Obuolių sidras

Foto iš atasteofkoko.com

Šaltasis metų laikas visad kvepia cinamonu, obuoliais ir meduoliais. Rudenį kepam įvairiausias obuolių pyragų transformacijas bei verdam obuolių gėrimą – sidrą. Prieskoniai šildo ir maloniai nuteikia pokalbiui.

Jei norėtumėte pasigaminti obuolių sidrą, kaip parodyta nuotraukoje – prireiks 12 obuolių. Juos nuplaukite, nusausinkite ir atsargiai išpjaukite vidus, kad susiformuotų gražus puodelis (jo vidų galite pašlakstyti citrinos sultimis, kad nepajuoduotų). Į juos po to galima supilti gatavą gėrimą. Nauda dviguba – ir užkąsite, ir indų niekam plaut neteks. Be to nereiks nieko išmest.

Taigi imam:

12 obuolių minkštimą (viršų panaudosime, kaip puodelius)
1 apelsiną, supjaustytą į ketvirčius
100 g rudojo cukraus
2 cinamono lazdeles
pusę muskato riešuto
pusę šaukšto gvazdikėlių
pusę šaukštelio kvapiųjų pipirų
Vandens, kad apsemtų obuolius ir apelsinus

Į puodą sudedame obuolius, apelsiną, suberiame cukrų, prieskonius ir užpilame vandeniu, kad apsemtų visą turinį. Užkaičiame, vis pamaišome. Verdame 2 valandas, tirščius susmulkiname smulkintuvu arba šakute. Leidžiame atvėsti iki kambario temperatūros, išpilstome į obuolių puodelius ir papuošiame cinamono lazdelėmis.

Skanaus!

Pagal atasteofkoko.com

Written by Ilona-Eitnė

Eitnė – viena iš portalo eitne.lt autorių ir pagrindinė redaktorė. Dar ji – nuostabi mama ir sėkminga verslininkė su kalnu idėjų. Jai trūksta tik vieno – kokių 3 papildomų valandų paroje.

Leave a Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *