Pavasariškos puokštės

Vis tiek panašu, kad žiema nebeateis – imkimės kviesti pavasarį. Vienas iš smagių užsiėmimų – gėlės namuose. Pirmiausia, tai niekas netrukdo pasodinti į vazonėlius svogūninių gėlių ir jas pražydinti – lengva ir paprasta. Tai vienas mėgstamiausių mūsų vaikų užsiėmimų – augalus prižiūrėti, laistyti ir mėginti atspėti, kokios spalvos žiedai išsiskleis.

Beje, tokia šlapia ir nešalta žiema – puikus metas gėlininkystės eksperimentams – galima pamėginti pražydinti žibutes, raktažoles, net pakalnutes. Žemė neįšalusi, taigi galima išsikasti kerą ir pasodinti į vazonėlį – ant šiltos palangės netruksite sulaukti žiedų.

O jei vis tik nemėgstat auginti – galima papuošti namus ir skintomis gėlėmis.

Paveikslėlyje matote, kaip „patobulinti“ vazą – reikia dviejų stiklinių indų, citrinos ir skintų gėlių. Svarbiausia, kad didysis indas būtų skaidrus. Citrinas supjaustome riekėmis ir sudedame į tarpą tarp indų.

Panašus variantas, ypač tinkantis ir Velykoms – tarpą tarp indų užpildyti spalvotais kiaušiniais:

Kaip vazą galima panaudoti ir ne tik įprastus indus, bet ir namų apyvokos rakandus – pavyzdžiui kiaurasamtį. Šiuokart, neišsiversime be floristinės kempinės, bet rezultatas smagus:

Nepabijokite, puoštėms, ypač puošiančioms virtuvę panaudoti ir mažiau įprastas „gėles“ – šparagus, prieskoninių žolelių šakutes, brokolius ar kitas daržoves. Beje, joms vietoj vazelės tinka ir vaisiai ar tuščia skardinė nuo mėgstamo gėrimo. Tai netgi, truputį kvepia ekologija – nes daiktai neišmetami, o panaudojami antrą ir trečią sykį – taip pratęsiant jų tarnavimo laiką.

Tai va tokios pavasariškos mintys. Vis tiek, eglutes jau daugelis nupuošė, namus susitvarkė ir nori nenori reikia pamąstyti apie kitokias dekoracijas.

Smagių minčių!

Foto iš b-moviestar.com.

Ilona-Eitnė
Ilona-Eitnė
Eitnė – viena iš portalo eitne.lt autorių ir pagrindinė redaktorė. Dar ji – nuostabi mama ir sėkminga verslininkė su kalnu idėjų. Jai trūksta tik vieno – kokių 3 papildomų valandų paroje.

One comment

Comments are closed.