad susipyko su draugais, kad nepasidalino žaislais, kad juos verčia miegoti pokaičio (čia opiausia problema Mildai).

Kaip teigia psichologė Vaida Platkevičiūtė (www.augink.lt):

Bet kokiu atveju jūsų vaikas jaučiasi blogai ir svarbiausia reaguoti į jo išgyvenamą skausmą, liūdesį. Vaikai dažniausiai savo problemas sprendžia netiesioginiu būdu: klausydami ar patys kurdami pasakas, piešdami, o ypatingai – žaisdami. Tėvams šiuo atveju svarbu būti su vaiku ir nesmerkiant, nevertinant, nekomentuojant priimti jo emocijas.

Šitoje grupėje vaikai jau jau senbuviai. Neišvengė ir „reformų“ – kilnojimo iš grupės į grupę, draugų perkėlimo kitur, naujokų atėjimo. Kas darželio administracijai pasakė, kad vaikų perkėlimas trims savaitėms atostogų metu į kitą grupę vaikams ne stresas?

Aš pritariu psichoterapeutės Dalios Minelgienės nuomonei:

Jei mama visą dieną būdavo su vaiku, natūralu, kad darželyje jam dėmesio trūksta. Vaikas turi įprasti kitaip elgtis, nes auklėtoja turi paskirstyti dėmesį visiems vaikams. Kartais tai sukelia vaikui skausmo, bet yra vertinga patirtis – jis irgi mokosi – sulaukti savo eilės prieiti prie auklėtojos, pažaisti su kitais vaikais. Parsivedus vaiką iš darželio, reikėtų dėmesio stoką kompensuoti. […] Vaiko grąžinimas į namų aplinką po kelių dienų dažnai padaro jam „meškos paslaugą“. Vaikui suteikiama klaidinga informacija, kad paverkęs iš stresinės situacijos gali pabėgti.

Ką jūs darote, jei vaikai nebenori eiti į darželį?

Written by Ilona-Eitnė

Eitnė – viena iš portalo eitne.lt autorių ir pagrindinė redaktorė. Dar ji – nuostabi mama ir sėkminga verslininkė su kalnu idėjų. Jai trūksta tik vieno – kokių 3 papildomų valandų paroje.

Leave a Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *