Vasara – vestuvių metas

Vasara. Nors labai trumpa, bet lepinanti geresniai orais. Anksčiau, daugiau vestuvių vykdavo rudenį – kai didieji darbai nuveikti, derlius nuiimtas. Dabar derlių galima nuėminėti ištisus metus, tai laiką vestuvėms lemia kiti motyvai – orai, poilsis,kelionių datos, tinkamumas fotosesijoms. Taigi, keletas floristės patarimų. Mintimis su mumis dalinasi Ineta Sukackienė.

 

Renkantis nuotakos puokštę svarbu atsižvelgti ne tik į jaunosios būdą, stotą, vestuvinės suknelės stilistiką, tačiau ir į esamų augalų sezoniškumą. Bet kokiu metų laiku jaunosios pasirinkta vestuvinė suknelė išlieka pagrindiniu rodikliu, diktuojančiu tolimesnius vestuvių dekorų apipavidalinimo elementus bei kitus puošybinius akcentus. Besirinkdama vestuvinę suknelę nuotaka pildo savo svajonę, apie kurią gal būt svajojo nuo vaikystės ir ne pagrindinės mados lemia jos pasirinkimo faktorių. Nuotakos vidinis balsas diktuoja jos galutinį pasirinkimą. Todėl kiekvienai mano nuotakai, kuri renkasi vestuvinę puokštę, yra suteikiama pakankamai laiko nuosekliai papasakoti apie jos svajojamas vestuves.

Augalai kalba sava kalba. Ir tik profesionalus floristas sugebės prakalbinti ir pajausti augalą, sugebės pajusti kokia jo forma, spalva, skleidžiamas kvapas ar vegetatyvinė prigimtis atitiks konkretų nuotakos charakterį, būdą, bei jos vertybes…Charizmatiškai nuotakai ypač tinka netradicinio tipo, formos bei stiliaus nuotakos puokštė, kuri pabrėžtų jos individualumą. Tai galėtų būti nestandartinės formos, kaskadinio tipo, tarsi šniokščiantį krioklį imituojanti, alstramerijų žiedų, svyranti jaunosios puokštė.

 

Įmantri, savo forma ir stilistika, svyranti jaunosios puokštė ne tik pabrėš kitokį nuotakos charakterį, bet ir atitinkamai suderinus spalvinę gamą sukurs, šiuo metu itin populiaraus, savito šarmo turinčio, vintažinio stiliaus nuotaiką.

Be abejo, sezoniškumas diktuoja pasirinkimo sąlygas. Tačiau angliškas rafinuotumas visais metų laikais liks pagrindiniu tradicinės, klasikinės lašo formos nuotakos puokštės akcentu. Įmantri angliška technika reikalauja daug laiko ir kruopštumo, todėl ir kainų lygis tokio tipo puokščių yra kur kas didesnis. Bet kaip ir visada, individualūs užsakymai derinami tiesiogiai su klientu, ir , kaip jau patirtis parodė nuotakos visada pasirenka tik jom tinkamiausią variantą. Todėl šiuo metu itin populiarūs tampa mini angliško tipo jaunosios puokštės.

 

Puokštė gali būti kuriama iš kelių detalių, kurių skaičius priklauso nuo puokštės ir gėlių dydžio. Šio tipo puokštės kūrimo technika leidžia sukurti grakščios nuotakos puokštės įspūdį, kuriuo puikuotis gali bet kuri nuotaka. Įvairi spalvinė gama suteiks nuotakai pasitikėjimo savimi įspūdį, o forma- nepriekaištingo rafinuotumo jausmo.

Kokios nuotakų puokščių tendencijos nusimato 2012-ais metais? Ar bus kokių naujovių?

Taip, nors dar 2012-aisiais metais “vaikščiosime“ po vintažinį anglišką 20-ojo amžiaus sodą, rinkdami augmeniją, kuriant vestuvinę nuotakos puokštę, tačiau augmenija bus labiau struktūrizuota ir sugrupuota. Vestuvinėje floristikoje ims dominuoti vienos rūšies augalų grupės. Pasirinkti tonai bei atspalviai dominuos kuo įvairesni ir spalvingesni, svarbu, kad rūšis augmenijos puokštėje būtų viena.

Renkantis augmeniją, pirmąsias pozicijas augalų hierarchijoje užima „ponas gvazdikas“. Tai ne tik didele spalvine gama besipuikuojantis augalas, bet ir savo forma ,bei galimybe pasiduoti augalo transformacijai turintis augalas. Ekstravagantiškoms nuotakoms bus galima siūlyti išpešiotų gvazdiko žiedynų sukurtas nuotakos puokštes. Tokia augalo transformacija privers suklusti bet kurį žiūrovą, besidomintį vestuvinės floristikos naujovėmis. Klasika spinduliuojantis tradicinis nuotakos puokštes bydermejerio variantas išlieka populiarus, tačiau reikia nepamiršti, jog turime išlaikyti vienos grupės augmeniją.

Kadangi pagrindinė 2012 metų vestuvinės floristikos tendencija remiasi į spalvinės gamos įvairovę ir itin struktūrizuotą vienos augmenijos pasirinkimą, koto dekoro elementai tampa itin ekstremalūs.

Pasipuošusią nuotaką, 2012 aisiais metais itin madinga jaunosios suknia su juodų raštų elementais, nesuklysite jaunosios puokštės kotus dekoruodami juodu kaspinu.

O mano nuotakos, su šilčiausiais prisiminimais apie jas, man visuomet liks mano mažosiomis fėjomis, kurios yra ir bus puoštos pagal kiekvienai individualiai sukurtą išskirtinį vestuvinį dekorą.

Daugiau nuotakos puokščių ir floristinio dekoro idėjų rasite www.vestuvinefloristika.lt ir www.isdeco.lt.

 

 

Written by Ilona-Eitnė

Eitnė – viena iš portalo eitne.lt autorių ir pagrindinė redaktorė. Dar ji – nuostabi mama ir sėkminga verslininkė su kalnu idėjų. Jai trūksta tik vieno – kokių 3 papildomų valandų paroje.

Leave a Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *