Muilo burbulų receptas

Photobucket
Manęs kaskart klausia, kaip pasidaryti muilo burbulus. Iš tikro, kaip sakoma, truputį to, truputį ano, dar pamaišai – ir yra.

O jeigu rimčiau, dažniausiai verdu „burbulienę“ taip (būčiau labai dėkinga, jei cituodami receptą nurodytumėte ir šaltinį – eitne.lt):

Užvirinu 4 litrus vandens (jei nusimato labai vėjuota diena, tada 3,5 l). Tada supilu litrą citrininio Fairy. Įdedu 5 šauštus su kaupu cukraus, viską ramiai maišau, kad pernelyg neputotų. Įmaišau du šaukštus kepimo miltelių ir 100 g glicerino (jei pirksit vaistinėse – 25 ml apie 7 litus). Leidžiam atvėsti ir galima leist burbulus.

Tiesa, jei pamatysit, kad trūksta „kibimo“ – galima įpilti papildomai indų ploviklio, jei slenka pažeme – per daug įpylėte glicerino (tada reikia praskiesti). Kaip sakiau, kaskart vis eksperimentuoji, kaip ir virdami bulvienę.

Mėginau įvairiausius receptus – ir su kukurūzų krakmolu, ir su želatinu, dar skaičiau, kad kai kurie deda lubrikanto ar kukurūzų sirupo. Bet šitas, kažkaip nuo pat pradžių prilipęs ir truputį pakeistas.

Tiesa, jei nenorit natūralių burbulų, juos galima nudažyti maistiniais dažais.

Puikių burbulų!

Ilona-Eitnė
Ilona-Eitnė
Eitnė – viena iš portalo eitne.lt autorių ir pagrindinė redaktorė. Dar ji – nuostabi mama ir sėkminga verslininkė su kalnu idėjų. Jai trūksta tik vieno – kokių 3 papildomų valandų paroje.

90 Comments

 1. Laba Diena. Norėčiau paklausti ar galima nedėti glicerino? O gal galima jį pakeisti aliejumi? Lauksiu atsakymo.

  Pagarbiai,
  Teresė Žvinakevičiūtė.

  • Sveiki, esu girdėjus, bet neesu bandžiusi dėti aliejaus. Rašo, kad toks tirpalas labai tepa drabužius, sunku išplauti.
   Dėl glicerino, jo galite ir nedėti, kažkokia dalis vis tiek yra indų ploviklyje (pažiūrėkite tą rūšį, kur su glicerinu). Tik tiek, kad su papildomu glicerinu gaunasi tvirtesni ir spalvotesni.
   Smagių burbulų.

 2. Ačiū už atsakymą. Dar norėčiau paklausti su kuo leidžiate burbulus? (su kokiu daiktu)

 3. Visais įmanomais – pradedant mušekliu kilimams dulkinti, baigiant gaudykle: http://blog.premaman.lt/gaminame-zaislus-vejo-gaudykle/
  Šiaip tinka ir rankos, irgėrimo buteliukas ir dar visokie keisti dalykai :)

 4. Labai ačiū. Bandysim gaminti „gaudyklę“ :)

 5. O Jūs iš kokio miesto?

 6. Alytiškė. Ir galite mane vadinti tu man vistiek tik 12 metų. :) Nuo mažų dienų burbulus mėgstu. :)

 7. Kiba reiks išvažiuojamąją sesija prie Dusios ežero daryti :) Koks skirtumas, kiek metų – aš vienodai gerbiu visokio amžiaus žmones ;)

 8. O jūs iš kokio miesto? Bėja ar dideli tie burbulai gaunasi?
  Ir kam to svarelio gaudyklėje reikia?

 9. Mes iš Gargždų, bet turim šaknų ir apie Alytų :) Burbulai gaunasi labai dideli – iki 10 metrų.
  O svarelis tam, kad ištemptų gaudyklę ir galėtų muilo plėvė susidaryt, iš kurios ir gaunas burbulai.

 10. jau ir pati supratau kam tas svarelis pagalvojus. Tie burbulai gaunasi iki 10 metrų?????

 11. Taip, jie gaunasi laaaabai dideli, viskas priklauso nuo virvės ilgio ir įgudimo.

 12. Šiandien pas mus buvo burbulų diena visą dieną praleidau kieme leisdama burbulus buvo linksma, bet nepasakyčiau kad tokie dideli jie išėjo. Gal ką ne taip padariau?..

 13. Na, svarbiausia, kad pavyko. O visa kita – įgudimo ir treniruočių reikalas ;)

 14. Na galima sakyt kad nepavyko, nes burbulai tik vos už galvą didesni :(

 15. Kokio ilgio gaudyklės virvelė?

 16. Jeigu viršutinio ir apatinio sudėjus tai ~ 1m

 17. Tai va, kai pradės būti 2 ar trys metrai – bus ir didesni burbulai :)

 18. Išeitų dideli, bet jie dar neatsiplėšę nuo gaudyklės susprogsta. O jei atsiplėšia – po sekundės jo nebėra :(

 19. Ko įdėti kad jie būtų stipresni???

 20. gali būti du variantai – arba labai staigiai mėgini padaryti (reikia lėtai lėtai) arba į skystį kokią stiklinę indų ploviklio papildomai. Be to dabar labai sausas oras, burbulai mėgsta būti leidžiami po lietaus ;)

 21. dar reikia stengtis nesuplakti skysčio, kai leidžiat, ramiai viską daryti ;)

 22. Aš darau viską lėtai, ramiai. Nesuplakiau to skysčio. O nejaugi į keturis litrus litro ploviklio neužtenka ?????

 23. Gali būti, kad neužtenka – viskas priklauso nuo vandens kietumo, sudėtinių dalių, oro sąlygų – nemačius, negaliu pasakyti, kad negerai. O gal kaip tik per daug ploviklio ir reikia skiesti – burbulienės virimas – tai kaip burtai ;)

 24. Šiandien pasidariau didesnę gaudyklę ir praskiedžiau burbulų skystį. Ir pavyko… noustabiai! Leidau MILŽINIŠKUS burbulus. Širdingas dėkuj Jums!

 25. :D :) :D :) :D :) :D :) :D :) :D :) :D :) :D :) :D :) :D :) :D!!!!!!!

 26. Labai džiaugiuosi, kad pavyko ;)

 27. Sveiki, o si burbuliene tinka muilo burbulu masinai? Norim per svente paleisti, ar vis tik geriau jau nusipirkti pagaminto, kaip manot? Aciu uz atsakyma.

  • Žinokit, nepabandę – nežinosit. Juk galima išvirt nedidelį kiekį prieš šventę ir pamėgint. Mes naudojam paprastus prietaisus – vėjo gaudykles, mušeklius – tai veikia puikiai. O mašina nemėginom. Deja, nelabai galiu profesionaliai konsultuot mašinų klausimais.

 28. Bet kad labai brangu gaunasi patiems gamintis. Litras Fairy – apie 7 Lt, glicerinas – 28 Lt, kaip Jūs rašot , o gaunasi penki litrai skysčio… Ar ne pigiau pirkti gatavą koncentratą pas Vėjųgaudymas.lt ? Ten vienuolika litrų 30 Lt kainuoja…

  • Na gliceriną galima pirkti dideliais kiekiais Fasuotose cheminėse medžiagose. O tada jau gaunasi kaip su Kuršėnų vyniotiniu: vieni perka parduotuvėj, o mes kepam namie ir skaniau gaunasi :)

 29. Oi kaip fainai prajuokinot su tuo Kuršėnų vyniotiniu :)) . Tik aš matyt iš tų tinginukių būsiu, kuri nei batų pati taiso, nei vyniotinių vynioja :). Tiesiog paskaičiavau, kad pačiai gamint stipriai brangiau (nes glicerino didelio kiekio man nereikia ) .

 30. jei nepaslaptis, o kur būtų galima įsigyti glicerino didesniais kiekiais ir kokia kaina?

 31. Kaip ir sakiau – Fasuotos cheminės medžiagos. http://www.faschem.lt – ten ir kiekiai, ir kontaktai, ir adresas.
  Smagių burbulų!

 32. Buvo rasyta, kad nebutina deti glicerino, gal uztektu vieno buteliuko 4 litram vandens? nes taip tai tikrai gaunasi pigiau nusipirkt.

  • Pigiau yra sąlyginis reiškinys. Bandžiau ir su koncentratu daryti (pirktiniu). Siuntėmės iš Vilniaus. Tai teko skiesti mažesniu santykiu, o dar transportai… ir pasidarė ne taip ir pigiau. Juolab, fasuotą gliceriną dabar perkam kilogramais. O dėl vieno buteliuko – nepabandysit – nežinosit ;)

 33. jei kam dar aktualu glicerinas, Dainiaus nurodytoje firmoje vakar pirkau litra uz 9,60 Lt ;) Zinoma paciai teko vaziuot iki Metalo g. Vilniuje, bet vilnieciams tikrai yra kur gauti to glicerino uz laibai gera kaina…
  Eitne, didziulis dekui uz burbulu receptuka. Ryt bandysim, mat musu didziojo gimtadienis. Kad tik pavyktu ta gaudykle padaryt. Lyg ir viska susipirkau, bet… pirmas kartas…

 34. Ar galima pasiruošti tą tirpalą iš anksto, pvz. likus savaitei ar dviems iki šventės? Ar stovėdamas jis nepraranda savo savybių?

 35. Ilgiausiai esu laikiusi 2 savaites, šiaip niekas ten neturi rūgti. Be to galite pasidaryti koncentratą, o paskui iš vakaro praskiesti virintu/distiliuotu vandeniu.

 36. O kaip gaminti koncentrata? Sudeti tuos pacius produktus, bet vandens maziau?

 37. Taip, tik dėti mažiau virinto vandens. Ir taiop priklausomai nuo oro sąlygų kartais reikia labiau praskiesti, kad geriau pūstųsi.

 38. O kam reikia čia to glicerino ? ;]

 39. Sveiki ir vėl. Sugrįžau papasakoti keistą dalyką nutikusį su mano burbulais. Prieš kelis mėnesius, pragiedrėjus orams sumaniau pasigaminti burbulų. Kelias dienas džiaugiausi, bet tada vėl atšalo ir teko užmiršti burbulų linksmybes. Taigi supyliau skystį į 5 l butelį (išėjo pilnas) ir užmiršau. Dabar atėjus vasarai juos prisiminiau. išsiėmiau butelį ir pamačiau, kad skystis pasidarė keistai ryškios geltonos spalvos, bei įgavo šlykštų, aitrų kvapą. Jų buvo tiek pat kiek ir supilta. Pagalvojau, kad burbulai paseno, tačiau sumaniau praskiesti. Praskiedžiau maždaug 100 ml skysčio ir 400 ml vandens. Pūtėsi PUIKIAI. Taigi man kažkokiu neaiškiu būdu pavyko iš 1 l Fairy pasigaminti 20 l nuostabaus burbulų skysčio! Ką apie tai manote? :D

  • Pastovėjus išgaravo vanduo ir gavosi koncentratas :) Labai smagu, kad linksminatės ir pučiat muilo burbulus :)

 40. Neišgaravo nė kiek! Liko lygiai tiek pat kiek ir buvo įpilta :D

 41. Na gal truputį tirštesni, bet taip tai nepastebėjau :)

 42. Svarbiausia, kad pavyko :) Ir kad buvo dauuuuuuuug didelių burbulų :)

 43. Sveiki,

  bandome gaminti skysti pagal jusu recepta, o skystis turetu gautis tirstas, klampus ar jis vis tiek buna skystas ?
  Is anksto aciu uz atsakyma :)

 44. Sveiki, tai žinoma, kad skystas. Gaunasi toks pat, kaip buteliukuose, kur pučiate iš parduotuvės nusipirkę.

 45. O mano būna tirštokas, bet vis tiek gerai pučiasi :)

 46. Vat mums irg gavos skystas, tai labai plysinejo, sproginejo :(
  Terese, gal ko nors papildomai dedi kad tau sutirsteja, ar darai viska lygiai pagal Eitnes recepta ?

  O virt ta burbuliene ilgai reikia, sudejus visas sudedamasias dalis ?

  • Jei sproginėja , gali būti begalė priežasčių:
   – per mažai muilo;
   – per mažai vandens;
   – per mažai drėgmės (jei senai nėra liję, vietą, kur leidžiate burbulus verta palaistyti);
   – per stiprus vėjas.

   Nu nesigauna jis labai tirštas, tikrai skystesnis nei likeris.

 47. Donata, aš viską dariau pagal receptą lygiai taip kaip Eitnė ir rekomendavo. :)

 48. Vietoje glicerino panaudojau 150 ml. tūbelę pigiausios plaukų žele (Glicerinas sudėtyje trečioje vietoje). Gabosi puikiai.

 49. O ilgai reikia ta burbuliene virti ?

 50. Užverdu vandenį, supilu visus ingriedientus, išmaišau ir viskas – išvirta.

 51. Šiek tiek esu nusivylus idealiuoju receptu. :{{{ Ir slenka pažeme, ir sprogsta greit. Radau internete kitą receptą, kur visko dedama žymiai mažiau, t.y., maždaug 10 litrų vandens nurodytas kiekis priedų. Eksperimentavom skiesdami vandeniu ir tikrai gaunasi geriau. Ar tikrai čia ne koncentrato receptas? Tiesa, pirmą kartą gavosi geresni burbulai, kai naudojau vandenį tiesiai iš krano, sodą vietoj kepimo miltelių ir tik 1 buteliuką glicerino. Brangūs tie eksperimentai…

 52. Burbulienė – kaip ir bulvienė. Kiekvienam savo receptas. Nei vienam neliepiu virt, patys naudojam tokį. Jei reikia pamakaluojam, pridedam vandens ar ko trūksta. Tikrai verdu ne vieną litrą, mūsų skystį naudoja ir kiti žmonės – tai net negaliu pasakyti, kodėl Jums nesigavo. Kiek žmonių – tiek nuomonių. Be to dar burbulai priklauso ne tik nuo skysčio, o ir nuo oro sąlygų.

 53. Sveiki,

  Nepeikiu Jūsų pateiktos burbulienės recepto, man jis kol kas pasirodė priimtiniausias. Vakar puikiai Klaipėdoje paburbuliavom, norinčių buvo eilės.
  Mano pastebėjimas: Pasiėmėm feirio ir bonką vandens dėl visko. Pūtėm originalius, kai jau ėjo pabaigon, vis ko primaišydavom. Ėmė stipriai lyti, tad daug kas išsivaikščiojo. Mes likom. Pūtėm po lietaus.
  Ką galiu pasakyt – jaučiu, kad ramiu, nevėjuotu oro iškart po lietaus burbulai kiltų iš bet ko, net vandens su lašiuku šampūno. :}}}
  Žodžiu, ačiū už receptą, bet mes ketinam išrast savo, pritaikytą orui. Kai pavyks, būtinai pasidalinsim. Ačiū. :}}}

  • Aš juk nieko nesakau – tik kaip sakoma – kiekviena šeimininkė savaip bulvienę verda – tai va šio to pridedi, pamakaluoji – pasidalinkit atradimais ir naujovėmis – tobulinsim receptą kartu ;)

 54. Babaušyte – gal būt jūsų berbulienę paveikė toji plaukų želė, kuria rašėte naudojusi? Aš, pavyzdžiui apskritai nededu glicerino ir nieko juo nepakeičiu, o gaunasi puikiai :)

 55. Terese, plaukų želė buvo tik vienas iš repeticijų variantų.
  Į renginį nešėmės pagalm originalų receptą gamintą burbulienę.
  Beje, su plaukų želė nebuvo blogiausias bandymas. Ten daug glicerino, o kaina – vos pora litų.

 56. Sveiki ;) aš šiandien išsiviriau burbulienės ;) pasibandžiau ar išeina, tai nežinau.. iš pradžių nebuvau labai patenkinta efektu, burbulai greit sprogdavo, tai atsipyliau iš akies kažkokį kiekį ir pradėjau maišyti daugiau fary, tada nusprendžiau, kad reikia daugiau vandens tai ėmiau lietaus vandenuką, maišiau maišiau ir galų gale gavosi gal ne 10 metrų bet 5-6 tikrai ir man kaip pirmam kartui pakako :D sumaišytą likutį supyliau į originalą, nusipirkau dar 1l fary dabar jau citrininio (prieš tai apelsininį pirkau ;D), prisipyliau butelį vandens ir ryt trauksim prie ežero džiaugtis burbulais ;DDD (party) (happy)

  Ačiū už receptą ;) tik jei nesunku paaiškinki man kam skirtas cukrus ir kepimo milteliai :D

 57. Kepimo milteliai minkština vandenį, o cukrus dėl plėvelės tąsumo. Sėkmės džiaugiantis :)

 58. šiandien beveik nesigavo, na negaliu sakyti nesigavo, bet ne toks efektas kaip vakar :D galvoju, kad vėjas per didelis ir gal cukraus su glicerinu per mažai, ryt virsiu iš naujo :D

 59. Va, va, aš irgi noriu žinoti, kodėl kartais burbulai sprogsta labai greit. Arba nesprogsta, bet slenka pažeme. Atrodo, viskas idealu, bet nesigauna…

 60. Slenka pažeme tai kai per daug glicerino kaip supratau, o pats tas tirpalas tai man atrodo meno kūrimas, visko iš akies maišai tol kol pavyksta :D na bent jau aš tai taip darau.

 61. Sveiki,

  Norėčiau paklausti, ar išeitų muilo burbulus pūsti rudenį? Nes planuoju daryti savo gimtadienį spalio pirmą dieną, ir būtų tikrai smagu pūsti burbulus.

 62. Ačiū. Pūskit burbulus į sveikatą ;)

 63. o gal kas zino kaip padaryti to dideliu burbulu nu ta kaip ten jis vadinasi kaip ira mazi burbulai tai ten ideda pagaliukus o kaip pasidaryti dideli toki pagaliuka speceliai dideliems burbulams?

 64. Sveiki

  galvojau, kad tik aš ,,pačiuožusi“, bet , pasirodo,-ne tik :)..
  vyras sako, kad mano vaikystė, turbūt, sunki buvo, ir dabar mėginu atsigriebti:)
  baigėsi mano pirktinė ,,burbulienė“, ir nutariau paieškoti receptuko.
  smagu, sužinoti, kad ne aš viena myliu burbuliukus:

  • Nieko nieko, tokių ligonių ne vienas ir ne du :) Sėkmės sergant, verdant ir ieškant savo svajonės :)

 65. Sigutet, pasidalinkit meilės receptu. :))) Rimtai. Mes jau pūtėm šią vasarą daug kartų, ir mums nesigavo labai dideli burbulai, nors vistiek patiko nerealiai. Beje, geriausi gavos su paprastu vandeniu „iš krano“, bet įdedant sodos vietoj kepimo miltelių. O štai distiliuotas vando visai nepasiteisino, na, nebent burbulai turėjo gražesnę „spalvą“. Nežinau kodėl, bet man jie nekyla ir sprogsta, nors jau baigiu bicepsus užsiaugint rankas bekilnodama su burbulų lazdutėm. Beje, dėl įrankio – man labiausiai patinka ant lazdelių pritvirtintas ilgas medvilninis kareiviškas batraištis. Pakankamai daug sufgeria skysčio, nevarva. O gal tai klaida? Koks tiktų labiau?

 66. Babaušyte,

  o Jūs pažiūrėkit į vaikus renginiuos – jie mėgina mėgina, kol viskas gaunasi. Vaikai patys geriausi mokytojai. Aš turiu įtarimą, kad darydama burbulus esat labai staigi – burbulai mėgsta lėtumą. O batų raištis – labai puiki virvelė.

 67. Burbulų sezonas – atidarytas! Kaip aš buvau jų pasiilgusi… :)

  •  @Terese , Šaunuolė :) Mes kol kas dar neatidarėm, bet kas žino, gal reikia parsivežti užsilikusius 10 litrų skysčio nuo praeito sezono…

   •  @Dainius Tulaba Aš tai pasigaminau naujų, net nesulaukiau, kad atvėstų. Man senieji prastai veikia. :)

 68. Šiandien 3 va. pražaidėm visa šeima su šitais burbulais, gavosi super, dariau viską tiksliai pagal receptą, vandens 3,5 l, puikiausi didžiuliai burbulai gavosi, vaikai rinkosi iš visų kiemų ir pasikeisdami žaidė ;) Ačiū už receptuką

 69. Viską dariau pagal receptą ir gavosi šnypštas, sprogdavo vos spėjus ištraukti, dapyliau papildomai jau iš akies dar Fairy – nieko, tada dar glicerino – nieko. Taip liūūūūūūūdna.

 70. Sveiki!
  Kažin, ar alkoholio truputėlis nepagadintų burbulienės? Turiu kosmetinio glicerino su „alcohol denat“. Galvoju, ar rizikuoti… Gaminu pirmą kartą ir dar gimtadieniui, nesinori, kad nueitų vėjais… t.y. šuniui ant uodegos :)

  • Gaile, nepabandęs nesužinosi :)
   Nebijokite eksperimentuoti. Svarbiausia bandant ką nors naujo receptūroje iš pradžių daryti mažus kiekius ir tik pasiteisinus – pereiti prie didesnių.

Comments are closed.