Paskolos internetu: ar tai tinkamas finansavimas verslui pradėti?

Foto: Sos03

Šiais laikais nepakėlus sėdynės ir nepasitraukus nuo kompiuterio galima atlikti begalę darbų. Ir visa tai interneto dėka. Internete mes skaitome naujienas, žiūrime filmus, ieškome informacijos, bendraujame su draugais. Tingintiems ar negalintiems išeiti iš namų yra netgi tokia paslauga kaip paskolos internetu. Taigi, pinigai, kaip ir kita informacija internete, tapo itin lengvai pasiekiami. Vieni šiuos pinigus gali išleisti maistui, pramogai ar buitinei technikai įsigyti, kiti gi ieško paskolos verslui pradėti.

Žinoma, yra žmonių, kurie turi nuostabią idėją, tačiau paskolos jų verslui bankas neduoda, kadangi ta idėja tėra verslo planas ar jo juodraštis popieriuje, kuri bankui neturi jokios vertės. Tokiu atveju kai kurie, tikėdami savo idėja, ryžtasi paskolos savo verslui finansuoti ieškoti greitojo kreditavimo bendrovėse. Prieš žengiant tokį žingsnį visuomet privalu pagalvoti, kaip greit pradės veikti jūsų verslas, kokias pajamas jis generuos ir, svarbiausia, kokios pajamos reikalingos paskolai ir palūkanoms grąžinti. Taip pat pravartu turėti „planą B“: kaip paskolos verslui pinigus grąžinsime nesėkmės atveju?

Ieškoti paskolos naujai kuriamam verslui greitojo kreditavimo bendrovėse nelabai išmintinga, kadangi čia teikiamos paskolos yra „greitos“, t.y. trumpalaikės: nuo 10 iki 60 dienų, o metinė palūkanų norma svyruoja nuo „humaniškų“ 78% iki… 365%! Per tokį laikotarpį vargu ar sugebėsite išvystyti savo verslą ir uždirbti pakankamą grąžą palūkanoms, nebent žinote, kas iš jūsų norės pasiskolinti šiuos pinigus už dar didesnes palūkanas ir tikrai grąžins laiku. Be to ir paskolos sumos, nors gali siekti iki 5000 litų, tačiau dažniausiai būna 100-1000 litų ribose. Taigi, dažniausiai, paskolos internetu tinkamos asmenims, pritrūkus „apyvartinių lėšų“ ir tikrai žinant kaip paskolą grąžinsite bei suvokiant kiek palūkanų teks sumokėti.

Tačiau yra ir specializuotos paskolos verslui, kurių trukmė iki dvylikos mėnesių, skolinama suma nuo penkių iki penkiasdešimt tūkstančių litų. Tiesa, su šia paskola nepavyks finansuoti verslo idėjos, kokia nuostabi ji bebūtų, jei viskas užrašyta tik popieriuje. Šios paskolos suteikiamos įmonėms, kurios jau vykdo savo veiklą, pageidautina, ilgiau negu 12 mėnesių ir privalu neturėti skolų kitiems kreditoriams. Taigi, tokios paskolos nepadės jums materializuoti svajonių pilies, bet gali būti puiki pagalba įmonei pritrūkus apyvartinių lėšų.

Trumpai tariant, greitos paskolos verslui pradėti – netinkamas finansinis instrumentas, geriau pasiieškoti alternatyvių finansavimo šaltinių, tačiau esant trumpalaikiam pinigų poreikiui, gali būti efektyvus ir greitas problemos sprendimas. Skolinkitės atsakingai, grąžinkite laiku!

Written by Dainius Tulaba

Dainius - kompiuterių entuziastas, pagal išsilavinimą geologas. Tačiau visų pirma sutuoktinis ir tėvas. Verslininkas, investuotojas, darbuotojas. Dar rašau ir portale fwd.lt

This article has 1 comment

  1. Tomas Reply

    Ieškoti paskolos naujai kuriamam verslui greitojo kreditavimo bendrovėse nelabai išmintinga, kadangi čia teikiamos paskolos yra “greitos”, t.y. trumpalaikės: nuo 10 iki 60 dienų, o metinė palūkanų norma svyruoja nuo “humaniškų” 78% iki… 365%!

Leave a Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *