Press "Enter" to skip to content

Žalia. Drabužiuose ir namuose

Foto iš onthisdayinfashion.com

Bundant gamtai, vis dažniau prisimenama žalia spalva, kurios priskaičiuojama daugybė atspalvių – nuo vos žalsvos iki vidurnakčio žalios.  Gal todėl, įvedę paieškos laukelyje žodį „žalia“, gausite pačių įvairiausių pasiūlymų – nuo žalios drabužiuose iki žalių gėrimų. Žalia turi net savo šventę – šv.Patriko dieną.

Žalia turi ne tik daug atspalvių, bet savyje talpina ir visiškai priešingas reikšmes. Žalia asocijuojasi su atgimimu, pavasariu, naujos gyvybės atsiradimu. Tai kaip ir teigiamoji pusė. Tačiau, kaip lazda turi du galus, taip ir žalia, be teigiamos – savyje talpina ir neigiamą reikšmę. Ji taip pat pavydo, mirties ir velnio spalva. Tikriausiai, esate girdėję ne sykį posakį – žalias pavydo velnias. Gal todėl, nešioti žaliai papuoštus rūbus ir dobilo lapus senovės Airijoje buvo galima tik šv.Patriko dieną (kovo 17 d.), visomis kitomis tai buvo blogas ženklas.

Kaip jau minėjau, žalia dar asocijuojasi su pavydu.

Dar viena žalios reikšmės – žalias, tai pradedantis, naujokas, neturintis pakankamai žinių ir įgūdžių. Vairuotojai juk ant mašinų irgi klijuoja žalius klevo lapus.

Taigi tokia plati apibūdinimų, prietarų ir reikšmių gama. Daugiau reikšmių nei žalia, tikriausiai turi tik raudona.

Gal todėl, jinai labai ilgai nebuvo tarp mados spalvų. Iki 1960 metų, kai žalia spalva tapo mados spalva (ypač laimo, lapų ir šartrezo atspalviai), buvo tik keletas nežymių bandymų.

Foto iš onthisdayinfashion.com

1961 m. mados žurnalas „Harpers Bazaar“ žaliai skyrė visą gegužės numerį. Tai buvo lyg savotiška kompensacija – siūlomi patys įvairiausi žalios atspalviai ir pačiuose įvairiausiuose drabužiuose – nuo dalykinių kostiumėlių iki apatinių.

Sekantį sykį, žalia kaip mados spalva nušvito 1980-aisiais. Amerikiečių dizaineriai Calvin Klein ir Anne Klein savo kolekcijose naudojo įvairius žalios atspavius – nuo obuolio žalumo iki kerpių. Jie pasiūlė žalią priskirti prie neutralių, prie visko derančių spalvų. tai patvirtino, net Pantone Color instituto direktorius  Leatrice Eiseman, nes neutralios spalvos, tai tokios, kurios dera su visomis.

Juolab, žaliai vilkinti moteris nėra pavydi. Ji tiesiog kelia pavydą kitoms. Būtent todėl, savimi pasitikinčios aktorės, kaip Angeline Jolie, Mila Kunis, Elizabeth Moss and Catherine Zeta-Jones raudonu kilimu žengė būtent taip apsirengusios. Beje, žalia dar ir labai rizikinga spalva – jeigu ji derinyje su raudona – tai iš sykio pakvimpa Kalėdomis ir kalėdinėmis eglutėmis.

Žalia, kaip jau minėjau turi labai daug atspalvių, todėl tai vienas tai kitas vis atsiduria mados spalvų dešimtukuose. Ruoškitės 2012-tiems metams. Plintant žalumo virusui – nes žalia mada, tai ne tik žalia, kaip spalva, bet ir ekologiška, draugiška gamtai ir žemei – vis daugiau žalios ir ant podiumų.

Namuose ši spalva labai mėgstama. Žalios galite rasti svetainėse, virtuvėse (nes primena šviežų maistą ir jo kilmę), vonioje. Ji mažiau pretenzinga negu mėlyna, be to natūraliai asocijuojasi su gamta, žaliais augalais. O kur gamta – ten poilsis, ramybė. Taigi ir sukuria natūralias erdves, žalias poilsio zonas.

Foto iš blog.builddirect.com

Kaip minėjau, žalia yra priskiriama prie neutralių spalvų – vadinasi, dera su visomis, tai tarytum dermė tarp mėlynos ir geltonos. Žalia 21 a. reiškia ir žalią gyvenimo būdą, priartėjimą prie gamtos, taigi net moderniausiame interjere randa savo vietą augalai ir žali aksesuarai.

Ką Jūs manot apie žalią spalvą?

3 komentarai

  1. Vilma. Vilma. 2012 03 06

    kaip as paskutiniu metu noriu zalios sspalvos drabuziu, aksesuaru, o kambarys su zalia siena dieviskas, aciu labai uz ideja!

    • Ilona-Eitnė Ilona-Eitnė Post author | 2012 03 06

      Puikių minčių ir gero pavasario.

Comments are closed.