Kas tie „freelanceriai“?

Iliustracija: TheMoneyBay

Nūdien visame pasaulyje itin populiaru būti “freelancer“ – laisvai samdomu darbuotoju. Pasirašei sutartį su užsakovu jo net nematydamas, gavai užduotį elektroniniu paštu ir ramiai sau darbuojiesi namie.
Tokiu principu dirba tūkstančiai žmonių – vertėjai, dizaineriai, fotografai, interneto komunikacijų specialistai, žurnalistai… Visų neišvardinsi…
Tiesa, pradedančiųjų „freelancerių“ laukia problemos, kaip susikaupti, nesėdėti visą dieną prie televizoriaus, nesugaišti visos dienos buičiai, gulėjimui su įdomia knyga ar kompiuteriniams žaidimams.
Todėl būtina nuo pirmos sekundės laikytis tam tikrų žaidimo taisyklių. Pirma, reikia nusistatyti darbo grafiką – juk negalite dirbti nei vieną valandą per dieną, nei visą parą. Tad itin svarbu numatyti laiką, kurį skirsite buičiai, šeimai, sau.
Antra, reikia pasiruošti savo darbo vietą – galite dirbti kompiuteriu sėdėdami ant sofos, prie stalo – svarbu, kad niekas toje vietoje jūsų netrukdytų ir neblaškytų. Būtų ne pro šalį, jeigu galėtumėte nustatytą darbo laiką atsiriboti nuo aplinkinių uždarytomis durimis.

Reklama: Ieškau darbo

Written by Natalija Mogučaja

Kad gyventų visavertį gyvenimą, ji privalo mylėti, kurti ir rašyti.Tokia jau Dvyniška prigimtis. Dviejų vaikų mama 10 metų dirbo žurnaliste, penkerius metus gilinosi į viešųjų ryšių ir rinkodaros sritis. Tačiau didžiausia vertybė visada buvo šeima.

This article has 4 comments

 1. Marius Kuitniauskas Reply

  Freelanceriai turi gražų lietuvišką pavadinimą – laisvadarbiai :) Rekomenduoju vartoti jį dažniau ir po poros metų angliško pavadinimo gali nebelikti :)

  • Dainius Tulaba
   Dainius Tulaba Reply

   Mariau, pasistengsim, nors man „laisvadarbis“ asocijuojasi su laisvu nuo darbo :) Jau geriau laisvai samdomi, nepriklausomi darbuotojai. Mano galva tokie turėtų būti(idealiu atveju) priskiriami konsultantų/ekspertų kategorijai.

 2. Natalija Mogučaja
  Natalija Reply

  Vyrai, sutikit, kad Lt kalbos komisija dažnai „nepataiko“ versdama ir adaptuodama:D

 3. Pingback: Nuosavas verslas vs. samdomas darbas • Eitnė.lt

Leave a Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *