Press "Enter" to skip to content

Maisto papildai ir vitaminai sportui – ar vien jie gali padėti?

Ko gero sudėtinga rasti žmogų, kuris būtų visiškai patenkintas savo kūnu. Vieni jaučiasi turintys antsvorio, kiti mano, kad jiems kaip tik būtų pravartu šiek tiek priaugti svorio. Abi šių žmonių grupės susitinka treniruoklių salėje. Tik ne visiems pavyksta pasiekti norimų rezultatų. Žinoma, tokių, kuriems reikia
numesti kilogramą kitą tikrai nemažai, bet jiems ir padėti lengviau – subalansuoji mitybą, sudarai optimalų treniruočių grafiką – ir vaizdas keičiasi tiesiog akyse. O jeigu dar ir valios turi – netgi labai puikių rezultatų gali pasiekti.

Sunkiau tiems, kurie nori priaugti svorio – šiuokart nekalbama apie riebalus ir alaus pilvuką, o apie raumenis. Galioja priešinga taisyklė – reikia suvalgyti daugiau negu organizmas sunaudoja. Tačiau su maistu gauti tris kartus daugiau kolorijų sudėtinga – nes organizmas nespėja pasiimti visų naudingų medžiagų iš maisto. Sutvarkius fizinį krūvį ir mitybą, ar sportu užsiiminėjate profesionaliai – rezultatai vis tiek neidealūs?

Pirmiausia, nereikėtų aklai pasitikėti papildų reklamomis – penkiolika kilogramų raumenų per šešias savaites – tai tik žodžiai. Raumenims susiformuoti reikia laiko, kaip ir norint tvarkingai numesti svorio. Aišku, jei treniruojatės pusmetį, bet rezultatų vis nėra – reiktų pamėginti išsiaiškinti nesėkmės priežastis.

Labai svarbu nustatyti tinkamą treniruočių ir poilsio režimą. Jeigu treniruojatės be poilsio – patys žudote savus raumenis, jie auga ne sporto salėje. Privalu išsimiegoti 7-9 valandas. Be to verta kaitalioti jėgos treniruotes su kitomis sporto šakomis.

Vis tiek raumenų masė nedidėja?

Tada, galbūt darote tris pagrindines klaidas:

1. Valgote per mažai. Jeigu norite priaugti svorio, privalote valgyti 3-5 kartus per dieną ir gauti ne mažiau 2500 kolorijų. Jei svoris dar nepradeda augti – kolorijų kiekį privaloma padidinti. Nebūtina valgyti vien baltymus (nors jie yra raumenų statybinė medžiaga), reikia gauti pakankamą kiekį angliavandenių ir riebalų. Beje, pasistenkite, kad kolorijos nebūtų tuščios – kilogramas zefyrų ar didelis pakelis čipsų naudos tikrai neatneš.

2. Treniruojatės netinkamai – galbūt naudojate per didelius svorius?  Reikia parinkti tinkamą krūvį, pagal besitreniruojančio pajėgumą. Kas iš to, jei iš sykio užsiplėšite didelius krūvius, o paskui negalėsite treniruotis?

Svarbiausi yra du dalykai:
– Atlikite pratimus su techniškai idealiai;
– Darykite priėjimą iki visiško negalėjimo ir palaipsniui didinkite svorį.

Tai reiškia, kad jūsų kūnas bus priverstas adaptuotis prie didesnio krūvio, nei jis yra įpratęs paprastai. Pvz.: priėjimo, kurį darėte praėjusią savaitę, jūsų kūnas nebelaikys iššūkiu ir bus prie jo jau adaptavęsis. Jeigu jūs ir toliau nedidinsite svorių – netapsite nei stipresniu, nei didesniu. Kai tik jūsų kūnas adaptuojasi prie svorio, pats laikas padidinti apkrovimą – pridėti daugiau pakartojimų/svorio, atlikti pratimą greičiau. Tai reikia daryti nuolat.
Prisiminkite: technika yra svarbiau už didesnį apkrovimą, todėl visad stenkitės pratimą atlikti techniškai idealiai.

3. Per dažnas programų kaitaliojimas ir per mažas progresas.

Jeigu treniruojatės prižiūrimi trenerių ir profesionalių maisto konsultantų, jums gali padėti maisto papildai ir vitaminai sportui. Tik jau minėjau, neverta viltis, kad jie padarys visą darbą ir išgėrę baltyminį kokteilį pavirsite Rembo.

Gerų pasiekimų sporto salėje.

Pagal professionalmuscle.com profesionalų patarimus.