Populiariausi kūdikių vardai pernai

Foto iš babyphotospictures.com

Vaiko vardo išrinkimas labai sudėtingas dalykas. Atrodo, vardų sąvaduose daugybė vardų, bet vis tiek Statistikos departamentų lentelėse figūruoja tie patys vardai. Manau, kad visus galima rasti kiekvienoje darželio grupėje ir kiekvienoje klasėje. Gal ir ne po vieną.

Visos Lietuvos

Vaikų, gimusių nuo 2011-07-01 iki 2011-12-31,  10 populiariausių vardų

Nr.

Mergaičių

Kiekis

Berniukų

Kiekis

1

EMILIJA

>200

MATAS

>200

2

AUSTĖJA

>150

LUKAS

3

GABIJA NOJUS

>150

4

UGNĖ DOMINYKAS

5

KAMILĖ JOKŪBAS

6

URTĖ DOVYDAS

7

LIEPA

>110

GUSTAS

>120

8

RUGILĖ KAJUS

9

GABRIELĖ EMILIS

10

VILTĖ IGNAS

 

Klaipėdos miesto

Vaikų, gimusių nuo 2011-07-01 iki 2011-12-31,  10 populiariausių vardų

 

Nr.

Mergaičių

Berniukų

1

GABIJA MATAS

2

URTĖ JOKŪBAS

3

LIEPA JONAS

4

GABRIELĖ KAJUS

5

IEVA ROKAS

6

EMILIJA DOVYDAS

7

KAMILĖ MANTAS

8

LĖJA VILIUS

9

AMELIJA ARMANDAS

10

AUSTĖJA BENAS

Kokių tik metodų nesu girdėjus apie vaikų vardų išrinkimą – vienos mamos pasakoja, kad vardus susapnavo, kiti rašosi ant lapelių ir traukia burtus, treti – galvoja savo kūrybos vardus, pakeisdami galūnes ar raides. Tokiu būdu išgaudami keisčiausius sąskambius. Taip atsiranda Kvitancija, juk skamba panašiai kaip Konstancija, o Fekalija – beveik kaip Kalija (tuos du šmaikščius palyginimus prisimenu dar iš mokyklos laikų). Šiuolaikiniai tėvai irgi ne mažiau išradingi. Dabar vardams kurti naudoja ne tik sąskambius, bet ir kompiuterių klaviatūras.  Tarkim, viena švedų pora norėjo savo kūdikį pavadinti Brfxxccxxmnpcccclllmmnpr xvclmnckssqlbb11, o kiniečiai – @. Vaikus nuo šių tėvų fantazijų išgelbėjo teismas. Gerai, kad vis tik yra institucija, kuri gina vaikus nuo tėvų.

Vardai pasirodo gali būti ir geras verslo planasGoldenPalaceDotCom Silverman vardas kainavo 15 000 dolerių. Taigi, cazino kompanija pasidarė puikią gyvą reklamą, o vaikui teks iki pilnametystės kankintis su tėvų pirkiniu.

Įžymybės irgi neatsilieka duodamos vaikams vardus –  Audio Science (aktorės Shannyn Sossamon), Moon Unit (Franko Zappos) ir kitų atžalų vardai stebina.

Kokie vardai stebina, džiugina Jus?

Written by Ilona-Eitnė

Eitnė – viena iš portalo eitne.lt autorių ir pagrindinė redaktorė. Dar ji – nuostabi mama ir sėkminga verslininkė su kalnu idėjų. Jai trūksta tik vieno – kokių 3 papildomų valandų paroje.

This article has 2 comments

Leave a Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *