Kur dėti kiaušinių lukštus?

eggs

Artėja šv.Velykos, o jos neatsiejamos nuo kiaušinių ir jų lukštų. Daugeliui jie paprasčiausios šiukšlės, kurios pripildo šiukšliadėžes. Ypač, jei sugalvoji pagaminti ką nors, kam daug kiaušinių reikia. Tie, kurie entuziastingai saugo gamtą ir mąsto, kaip viską gerai panaudoti – atranda naudą ir lukštuose. Ypač, jeigu augina vištas – tada tuos lukštus joms ir atiduoda. Tačiau yra ir labiau neįprastų būdų.

Tarkim, kiaušinio membraną, galima panaudoti kaip visiškai natūralų tvarstį, kuris pagreitina nubrozdinimų, įbrėžimų ir įpjovimų gijimą. Šis patarimas gali būti labai naudingas tiems, kurie poilsiauja gamtoje.

Lukštus galima panaudoti ir sode – tarkim, apibarstyti aplink augalus. Aštrių briaunų nemėgsta sraigės ir kiti šliužai. Be to, jais galima gydyti pomidorus. Juodąjį puvinį sukelia kalcio trūkumas, todėl daugelis sodininkų naudoja kiaušinių lukštus sodindami pomidorus. Naudokite juos augalams daiginti – priberkite žemės ir įsodinkite augalėlius. Arba kalciu praturtinkite kompostą arba suberkite tiesiai į daržo žemę.

Lukštus sėkmingai galima panaudoti ir rankdarbiaujant – gaminti mozaikas, šaligatvių kreidutes (tam reikia 5-8 kiaušinių lukštus sumalti, pridėti 1 šaukštelį karšto vandens, pridėkite maistinių dažų ir sukimškite į cilindro formos pakuotes – galima panaudoti ir tualetinio popieriaus tūbeles, ir gerai išdžiovinkite), padengti kalėdinės eglutės žaislus ar kitiems projektams daryti.

Dar daugiau būdų panaudoti juos buityje. Kiaušinių lukštus ir porą griežinėlių citrinos įdėti į tankų maišelį. Tada maišelį įmesti į skalbyklės būgną, skalbiant baltus drabužius. Šis metodas apsaugo baltus drabužius nuo papilkėjimo. Susmulkintais lukštais galima išvalyti keptuves ir puodus – t.y. sėkmingai juos panaudoti kaip šveitimo pastą.

Dar tinka šunims ar laukiniams paukščiams gydyti. Tereikia labai švariai išplauti lukštus, juos sterilizuoti orkaitėje (pakepti 120 laipsnių orkaitėje maždaug 20 minučių). Tada lukštus sutrinkite į miltelius ir duokite gyvūnams. Šunims padeda nuo viduriavimo, o laukiniams paukščiams galima padėti, kai jie deda kiaušinius pavasarį.

Aišku, galima juos ir valgyti, bet reiktų įsitikinti, kad jie tikrai švarūs. Kažkaip man šita mintis atrodo prastesnė, negu juos suberti į žemę pomidorams. Bet… kad juose daug kalcio, neužginčysi.

Puikių minčių!

 

Written by Ilona-Eitnė

Eitnė – viena iš portalo eitne.lt autorių ir pagrindinė redaktorė. Dar ji – nuostabi mama ir sėkminga verslininkė su kalnu idėjų. Jai trūksta tik vieno – kokių 3 papildomų valandų paroje.

Leave a Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *