CLASSEPATS9209.detail.2

 

Šiandien pusiaužiemis. Šiandien meška verčiasi ant kito šono, tad galima stebėti, koks bus pavasaris:
– jeigu meška pamato savo ilgą šešėlį (saulė šviečia),  vėl užmiega – vėlyvas pavasaris,
– jei diena ūkanota, šešėlio ji nemato – laikas keltis – pavasaris ankstyvas.

Buvo paprotys pusiaužiemyje papurtyti sodo obelis, kad būtų vaisingesnės, pastuksenti į avilius, žadinant iš žiemos miego bites… Sakoma, kad nuo šios dienos atgyja ir iš girių į namus traukia gyvatės, todėl šią dieną dar vadino Kirmių, Kirmėlių arba Kirmėline diena. Tikėdami, kad į namus iš girios galinčios pradėti eiti gyvatės, vengdavo šią dieną iš miško vežti medžius ar nešti šakas.

Šaltinis: alkas.lt

Pasak baltai.lt,  sausio 25 diena ypatinga tuo, kad tą dieną visi įdėmiai stebėdavo orus. Buvo tikima, kad tos dienos priešpiečio oras atitinka pirmąją, o popietinis – antrąją žiemos pusę. Jeigu tądien saulėta, buvo spėjama būsiant gražią vasarą ir gerus metus, jei debesuota – tais metais daug žmonių mirsią, jeigu lyja ar sninga, tąmet būsiąs didelis brangymetis, nes javai supus, o jei smarkus vėjas pučia, tarp žmonių galintys kilti dideli neramumai.

Taigi, dairomės į dangų, mąstom apie gerus dalykus ir pasitikrinam žiemos atsargas – nes malkų dar reiks tiek, kiek jau sukūrenta.

Gražaus pavasario laukimo.

Written by Ilona-Eitnė

Eitnė – viena iš portalo eitne.lt autorių ir pagrindinė redaktorė. Dar ji – nuostabi mama ir sėkminga verslininkė su kalnu idėjų. Jai trūksta tik vieno – kokių 3 papildomų valandų paroje.

Leave a Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *