Sklando kalbos, kad mergaičių negalima sodinti, kol jos pačios neatsisėda, nes „gali užsilenkti gimda“, „netaisyklingai vystosi klubiukai“ ? Ar yra kokie išskirtiniai mergaičių ypatumai? Kokio amžiaus vaikus galima sodinti, nepakenkiant stuburui?

Į šį klausimą padėjo atsakyti kineziterapijos specialistė Margarita:
„Taip, esu pati girdėjus, kad mergaičių negalima sodinti, kol pačios neatsisėda, bet tai esu girdėjus iš pačių mamų. Tiesą pasakius niekur nesu skaičius, kad mergaites reiktų pradėti sodinti vėliau. Kaip tik sako, kad mergaitės greičiau vystosi, nei berniukai, bet šio dėsningumo irgi nesu pastebėjus savo praktikoje. Dėl netaisyklingo klubiukų vystymosi manau tinka tiek mergaitėms, tiek berniukams – reikia sodinti, kad kojos būtų plačiai išžergtos, rekomenduojama sodinti ant savo kojos, arba nešioti ant savo klubo. Kada galima pradėti sodinti? Mes rekomenduojame ne ankščiau kaip 5,5 mėnesio amžiaus, arba net nuo šešių. Teiginys – nesodinti, kol pats neatsisės, manau nelabai tinkamas, nes kaip vaikas gali atsisėsti, jeigu nebus susipažinęs su ta sėdėjimo tiesia nugara poza. Be to, pirma vaikas turi sėdėti tiesia nugara (šešto mėnesio pabaigoje – septinto pradžioje), o po to tik pats atsisėsti (septinto pabaigoje – aštunto pradžioje). Žinoma, yra vaikų, kurie labai imlūs ir patys viską išmoksta, tačiau dažniausiai vaikas būna labai stiprus, tačiau nežino kaip atlikti tam tikrus judesius taisyklingai, tad dažniausiai užtenka taisyklinga suformuoti judesio stereotipą smegenyse, padedant padaryti tam tikrą judesį kelis kartus.“

Labai dėkojam už išsamų atsakymą.

Written by Ilona-Eitnė

Eitnė – viena iš portalo eitne.lt autorių ir pagrindinė redaktorė. Dar ji – nuostabi mama ir sėkminga verslininkė su kalnu idėjų. Jai trūksta tik vieno – kokių 3 papildomų valandų paroje.

This article has 2 comments

  1. Inesa Reply

    Mano mergaitė jau nori sėsti.Inai beveik jau sėdasi.Ką man daryti?Jai4-mėn.

  2. Eitnė Reply

    Tai tegul sėdasi, svarbiausia nesodinkit pagalvėm apkaišę. Be to du dalykai skiriasi – nori sėstis ir gali sėdėt. Sėkmės augant.

Leave a Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *