Press "Enter" to skip to content

Tvarkymasis „greituoju būdu“

Photobucket

Manau, kad visiems būna situacijų, kad paskambina senai matyta draugė ar kolega ir sako: „Pribūsiu už pusvalandžio, kaisk kavą“. Apsidairius aplinkui namuose, džiaugsmo šypseną nutrina namų vaizdas – koridoriuje primėtyta sąskaitų, vėl užlipote ant žaislinės varnos, ant staliuko palikti indai, su nebaigtais valgyti užkandžiais.

Taigi, ką daryti, jei tuoj tuoj pasigirs durų skambutis?

Pirmiausia, reiktų atsiminti, kad svečiai neateina patikrinti, kaip paklota Jūsų miegamojo lova ar suskaičiuoti dulkes ant vaikų kambario lentynos. Taigi, susikoncentruokite ties tomis vietomis, kuriose priimsite svečius – prieškambariu, virtuve,vonia ir svetaine. Likusių kambarių duris drąsiai galite uždaryti. Kaip matote, visad praverčia „studentiško“ tvarkymosi įgūdžiai.

Taigi pradedam:

1. Sutvarkome koridorių: nurenkame spinteles, batų dėžę. Labai dažnai čia būna daiktų, kurių neturėtų būti – sąskaitos, rankinė, pirštinės. Taigi, dokumentus sudedame į jiems skirtą vietą, daiktus – į koridoriaus spintą, o batus į batų dėžę.

2. Nuvalome virtuvės stalą ir pristumiame kėdes – užtruksite kelias akimirkas, bet virtuvės vaizdas pasikeis.

3. Išpurename pagalvėles salone, sulankstome pledus.
4. Nurenkame kavos staliuką – žurnalai ir laikraščiai keliauja į dėžę ar krepšį, visi užkandžių indai nunešami į virtuvę.

5. Sutvarkome virtuvę, išplauname indus. Jei nėra laiko tai padaryti – sudedame indus į tam skirtą vietą ir užklojame virtuviniu rankšluosčiu.

6. Pakeičiame rankų rankšluosčius vonioje ir išvalome kriauklę.

7. Visus daiktus, besimėtančius ant grindų, surenkame į didelę dėžę ir pastatome koridoriaus spintoje. Tegul kiekvienas namiškis savo daiktus pasidės į vietą tą pačią ar kitą dieną. Arba baigsite tvarkyti, kai svečiai išeis.

8. Įleidžiame į namus šviesos: atskleidžiame užuolaidas, atitraukiame žaliuzes ir roletus.

9. Pasirūpiname namų apšvietimu – kartais viena papildoma lempa padaro stebuklus.

10. Uždarome namų kambarius, kuriuose nepriimate svečių. Uždegam kvepiančią žvakę ir sutinkam svečius su šypsena.

Taigi, neužtruksite nei pusvalandžio, o namai atrodys visai kitaip.

Ramių pasiruošimų!

3 komentarai

  1. Žavinta Žavinta 2011 02 16

    Taip, tvarkymasis greituoju būdu yra dažnas reiškinys. Dažniausiai vieną vakarą patingi susitvarkyti, o kitą jau sulauki žinios jog turėsi svečių. Tad ir tenka prisiminti daugiausiai talpinančius stalčius, apytuštes spinteles, į kurias „sušluoji“ visą turtą kurio neturėtų būti ant stalo, ant žemės, ar kitos matomos vietos. Et, ne vien studentai taip daro…

  2. Eitne Eitne Post author | 2011 02 16

    Žavinta, patikėk, kad ne vien studentai :) Pas mumi, kai trys pipirai laksto, tai jei neturėčiau kelių dėžių susemti jų gėriui – sunku įsivaizduot, kas būtų :)

Comments are closed.