Press "Enter" to skip to content

Prekės kūdikiams: vaikiški vežimėliai

prekės kūdikiams

Vienas svarbiausių pirkinių, į kurį dairosi būsimi tėveliai, yra vaikiški vežimėliai. Šios prekės kūdikiams reikalingos bene nuo pirmos jų gyvenimo dienos. Dažniausiai patys vaikai savo vežimėlių jau nebepamena, tačiau tėveliams šios transporto priemonės išrinkimas dažnai tampa nemažu galvos skausmu. Rūšių ir kainų įvairovė gali paklaidinti ne vieną, todėl šiame straipsnyje bus bandoma aptarti įvairius keturračio draugo ypatumus.

Taigi, kokios yra vežimėlių rūšys? Jų nėra tiek daug, kaip gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio. Vienos prekės kūdikiams, kitos – ūgtelėjusiems vaikams. Iš viso yra tik trys vaikiškų vežimėlių rūšys. Vieni jų yra universalūs, antri su įmontuotais lopšiais, o treti – sportiniai. Būtent pastarieji yra skirti jau šiek tiek paaugusiems mažyliams ir šios transporto priemonės dažniausiai pritaikytos tik sėdėti. Patiems mažiausiems vaikučiams yra skirti su integruotais lopšiais ir universalaus tipo vežimėliai. Ant pastarojo tipo vežimėlio, kol vaikelis dar visai mažas uždedamas lopšys, o paaugus, vietoje lopšio galima dėti specialią kėdutę.

Kuo daiktas universalesnis, tuo jo kaina didesnė. Taip yra ir su universaliais vežimėliais. Jie gerokai brangesni ir jų kainos siekia net kelis tūkstančius litų. Naujų, žinomų firmų sportinio tipo vežimėlių kainos prasideda nuo tūkstančio litų. Tačiau vertėtų nepamiršti ir to, kad geriau geras, bet galbūt ne visai naujas vežimėlis, nei naujas, tačiau ne toks kokybiškas. Dažnas jaunų tėvų pasirinkimas taupant – žaislų išparduotuvė.

Renkantis šią transporto priemonę atkreipkite dėmesį į pačią konstrukciją ir jos tvirtumą. Patikrinkite ar veikia stabdžiai, ar yra prilaikantys diržai. Geriau rinktis lengvai sulankstomą vežimėlį ir išvengti papildomo laiko gaišimo.

Labai svarbus dalykas yra vežimėlio svoris. Be abejo universalios prekės kūdikiams gali būti net dvigubai sunkesnės už sportinio tipo vežimėlius. Taigi visuomet pasižiūrėkite, koks vežimėlio svoris ir rinkitės kiek galima lengvesnį. Nuo vežimėlio ratų priklauso ar judėsite manevringai bei lengvai ar net paprasti pasivažinėjimai taps sunkia ir nelabai malonia išvyka. Su didesniais ratais bus lengviau judėti nestabilia ir nevisai lygia kelio danga, nors su mažesniais ratais judama manevringiau. Plastmasiniai ratai susidėvi daug greičiau, todėl geriau rinktis patvaresnius. Taigi prieš pirkdami vežimėlį gerai pagalvokite, kokia danga dažniausiai važinėsite.

Kokios vaikiškų vežimėlių tendencijos vyrauja šiandien – nustatyti nesunku, tereikia apsidairyti, tačiau kaip atrodė pats pirmasis vėžimėlis ir kada jis buvo pagamintas?

Taigi pirmąjį vaikišką vežimėlį sukūrė Viliamas Kentas dar 1733 metais. Mėgęs darbuotis sode V. Kentas dirbo kraštovaizdžio architektu ir tapo gerai žinomu visoje Anglijoje. 1733 metais, Devonšyro hercogas paprašė Viliamo Kento, kad šis sukurtų transporto priemonę, su kuria būtų galima vežti užsakovo vaikus. Architektas sukonstravo krepšio formos vežimėlį, prikonstravo ratus ir įvilko į specialiai pasiūtą apvalkalą. Tokiame vežime vaikai galėjo sėdėti. Vežimėlio išorė buvo turtingai dekoruota ir aptraukta ožkos ir ponio kailiu.

Amerikoje pirmieji vežimaičiai buvo parduoti kone po šimtmečio ir šia veikla užsiėmė Benjaminas Poteris Krandalas. Tėvo verslą perėmė sūnus ir dar labiau patobulino jo sukurtus pirmtakus. Šios prekės kūdikiams tapo tokios populiarios, kad pati karalienė Viktorija nusipirko net tris vežimėlius. Tuometiniai vežimėliai būdavo gaminami iš medienos arba vytelių, o sujungimams naudotos žalvario jungtys. Kartais jie būdavo tokie puošnūs, kad dažnai atrodė lyg meno kūriniai.

1965 metais, aeronautikos specialistas Ovenas Maklarenas pritaikė savo profesines žinias ir sukūrė vežimėlį su aliuminio rėmu bei skėčio konstrukcija. Vežimėlis išpopuliarėjo, tapo daug saugesnis ir įgavo naujų funkcijų.

One Comment

Comments are closed.