Photobucket
Manęs kaskart klausia, kaip pasidaryti muilo burbulus. Iš tikro, kaip sakoma, truputį to, truputį ano, dar pamaišai – ir yra.

O jeigu rimčiau, dažniausiai verdu „burbulienę“ taip (būčiau labai dėkinga, jei cituodami receptą nurodytumėte ir šaltinį – eitne.lt):

Užvirinu 4 litrus vandens (jei nusimato labai vėjuota diena, tada 3,5 l). Tada supilu litrą citrininio Fairy. Įdedu 5 šauštus su kaupu cukraus, viską ramiai maišau, kad pernelyg neputotų. Įmaišau du šaukštus kepimo miltelių ir 100 g glicerino (jei pirksit vaistinėse – 25 ml apie 7 litus). Leidžiam atvėsti ir galima leist burbulus.

Tiesa, jei pamatysit, kad trūksta „kibimo“ – galima įpilti papildomai indų ploviklio, jei slenka pažeme – per daug įpylėte glicerino (tada reikia praskiesti). Kaip sakiau, kaskart vis eksperimentuoji, kaip ir virdami bulvienę.

Mėginau įvairiausius receptus – ir su kukurūzų krakmolu, ir su želatinu, dar skaičiau, kad kai kurie deda lubrikanto ar kukurūzų sirupo. Bet šitas, kažkaip nuo pat pradžių prilipęs ir truputį pakeistas.

Tiesa, jei nenorit natūralių burbulų, juos galima nudažyti maistiniais dažais.

Puikių burbulų!