Ugdome vaikų kūrybiškumą

Photobucket

Tikriausiai, nereikia nei vieno įtikinėti, kad vaikai gimsta labai kūrybiški. Kiekvienas mato,  kiek išradingumo jiems prireikia, mėginant pakišti tėvus po padu, susikuriant savas žaidimo taisykles. Taigi, keletas būdų, kaip ugdyti vaikų kūrybiškumą:

1. Palikite erdvės kūrybai. Kad ir kaip besistengtumėte, vis tiek nors kažkoks sienos plotelis bus nuspalvintas. Tai vaikai daro su supermeno sugebėjimais, žaibo greičiu. Taigi, jei vieną sieną jų kambaryje nudažysite lengvai nusivalančiais dažais – išvengsite galvos skausmo.

2. Išmokykite vaikus savo mėgstamų rankdarbių. Jie irgi nori kurti kartu su Jumis. Mūsų vyresnioji dukra labai intensyviai ėmėsi siuvinėjimo ir svajoja, kad mano  darbo stalas būtų jos kambaryje.

3. Skatinkite vaikus piešti mėgstamus knygų herojus, sukurti mylimoms knygoms iliustracijas.

4. Padovanokite kūrybos reikmenų – juk gimtadieniui nuostabi dovana dėžė su popieriumi, spalvotais pieštukais, flomasteriais ir panašiais lobiais.

5. Suraskite vaikams rankdarbių būrelius.

6. Skatinkite vaikus kurti savo žaislus.

7. Pasiklauskite vaikų apie jų planus – gal jis jau yra sugalvojęs savo gimtadienio temą. Tarkitės, kaip dekoruoti pyragą, kokius žaidimus žaisti, kaip papuošti aplinką.

8. Skatinkite jį dalyvauti kūrybiškuose konkursuose. Mūsų jaunėlė, vieno tokio konkurso dėka, patikėjo, kad  jos piešiniai ne „makaliūzės“.

9. Nupirkite arba paimkite iš bibliotekos vaikams skirtų knygų apie piešimą, rankdarbius. Matysite, kaip noriai jie eksperimentuoja pagal ten pateiktas instrukcijas.

10. Kūrybą skatina net … maisto gaminimas. Leiskite vaikams supjaustyti daržoves, tarkitės, ką dėti į salotas ar leiskite patiems padaryti sausainius.

Niekada nepamirškite, kad kūrybiškumas nėra darbas, jo nesuplanuosi, neįrėminsi. Taigi, daug smagių akimirkų su vaikais!

P.S. Beje, šis įrašas 1000-is tinklapyje. Su tuo ir sveikinu ir Jus, ir mus. Ačiū, kad skaitote!

 

2 thoughts on “Ugdome vaikų kūrybiškumą

  1. Sveikinu su 1000-ju įrašu ir aš! :) Labai geros mintys – šios ir anskčiau skelbtos. Neišsenkančio kūrybiškumo Jums! :)

Comments are closed.

Read previous post:
Dovanojame kvietimą į Žaismingos muzikos orkestro koncertą

Naujas konkursas tiems, kurie kuria, svajoja ir auga kartu su savo mažosiomis atžalomis. Atsakykite į klausimą ir laimėkite Klaipėdos koncertų…

Close