Energetiniai gėrimai Lietuvos rinkoje pasirodė prieš maždaug 12 metų ir jau ne kartą buvo diskutuota, kad šie nealkoholiniai gėrimai yra netinkamai vaikams, juos net ketinama apriboti jaunimui iki 18 metų. Nors jau dabar visų energetinių gėrimų pakuotėse yra įspėjimai, kad šie gėrimai netinka besilaukiančioms moterims, diabetikams, vaikams ir kofeinui jautriems žmonėms.

Jei vaikams uždraudžiami energetiniai gėrimai, kodėl neuždraudžiama kava ar kiti kofeino šaltiniai? Atsakymas turbūt labai paprastas, kava ar kiti kofeino šaltiniai nėra tokie žalingi jaunam organizmui. Kodėl? Visiems žinoma, kad energetiniai gėrimai veikia vampyro principu ir visą papildomos jėgos antplūdį tiesiogiai savinasi iš mūsų organizmo.

Tačiau į viską derėtų pažiūrėti iš kitos pusės, labiau su humoro gyslele. Jei uždraudžiami energetiniai gėrimai, kodėl tuomet neuždraudžia stipresnės iki 2 laipsnių stiprumo giros? Juk mažamečiam vaikui išgėrus didelį kiek tokios giros taip pat gali pasijusti girtumo požymių. Aišku, tai tikriausiai būtų pirmas kartas, kai apsvaigstama nuo giros. Kodėl neuždraudžiama kava? Nes vaikams dažniausiai ji nėra skani… Kodėl nedraudžiama parduoti vaikams pieštukinių klijų? Juk taip puiki priemonė apsisvaiginti! Tikriausiai galima rasti ne vieną atvejį kai vaikai norėdami, gali apeiti įstatymus.

Na o dabar surimtėkime. Kaip jūs toleruojame energetinių gėrimų vartojimą jaunimo tarpe? Savo vaikams leidžiate juos gerti?