Kaip atskirti vestuvių fotografą mėgėją nuo profesionalo?

Vestuvės yra viena gražiausių ir įsimintiniausių švenčių žmonių, kurie nusprendė sujungti savo likimus, gyvenime. Tad, norisi, kad šiltos ir džiaugsmingos akimirkos įsirėžtų ne tik atmintyje, bet ir atsispindėtų vestuvinėse nuotraukose. Vestuvių fotografo darbas labai atsakingas, tinkamu laiku ir tinkamoje vietoje pagautas kadras gali sukurti nuostabų jūsų vestuvinių nuotraukų albumą. Vis dėlto, išsirinkti fotografą didžiausioms šventėms yra sudėtingiau nei gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio.

vestuvių foto

Tokių vestuvinių kadrų nepadarytų nė vienas profesionalus fotografas…

Jei fotografas apsiginklavęs profesionalia įranga ir galingu fotoaparatu, tai dar nereiškia, kad jis profesionalas. Nepakanka žinoti kelias fotoaparato funkcijas ir galvoti, kad medžių, gėlyčių ir drugelių fotografavimas jau suteikia profesionalo statusą. Kaip sako savo srities asai – svarbiausia „akis“, o vėliau eina visa kita. Taigi, kaip vestuvėms išsirinkti profesionalų fotografą?

Paprastai darbuotojas vertinamas pagal savo darbo patirtį, tačiau ieškant fotografo šis kriterijus nėra pagrindinis. Taip, ilgametė patirtis – didelis pranašumas, tačiau nederėtų nurašyti ir jaunų fotografų, kurie šioje srityje dirba vos keletą metų. Žmonių rekomendacijos ir atsiliepimai turbūt geriausias kriterijus, kuriuos turėtumėte vadovautis, renkantis fotografą. Jei neturite artimųjų ar draugų, kurie galėtų rekomenduoti savo šventės fotografą, arba nuotraukos jums nepatinka, pasiskaitykite atsiliepimus internete. Šiuo metu daugelis vestuvių fotografų turi savo paskyras įvairiuose socialiniuose tinkluose, kuriuose klientai gali išsakyti savo nuomonę apie atliktą darbą. Geri atsiliepimai – didžiausias pliusas fotografui. Be to, nepamirškite apsilankyti ir jo internetinėje svetainėje, atkreipkite dėmesį į jos dizainą, kaip save fotografas pristato, su kokiais projektais yra dirbęs, peržvelkite galerijos nuotraukas.

Vis dėlto, akies niekada neapgausi. Kokybiškos ir profesionalios nuotraukos tiesiog spinduliuoja energija ir pasakoja savo istoriją. Tiesa, yra keletas kriterijų, į kuriuos turėtumėte atkreipti dėmesį. Visų pirma, nuotraukose privalo dominuoti jaunieji, jų neturėtų užgožti gamtos peizažai ar aplinkos fonas. Nuotraukos negali atrodyti dirbtinai, o žmonės jose neturėtų priminti vaškinių lėlių. Vaizdas turi alsuoti gaiva ir spinduliuoti energija. Kas liečia techninę pusę, visi kadarai turi būti horizontalūs arba vertikalūs, žiūrint nuotraukas neturėtumėte paversti galvos.

bloga-fotke

Retušuoti vestuvines nuotraukas būtina, bet kartais vestuvių fotografai ar jų asistentai persistengia…

Ir galiausiai, būtinai susitikite su fotografu, kad galėtumėte pabendrauti akis į akį. Pokalbio metu galėsite susidaryti nuomonę apie fotografo skonį, požiūrį ar net intelektą. Profesionalus fotografas yra savimi pasitikintis, lengvai bendraujantis ir nestokojantis idėjų. Pokalbio metu galite pajusti ar šiuo žmogumi verta pasitikėti. O pasitikėjimas labai svarbu, jei nenorite savo šventes dieną nuolatos jaudintis kaip atrodysite nuotraukose.

Tuo tarpu, fotografai – mėgėjai dar tik ieško savo stiliaus, blaškosi ir yra linkę pasinerti į eksperimentus, kurių rezultato patys nežino. Todėl iš anksto su fotografu turėtumėte aptarti, kokių nuotraukų tikitės, kokia jūsų vizija. Gal fotografas pasiūlys kažką įdomaus, tiesa, niekada nedarykite to, kas jums nepriimtina. Profesionalas niekada jums nelieps bristi į ežerą ar lipti į medį vien dėl to, kad norėtų patikrinti ar šis jo sumanymas yra vykęs.

Profesionalus fotografas niekada neteiks pirmenybės banalioms, nuvalkiotoms ir pabodusioms kadruotėms bei „plastmasinėms“ nuotraukoms, kuriose atrodysite dirbtinai. Taigi, itin atidžiai rinkitės fotografą, jei norite, kad jūsų vestuvinių nuotraukų albumas jus džiugintų ir sulaukus garbingo amžiaus, Atminkite, kad vestuvės yra jūsų šventė, o ne mėgėjo eksperimentas.

vestuves

Tokių nuotraukų turėsite apsčiai, jei fotografuos draugas, kaimynas, giminaitis, bijantis prieiti arčiau, kristi ant žemės, jau nekalbant apie lipimą į stulpą, gaudant įspūdingesnį kadrą…

Written by Marius

Marius yra tinklaraščių ir tekstų internetui rašytojas. Savo įspūdžiais apie šeimą ir namus dalinasi asmeniniame tinklaraštyje. Taip pat turi tekstų rašymo verslą skambiu pavadinimu - UAB Rašytojas.

Leave a Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *