Kažkaip netikėtai pasijautė, jau kad ruduo. Ore skraido voratinkliai. Ilgom šilkinėm gijom po pievą. Photobucket Norisi išnaudoti visas šiltas akimirkas. Ir nors žaisti ir keliauti galima be t kokiu oru, saulei šviečiant juk žymiai smagiau. Taigi kompanija išsiruošė į parką. Aišku neliko nei vienas paaukštinimas neužliptas, nei vienas fontanas neaplankytas.

Pakeliui pasimatavo ir Narbekovo bei Prekevičiaus aikštėje paliktas pėdas: Photobucket Senasis kelias. Pasak Klaipėdos rajono puslapio kūrėjų: Ankstyvųjų Gargždų, kurie vystėsi pagal linijinį planą abipus vadinamojo Senojo kelio, tikslios svarbiausių objektų – bažnyčios, turgavietės, muitinės – sklypų vietos nėra žinomos. Dvaro sodybos XVI-XVIII a. planinė struktūra neaiški, tik žinoma, kad seniausias ir svarbiausias jos vidinis kelias buvo dabartinė Sodo gatvė. O kažkada juo važinėjo karalienė Bona Sforca!

Photobucket

Parkas.  Kaip rašo Virginija Lapienė laikraštyje Banga:

„19 amžiuje jis buvo vadinamas sodų parku, nes dvariškiai čia augino obelis, vynuoges, laikė šiltnamius, kuriuose derėjo egzotiški vaisiai, žydėjo gėlės“, – pasakojo G. Mogilaitė.

Ir dabar tarp mažalapių ir didžialapių liepų, paprastųjų klevų, beržų, uosių, ąžuolų aptinkama sulaukėjusių obelų. Šaltinių duomenimis, kadaise Gargždų parke tyvuliavę 3 tvenkiniai, buvo įrengti gėlynai.

Pasak G. Mogilaitės, Žemaitijoje tai vienas gražiausių angliško landšaftinio stiliaus parkų. Ji pastebėjo, kad Gargždų parkas neteisingai skirstomas į senąjį ir naująjį. Parko teritorija esanti vientisa nuo jo įkūrimo pradžios, nors pasikeitimų yra. Antai stadionas įrengtas parko teritorijoje.

1915 m. sudegus Gargždų dvarui, jo žemės buvo parduotos, o parkas atsivėrė gargždiškiams. „Šiame patraukliame gamtos kampelyje fotografuodavosi vestuvininkai – yra išlikusių nuotraukų“, – pasakojo G. Mogilaitė.

Antrojo pasaulinio karo metais parke iškastose tranšėjose buvo įsitvirtinę rusų kareiviai. Žuvusieji buvo čia pat palaidoti. Taigi atsirado karių kapinės. Parke buvo užkasti ir žuvę pokario rezistencijos kovų dalyviai.

Sovietmečiu jame suformuoti takai, įrengtas stadionas. Prieš 20 metų Gargždų parkas paskelbtas vietinės reikšmės gamtos paminklu.

Photobucket

Minijos slėnis, kuris labai gražiai atsiveria iš parko:

Photobucket

Šaltinis. O vanduo visai skanus sakyčiau:

Photobucket

Va tokia trumpa ekskursija po rudenėjančius Gargždus.

Photobucket

Reklama: https://www.kapu.lt/

Written by Ilona-Eitnė

Eitnė – viena iš portalo eitne.lt autorių ir pagrindinė redaktorė. Dar ji – nuostabi mama ir sėkminga verslininkė su kalnu idėjų. Jai trūksta tik vieno – kokių 3 papildomų valandų paroje.

This article has 5 comments

  1. margariux Reply

    Šiandien kaip tik plaukiau baidarėm Minija :) Super. Dar po to išsimaudžiau šaltame vandenyje :) oj.. norėjosi bėgti iš vandens kuo greičiau.. :) Graži ta Minija ir Gargždai.

  2. Eitnė Reply

    Eglesias, ačiū už kompaniją,Margariux – visad laukiama Gargžduos- dažniau vietoves aprodysim :)

Leave a Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *