Mėgstu skystą muilą. Pliusų matau nemažai – niekad nerasi ištęžusio gabaliuko palei kriauklę, nepamatysi sudžiūvusio ir suskeldėjusio. Be to, su dozatoriumi patogu išsispausti ant rankos.

Paprastai, gamyklose gamindami skystus muilus, prideda daug įvairių priedų – chemikalų, tiršiklių. Be to, jei kalbėsime apie skystą juodąjį muilą, tai jis dar ir žymiai brangesnis nei gabaliukas.

Jau esu rašiusi apie muilo gamybą namuose. Ne ką sudėtingiau pasigaminti skystą muilą. Dar gal netgi paprasčiau. Tam tiks ir senas apdžiūvęs muilas, ir mažos skiautelės, kurios lieka prausiantis, nes darosi nebepatogu jas naudoti. Daug tokių muiliukų skiaučių lieka pirtyje. Iš karto pasigaminus didesnį kiekį, galima įvairiai jį panaudoti – ne tik kaip rankų muilą prie kriauklės, bet ir kelis lašus įpylus į vandenį valant namus, kaip nepavojingą valymo priemonę. Na, bet kaip panaudoti muilą, manau, aiškinti nereikia.

Taigi, visam procesui prireiks: gabaliuko  muilo (apie 120 g), distiliuoto vandens (4 litrai), tarkos, didelio puodo, rankinio plaktuvo.  Santykis visad panašus – 30 g muilo – 1 litras vandens.

Pirmiausia sutarkuokite muilą. Vandenį pakaitinkite, kad pradėtų stipriai garuoti ir į jį suberkite muilo tarkius. Nukelkite puodą nuo viryklės ir palikite 15 minučių pastovėti ir pravėsti. Tada gerai išplakite mikstūrą  rankiniu plaktuvu, jei neturite – gerai išsukite šakute. Palikite pastovėti per naktį ir vėl išplakite – konsistencija turi būti homogeniška.

O dabar jau gali pradėti veikti Jūsų fantazija – galima nieko nedaryti, naudoti tokį, koks yra. Be jokių priedų. Toks labai tinka ne tik asmeninės higienos reikmėms, bet ir namų valymui.

Galima praturtinti įvairiais gerais dalykais – aliejumi, taukmedžio sviestu, kakavos sviestu, glicerinu – muilas taps drėkinančiu.

Jei dar labiau mėgstat prabangius dalykus – vietoj vandens galite naudoti rožių ar kitų žolelių hidrolatą ar labai stiprią žolelių arbatą. Čia jau skonio reikalas.

Dar galite muilo bazę praturtinti kitais gerais, natūraliais priedais – šaukštu kitu medaus, mėgstamu eteriniu aliejumi.

Jei prireikė antibakterinio  muilo – tiesiog įpilkite jojobos ar sezamų aliejaus.

Toks platus muilų asortimentas iš vieno vienintelio gabalėlio.

Smagių minčių!