Press "Enter" to skip to content

Knygų lentyna: Matematikos magija

Tikriausiai ne kiekvienas sutiks su manimi, kad matematikos mokytis yra labai smagu. Kažkodėl žodis matematika visiems siejasi su ilgais ir nuobodžiais aritmetikos pratimais, daugybe formulių ir dėsnių, kurių, atrodo, gyvenime niekada neprireiks. Man matematika truputį panaši į eilėraštį, turinti savo rimą ir taisykles, bet lengvai pritaikoma gyvenime. Ir niekad nesistengiau, kad mano mokiniai mintinai iškaltų sprendimus, juk suprasti žymiai įdomiau. O dar įdomiau suskaičiuoti, kiek metų valgysi, jei vidutinė gyvenimo trukmė apie 80 metų? Kiek laiko žiūrėsi televizorių ar tupėsi tualete?

O Jums įdomu, kaip išmatuoti milžiniško medžio aukštį? Arba sugebėti išklausti, kiek oponentui metų, net neuždavus šio klausimo? Tada verta perskaityti šitą knygą.

Havard Tjora savo knygoje „Matematikos magija“ matematiką pristato pakankamai aiškiai, bet kartu žaismingai. Tai ir faktai iš gyvenimo ir matematikos istorijos žinios. Aišku, jei esate matematikos mokytojas, daugelis faktų ir užduočių sprendimų yra žinomi ir lengvai įkandami, bet mokiniams beigi studentams tikrai bus ties kuo pasukti galvas. Perskaičiau knygą su malonumu, prisimindama tuos laikus, kai dar mokiau skaičių mokinius ir studentus. Prisiminiau trikampius skaičius, daugybą pirštais (beje, jos esu išmokius ne vieną), aukso pjūvį ir dar daug daug įdomybių.

Taigi siūlau vieną matematinę užduotį:

Kas paaiškins, kaip pamatuoti didelio medžio aukštį – tam padovanosime knygą „Matematikos magija“. Atsakymų lauksime iki rugsėjo 20 d.. Jei teisingų atsakymų bus ne vienas – tai padės burtai.

Prizą įsteigė leidykla Adastra.

Sėkmės!

 

6 komentarai

 1. Forelle Forelle 2011 09 12

  Noriu šios knygos!
  O medžio aukštį galima įvetinti apskaičiavus jo šėšėlio ilgį bei tarkim žinomo daikto aukštį ir jo šešėlį, tuomet belieka tik poporcijas susirasti.

 2. Antanas Antanas 2011 09 13

  Norėčiau šios knygos visgi įdomi.
  O didelio medžio aukštį galima apskaičiuoti saulės metamo šešėlio pagalba.Netoliese įsmegus pvz.1 metro kuolelį ir išmatavus jo ir medžio metamo šešėlio ilgį.O ten proporcija. Lauksiu laimingų burtų .

 3. Birutė Birutė 2011 09 15

  Suintrigavo knyga. Jei nelaimėsiu, teks ieškot knigynuose. O atsakymą kažkaip logiškai išmasčiau. Jei negali išmatuoti fiziškai aukšto medžio (arba neturi kaubojaus ar tarzano įrankių ir įgudžių), tai matuoji jo šešėlį. Tada pakaktų rasti trumpesnę alternatyvą (kokį berželį stovintį šalia) ir sudaryti proporciją. Ačiū už nuorodą į idomų skaitinį.

 4. Emilija Emilija 2011 09 16

  Visi čia apie šešėlius rašo arba kuoliukus, bet jei aš stoviu su drauge miške ir, tarkim, ji nori išmatuoti medžio aukšti, kadangi aš tiksliai žinau savo ūgį, turėčiau atsistoti šalia to medžio, kurio matmenis norėtumėme sužinoti. Tada draugė atsitrauktu tiek, kad kad mus, kartu su medžiu, aiškiai, be trukdžiu matytu, ir kad atitinkamai aš ir draugės pirštas, pvz rodomasis būtų lygus. Tada tiek, kiek pirštų atitinka medį, pvz 4, jei mano ūgis 180cm, tai 180*4=720cm :)

 5. Ilona-Eitnė Eitne Post author | 2011 09 21

  Knygą padovanosime Emilijai. Parašykite man laišką eitne@eitne.lt ir susitarsime, kaip atsiimsite prizą. Ačiū visiems dalyvavusiems. Sėkmės kitą sykį.

 6. […] žinote daugiau „skanių“ ar linksmų matematikos pavyzdžių, nesidrovėkite ir pasidalinkite jais komentaruose. Straipsnis iš eitne.lt | […]

Comments are closed.