Apie muzikos mokyklą ir vaikų saviraišką

Jau gegužė. Tuoj muzikos mokyklos atvers duris naujokų priėmimui. Pati prisimenu, kaip prieš du metus su mergaitėmis keliavome į mokyklą pasižiūrėti, kaip atrodo mokytojai, kokias programas ir užsiėmimus siūlo. Šiemet, jau baigiame Ankstyvojo muzikinio ugdymo klasę. Esame labai dėkingi mokytojai Danguolei Gerdauskienei už nuoširdumą ir žinias. Ir už pirmuosius dukrų koncertus.

Tikriausiai, būtent dabar, daugelis tėvų mąsto, ar verta vaikus vesti į muzikos mokyklą ir kas ten jų laukia. Truputį pasidalinsiu mamos patirtimi. Jeigu turite laisvo laiko ir vaikai turi noro – būtinai leiskite. Ankstyvojo ugdymo grupėje vaikai mokosi pačių muzikos pagrindų, suprasti savo kūno ir gebėjimų galimybes. Žinoma, sakysite, kad vaikai ugdomi ir darželyje, bet pagalvokite patys – būrelių lankymas ne darželyje stiprina vaikų socialinius įgūdžius. Jie sutinka naujus žmones, domisi nauja aplinka. Juolab, priešmokyklinukams visai nebloga praktika, nes tuoj teks eiti į mokyklą. O kiti mokytojai, kitokia aplinka – skatina savarankiškumą. Pirmus metus daugiausia laiko skiriama vaikų saviraiškai, antrus metus, dar prisideda ir pradinės specialybės pamokos – vaikai gali išmėginti patinkamą instrumentą. Mūsų panelės pasirinko smuiką (mokytoja Vlada Stalmokienė) ir fortepioną (mokytoja Dalia Kvietkauskienė). Esame labai dėkingi mokytojoms už kantrybę ir pamokas. Be to niekas nesako, kad baigęs ankstyvojo ugdymo klasę, vaikas privalo mokytis toliau. O profesionalesnio būrelio Gargžduose nelabai ir žinau. Ai, tiesa žinau – šokių kolektyvai, bet jie labiau orientuoti į rezultatą, o ne į vaiko saviraišką.

Ne veltui paminėjau laiką. Kai pradedate vaiką leisti į bet kokį būrelį, net nebūtinai muzikos mokyklą, nusiteikite, kad teks lankyti kartu. T.y. vežioti į pamokas, tikrinti namų darbus. Man pačiai teko prisiminti natas, gamas ir išmokti įvairiausių muzikinių terminų. Mergaitės dar neskaitė, taigi teko visas užduotis atlikinėti kartu su vaikais.  Be to, teks skirti laiko ne tik nuvežti/parvežti į mokyklą, bet ir padirbėti su jais namuose. Netgi, jei nenorite išugdyti būsimojo profesionalo, teks daryti namų darbus ir mokytis solfedžiuoti.

Dar vienas laikui imlus dalykas – koncertai. Tenka pagalvoti ir apie rūbus (vis tiek teks įsigyti bent vieną labiau akademinį komplektą), ir apie repeticijas, ir susiderinti laiką, kad galėtumėte palaikyti savo atžalą. Bet žėrinčios vaikų akys atperka tuos nepatogumus.

Taigi, jei nepersigalvojote, būtinai nueikite į muzikos mokyklą.

Ilona-Eitnė
Ilona-Eitnė
Eitnė – viena iš portalo eitne.lt autorių ir pagrindinė redaktorė. Dar ji – nuostabi mama ir sėkminga verslininkė su kalnu idėjų. Jai trūksta tik vieno – kokių 3 papildomų valandų paroje.