Press "Enter" to skip to content

Nuraminkite įsiaudrinusį vaiką šnabždesiu

Foto: Lifehacker

Kelionės dažnai yra stresas netgi suaugusiems, jau nekalbant apie vaikus. Jei streso ar nuovargio apimti vaikai pradeda zirzti, verkti ar ožiuotis, tuomet išvargsta ir aplinkiniai ir patys tėvai. Netgi mokslininkai yra nustatę, kad kūdikio verkimas yra pats nemaloniausias garsas. O tokiose situacijose atrodo, kad kuo labiau mėginame nuraminti vaiką mėgindami sudrausti, tuo stipriau jis priešinasi ir įsiplieskia dar labiau. Tokiu atveju derėtų tiesiog apkabinti vaiką ir šnabždėti jam į ausį klausimus. Pavyzdžiui vis galima kartoti klausimą „Ar žinai paslaptį?“, kol jis nusiramins. Šnabždesys tiesiog atkreipia žmogaus dėmesį ir jis norom-nenorom stengiasi atsakyti tokiu pačiu tonu, kokiu į jį kreipiasi.

Kai vaikas nusiramins, žinoma, privalu pasakyti kokį nors dalyką, kuris jam būtų įdomus. Galima papasakoti apie ką nors, kas laukia kelionės pabaigoje, netgi galima pagirti už tai koks jis šaunuolis, kad nusiramino.

Kai vaikas jau nusiraminęs, tuomet tėvams tenka nelengva užduotis išsaugoti ramybę. Tai padaryti galima daugybe būdų, pavyzdžiui duoti vaikui absoliučiai visą savo dėmesį, bendrauti su juo, klausinėti, sekti pasakas. Galbūt liesti žaisti su daiktais, kurių namuose neleidžiate net liesti – raktai, mobilus telefonas ar filmavimo kamera. Juk bet kuriuo atveju esate šalia ir akylai stebite savo vaiką.

Išlaikyti nesuvaldomą vaiką kuo ramesnį kelionė metu – pakankamai sudėtinga užduotis tėvams. kokia jūsų kelionių su vaikais patirtis? Kaip manote, ar pasinaudodami šiais patarimais nuramintumėte savo įsišėlusią atžalą?

Pagal Lifehacker.

4 komentarai

 1. Akfak Akfak 2011 12 20

  Seniai tą metodą taikau. Įsiklykęs vaikas tiesiog nieko nebegirdi, nebent jį perrėktum. Bet kai pats rėki, tai irgi erzina…. Tai gi belieka meiliai šnabždėti ką nors.

 2. Dalius Dalius 2011 12 20

  Nugis kažkurio Vilniaus darželio auklėtoja išrado žmiai geresnį būdą: užklijuoti vaikui burną lipnia juostą. Itariu tam geriausiai tika skotch’as

  ir ramu.

  • Dainius Tulaba Dainius Tulaba Post author | 2011 12 21

   Būtų juokinga, jei nebūtų graudu ir baisu. Jei iš tiesų taip buvo – tai jau gresia baudžiamoji atsakomybė. Atlikus tokį veiksmą praeiviui gatvėje – mažiausiai už chuliganizmą nubaustų, o žiū, dar pripaišytų ir grasinimus ar ką nors panašaus.
   Toks veiksmas parodo visišką auklėtojos nekompetenciją ir neprofesionalumą. Reikia turėti omeny, kad tai trejų su puse metų amžiaus vaikai. Iš tiesų – kai pasižiūri į vaikus, tai dažnai kai kurie suaugę elgiasi prasčiau. O šioje situacijoje auklėtoja tiesiog pasinaudojo stipresnio teise.

  • Ilona-Eitnė Ilona-Eitnė 2011 12 21

   Daliau, aš vis mėginu suprasti, kodėl Jūs, toks protingas vyras taip nemėgstat vaikų….

Comments are closed.