Ką moka šešių mėnesių kūdikis

Photobucket

Gulėdamas ant nugaros kelia galvą, o prilaikomas sėdi. Paimtas už rankų  Paguldytas ant pilvo kelia galvą ir krūtinę. Pastatytas ant kieto paviršiaus remiasi visu svoriu ir šokinėja.Sudominusi daiktą ima abiem rankutėmis arba viena, krato barškutį ir į jį žiūri. Viską kiša į burną.

Kalbasi su  savimi skiemenimis – ma, ka ir pan.. Supykęs rėkia, reaguoja į mamos balso intonacijas, jas atpažįsta. Atsigręžia į mamos balsą.

Dabar labai smagūs žaidimai: vaikutis spiegia, kvatoja, juokiasi. Nors vis dar draugiškas svetimiems, sunerimsta nematydamas mamos. Taigi reikia daugiau laiko skirti vaikui. Labai mėgsta būti nešiojamas, kai jam rodomi visokie daiktai. Atpažįsta šaukiamas vardu, suklūsta.

Domisi įvairiais lavinimais žaislais, kai reikia kažką ištraukti. Labai tinka įvairių faktūrų žaislai, juos liesti, tyrinėti, ragauti. Vis dar mėgsta žaisti KŪ-KŪ, būti „jodinamas“ ant kelių. Numetęs žaisliuką, jį pamiršta. Už tai mielai žaidžia su pėdutėmis.

Šeši mėnesiai labai daug permainų atnešantis mėnuo. Viena iš jų – pirmoji košė. Nauji maisto produktai, nežinomi skoniai, visai kitoks valgymo mechanizmas.  Žinoma, yra vaikučių, kurie pradėjo prie kieto maisto pratintis jau nuo keturių mėnesių, dabar laikas ir krūtimi maitinamiems kūdikiams.

Written by Ilona-Eitnė

Eitnė – viena iš portalo eitne.lt autorių ir pagrindinė redaktorė. Dar ji – nuostabi mama ir sėkminga verslininkė su kalnu idėjų. Jai trūksta tik vieno – kokių 3 papildomų valandų paroje.

This article has 4 comments

 1. Leita Reply

  Joriui 6 mėnesiai… kiek jau daug! :)
  Auga sveikas ir laimingas, ko daugiau gali trūkti :)

 2. lina Reply

  mano mazyliui jau penki menesiai bet jis viska daro kaip sesiu ;) fainas menuo yra penktas daug visko ismoko

 3. Eitnė Reply

  Labai smagu, šiaip kaip sakau, kiekvienas vaikas yra individualus – vieni pradeda daryti viską greičiau, kiti lėčiau. Jie patys geriausiai žino, kada yra pasiruošę ;)

Leave a Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *